Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

Panowie o ile Wam podskoczyło spalanie po zmianie na zimówki?? Szczególnie interesują mnie odpowiedzi użytkowników 2.0 NA r 2007. W moim forku przewiduję, że będzie to ok 3l

Podskoczyło? Zazwyczaj na zimę zamiast szerokiej 17 idzie jakieś 205/16' i spalanie idzie w dół.

 

Opony mam w tym samym rozmiarze. 215/60/15

 

 

Dużo zależy od opony, na zimówce może spalić mniej, może spalić więcej. Ale o 3l to nie wzrośnie nawet jak byś jechał na niedopompowanych nalewkach z najniższej półki :P

 

Zbliżam się do tankowania, także dokładne spalanie będę znał w przeciągu kilku dni. Opony to michelin alpin 5.

 

A więc na 52,08l 98 pokonałem po mieście jedynie 392km. Jazda raczej emerycka. Wychodzi na to, że po zmianie opon spalanie skoczyło o 2,15l czyli 13,3l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Panowie o ile Wam podskoczyło spalanie po zmianie na zimówki?? Szczególnie interesują mnie odpowiedzi użytkowników 2.0 NA r 2007. W moim forku przewiduję, że będzie to ok 3l

Podskoczyło? Zazwyczaj na zimę zamiast szerokiej 17 idzie jakieś 205/16' i spalanie idzie w dół.

 

Opony mam w tym samym rozmiarze. 215/60/15

 

 

Dużo zależy od opony, na zimówce może spalić mniej, może spalić więcej. Ale o 3l to nie wzrośnie nawet jak byś jechał na niedopompowanych nalewkach z najniższej półki :P

 

Zbliżam się do tankowania, także dokładne spalanie będę znał w przeciągu kilku dni. Opony to michelin alpin 5.

 

A więc na 52,08l 98 pokonałem po mieście jedynie 392km. Jazda raczej emerycka. Wychodzi na to, że po zmianie opon spalanie skoczyło o 2,15l czyli 13,3l/100km

 

 

Krótkie odcinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

Panowie o ile Wam podskoczyło spalanie po zmianie na zimówki?? Szczególnie interesują mnie odpowiedzi użytkowników 2.0 NA r 2007. W moim forku przewiduję, że będzie to ok 3l

Podskoczyło? Zazwyczaj na zimę zamiast szerokiej 17 idzie jakieś 205/16' i spalanie idzie w dół.

 

Opony mam w tym samym rozmiarze. 215/60/15

 

 

Dużo zależy od opony, na zimówce może spalić mniej, może spalić więcej. Ale o 3l to nie wzrośnie nawet jak byś jechał na niedopompowanych nalewkach z najniższej półki :P

 

Zbliżam się do tankowania, także dokładne spalanie będę znał w przeciągu kilku dni. Opony to michelin alpin 5.

 

A więc na 52,08l 98 pokonałem po mieście jedynie 392km. Jazda raczej emerycka. Wychodzi na to, że po zmianie opon spalanie skoczyło o 2,15l czyli 13,3l/100km

 

 

Krótkie odcinki?

 

Tak, próbuje sobie przypomnieć ale chyba żadnego wyjazdu za miasto nie zaliczyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodniejsza aura + krótkie odcinki = częściej i dłużej niedogrzany silnik. Przekłada się to na wyższe spalanie. Ciśnienie w oponach prawidłowe?

 

Odrębna kwestia jest taka, że napisałeś że założyłeś opony 215/60/15 tj. o cal mniejsze niż zaleca fabryka. Przekłada się to na nieprawidłowe wskazania licznika, pośrednio także spalania. Niestety na niekorzyść - w rzeczywistości przejechałeś mniej o 3,97% tj. około 376km, więc spalanie to około 13,85l/100km.

 

Nie masz czasem problemów z cofaniem zapłonu, fałszywym spalaniem stukowym, itd itp?

Edytowane przez monsieurboxeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

to i ja dorzuce przysłowiewe 3 grosze.

jazda dom praca dom, czyli Piaseczno Warszawa Piaseczno średnio 11,5 PB95

styl jazdy określiłbym na średnio spokojny, nie ma za bardzo gdzie przycisnąć, rano Puławską do centrum, powrót najczęściej S8 na S7 i przez Magdalenke.

na razie nie odnotowałem dłuższej trasy pozamiejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo. Sto procent miasto dynamicznie i zakorkowane. No i nie do 4 tylko dwa razy więcej czasami. Wtedy 17/18 jest ok.

Pół na pół trasa miasto dynamicznie to mi STi raczej szybsze i na krótszej skrzyni pali jakieś 14.

 

Ogólnie pali mi 16/18 miasto i 10/12 trasa. 12 w trasie to max co spaliłem. GTk prawie identycznie.

 

No tylko jeszcze w JDMie licznik nie kłamie wiec tak naprawdę pali mniej od GT.

Edytowane przez Bartek1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo. Sto procent miasto dynamicznie i zakorkowane. No i nie do 4 tylko dwa razy więcej czasami. Wtedy 17/18 jest ok.

Pół na pół trasa miasto dynamicznie to mi STi raczej szybsze i na krótszej skrzyni pali jakieś 14.

 

Idealny opis ;)  14km do pracy, korki praktycznie cała droga (powstańców śląskich, żwirki), tam gdzie luźniej trochę boost co by się obudzić - spalanie 13.5 l/100km.

 

Trasa -  w miarę stała prędkość 90-180 - plus dojazdy do pracy jw - 9.8 l/100km

 

 

typeR został moim daily :P

Edytowane przez nyndz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

260 stron, nie do przeczytania. Użytkownicy Forestera rocznik 2007 z motorem 2.0 bez daszka. Jakiego spalania oczekiwać ?? Narazie na 1-wszej ćwiartce ze wskaźnika poziomu paliwa....95 km

 

Miasto 10

Trasa 8,5

Manual

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

260 stron, nie do przeczytania. Użytkownicy Forestera rocznik 2007 z motorem 2.0 bez daszka. Jakiego spalania oczekiwać ?? Narazie na 1-wszej ćwiartce ze wskaźnika poziomu paliwa....95 km

 

 

Miasto 10 Trasa 8,5 Manual

 

Dokładnie tak - u mnie dokładnie takie spalanie wychodzi na LPG:

Miasto = 10 dm3 / 100 km, w porywach do 11 dm3 LPG / 100 km;

Trasa (90 - 120 km/h) = 8.5 / 9.5 dm3 / 100 km;

Autostrada (120 - 160 km/h) = 12 dm3 / 13 dm3 / 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...