Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

na spalanie nie ma wpływu też paliwo

V-power czy ultimate czy inne zwykłe ON - pali tak samo

na V-power mam wrażenie że silnik trochę kulturalniejszy ale to chyba subiektywne odczucie

 

Ja też nie zauważyłem wpływu rodzaju paliwa na spalanie (chociaż wyjeździłem tylko jeden bak V-powera w Subaru). Za to wydaje mi się, że z V-powera jest mniej sadzy i spaliny są bardziej przejrzyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój STI pali średni w mieście 26l/100km, a trasa, zależy od 15 przy ok140 do 32l/100km przy deptaniu, potrafił mi też wykotłować 52 l/100km, fakt faktem, że go nie żałuję, świadczy o tym, żę zajeżdziłem turbinę przy 13 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój STI pali średni w mieście 26l/100km, a trasa, zależy od 15 przy ok140 do 32l/100km przy deptaniu, potrafił mi też wykotłować 52 l/100km, fakt faktem, że go nie żałuję, świadczy o tym, żę zajeżdziłem turbinę przy 13 tyś km.

 

HERMAN fakt, że zajeździłeś turbinę po 13 tys świadczy tylko o tym, że nie umiesz się obchodzić z tym samochodem.

 

Żeby nie było, mój antyk przy ostatnim upalaniu na śniegu przejechał 50 km na 16 litrach lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERMAN fakt, że zajeździłeś turbinę po 13 tys świadczy tylko o tym, że nie umiesz się obchodzić z tym samochodem.
To może mi doradzisz jak mam się obchodzić z tym samochodem, bo ja go zawsze schładzałem i nigdy nie upalałem na zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój STI pali średni w mieście 26l/100km, a trasa, zależy od 15 przy ok140 do 32l/100km przy deptaniu, potrafił mi też wykotłować 52 l/100km, fakt faktem, że go nie żałuję, świadczy o tym, żę zajeżdziłem turbinę przy 13 tyś km.

Szacun z PL polnoc!

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, ze nie wiem o co kompletnie kaman, ale moj Forester mnie non stop zaskakuje. Przez 2 lata byl absolutnie przewidywalny - ok. 9-10l/100 w trasie, 13.5-16.9l/100 w miescie w zaleznosci od buta. Ostatnio jednak w miescie nie moglem zejsc ponizej 14.5 przy baaardzo kapeluszniczej jezdzie i prawie bez korkow (co nie znaczy, ze bez swiatel, ale ze byly ferie studenckie, to po Wroclawiu sie calkiem przyjemnie jezdzilo), za to z wyjatkowa latwoscia mozna bylo przekroczyc 19l/100, a nawet z lekkim upalaniem po sniegu udalo mi sie osiagnac ponad 23l/100.

 

Tym bardziej zadziwiajace jest, ze w ten weekend na dystansie 615km (do Pragi i z powrotem na 1 baku, typowa jazda kapelusza o kropelce - 80-110kmph) spalil mi niewiele ponad 8.6l/100 (udalo sie komus mniej S-turbo manual?), jak za starych dobrych czasow ustabilizowanego spalania :roll:

 

Wyglada jakby do <3krpm palil normalnie, ale powyzej tych obrotow budzil sie w nim jakis smok, ktory do tej pory zadowalal sie normalnymi ilosciami paliwa. Swiece, kable WN, przeplywka nowe, a parametry podczas jazdy w normie. Z rzeczy zmienionych na przelomie zmian stylu spalania, to nowe zimowki oraz backbox Prodrive'a. Nie wiem co o tym myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERMAN fakt, że zajeździłeś turbinę po 13 tys świadczy tylko o tym, że nie umiesz się obchodzić z tym samochodem.
To może mi doradzisz jak mam się obchodzić z tym samochodem, bo ja go zawsze schładzałem i nigdy nie upalałem na zimno.

 

Skoro tak to zwracam honor. Ile dolewasz oliwy przy takim zużycu paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni bak w mieście, 850km a spalanie 6,8 policzone na stacji po zatankowaniu :roll:

 

Co to za miasto? Naprawdę nie macie już więcej baków? :mrgreen: ..... Bardzo grzeczne spalanie. Zaczynasz już oszczędzać na wymianę filtra cząstek stałych? :lol:

 

6,8 to ja mam w Mondku, ale na trasie.

Forek - miasto 11,4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby do <3krpm palil normalnie, ale powyzej tych obrotow budzil sie w nim jakis smok, ktory do tej pory zadowalal sie normalnymi ilosciami paliwa. Swiece, kable WN, przeplywka nowe, a parametry podczas jazdy w normie. Z rzeczy zmienionych na przelomie zmian stylu spalania, to nowe zimowki oraz backbox Prodrive'a. Nie wiem co o tym myslec.

 

tak działa backbox Prodrive. Znaczy - jak słyszysz ten dźwięk to bardziej butujesz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to zwracam honor. Ile dolewasz oliwy przy takim zużycu paliwa?
Jak miałem mobila 5w30 to ok 1 l na 1000-1500, a teraz mam motula i nic. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślałem, że wkleję

 

20090123256.jpg

 

i wkleiłem

 

na swoje usprawiedliwienie dodam, że to było po szukaniu sensownej stacji (skończyło się na orlenie) przy złowrogim blasku pomarańczowej lampki :razz: (ztcp odrobinkę ponad 60 litrów weszło - coś jak 60,01 czy 60, 02)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem poniżej 10 litrów :grin: Jazda kapelusznicza na trasie Łódź - Poznań - Łódź

24,5 mpg - 9,8 l/100km

 

Tom

To na autostradzie chyba wszyscy wściekle na Ciebie trąbili :mrgreen:

 

Właśnie nie - kulturalnie mnie wymijali :)

 

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...