Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba jeżdziłeśmax do 3000rpm:D

 

Bo porównujac do średniej w miare się zgadza;)

 

http://www.autocentrum.pl/spalanie/subaru/impreza/ii/silnik-benzynowy-2.0-i-16v-125km-2000-2005/

Edytowane przez Mateusz Piotrowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udało mi się ustanowić rekordowo niskie spalanie [ wiem, że nie ma się czym chwalić :P  ]

 

Trasa 100km i płynna delikatna jazda - dziewczyna w ciąży i kiepsko znosi szybszą jazdę... 9,6 l :)

 

Da się ? Da się B)  nawet w STi :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OBK - ze 300km po mieście w korku - ok.11.7

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie pobilem rekord 370 km na butli gazu czyli ok45 litrach. Podejrzewano że dzięki nowym zimowkom, bo to pierwszy bak na nich. Tania marka opon i tanie spalanie:) za to gość ktory mi zamawiał opony w tym renomowanym serwisie felg w Warszawie był mocno zdziwiony\ zniesmaczony moim wyborem, " do Subaru PAN zakłada Dębice!?" nie wiem logika typu zarabiasz 10 tys. a nosisz majtki z bazaru. W każdym razie jeździ super. Zobaczymy jak będzie zimno i snieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinien Palić GTk zmapowany na 300 koni (wieksze turbo, ic i zakuty silnik) Przy normalnej (jak dla suabru) jeździe po mieście 50-70kmh zawsze pierwszy ze świateł ale bez pałowania?

 

W mapteku mowili ze ok 12-15 ale srednio w to wierzę:D

 

Podno zmiana performance silnika nie ma wplywu na spalanie przy normalnej jezdzie tylko dopiero jak sie przycisnie.

Edytowane przez Mateusz Piotrowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinien Palić GTk zmapowany na 300 koni (wieksze turbo, ic i zakuty silnik) Przy normalnej (jak dla suabru) jeździe po mieście 50-70kmh zawsze pierwszy ze świateł ale bez pałowania?

 

W mapteku mowili ze ok 12-15 ale srednio w to wierzę :D

 

Podno zmiana performance silnika nie ma wplywu na spalanie przy normalnej jezdzie tylko dopiero jak sie przycisnie.

To chyba zależy właśnie od mapy. U mnie po mapie podobno pali mniej :/ (kupiłem już po mapie, więc trudno to potwierdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo teoretycznie to jest zwiekszenie wydajnosci silnika? Z zalozenia przy normalnej jezdzie powinien wlasnie palic mniej ale kto wie.

 

Bo właśnie kupuje GTka z mapką na 300 kucy do jezdzenia na codzien i sie zastanawiam czy nie dac mu  mapy bardziej eko na fabryczne 220 koni, ale nie wiem czy ma to wplyw na  spalanie przy normalnej jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie kupuje GTka z mapką na 300 kucy do jezdzenia na codzien i sie zastanawiam czy nie dac mu mapy bardziej eko na fabryczne 220 koni, ale nie wiem czy ma to wplyw na spalanie przy normalnej jezdzie.

 

Jak jest dobrze wystrojony to przy normalnej, nawet dynamicznej jeździe będzie palił praktycznie tyle samo czy to 220, czy 300.

Przy ciśnięciu w metal oczywiście więcej.

Eko mapa to bzdura. Nikt nie karze jeździć max doładowaniem jak chcemy zaoszczędzić na paliwie.

300 konne GC powinno palić.

 

10/11- spokojna trasa, ale nie że 80 km/h

14/18 - miasto. Zależy od rodzaju miasta i stylu jazdy :P

20/30 - śnieg

 

Ps. Złe podejście. Jak auto spali dużo to należy się cieszyć, że wszystko działa :D

Edytowane przez Bartek1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na krótkich dystansach, często zimne to będzie te 18 palić.

Zwłaszcza w zimie :yahoo: 

 

Aha.

 

 

wieksze turbo,

 

 

zakuty silnik

 

 

300 kucy

 

 

do jezdzenia na codzien

 

Te wszystkie rzeczy sprawiają, że to będzie gorsze auto na co dzień. 

Mi się seryjnym GTkiem lepiej jeździ tak normalnie jak STi.

 

Ps. Jaka skrzynia w tym GTku?

Ja bym wolał kupić zadbaną serię, lub serię po mapie na ~260

Wiem, że fajnie mieć 300 koni ale.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego chce go "uspokoic" bo mi tyle koni nie potrzebne. Ale akurat trafiło sie fajne mocno doinwestowane auto.

 

Skrzynia "mocniejsza" od WRX 2006

 

 

 

Serii nie chciałem po nie wiadomo kiedy panewka powie papa, wole juz zrobiony silnik na pancernych gratach.

Edytowane przez Mateusz Piotrowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Serii nie chciałem po nie wiadomo kiedy panewka powie papa, wole juz zrobiony silnik na pancernych gratach.

 

Pamiętaj, że panewka i tak może powiedzieć papa :P

Pamiętaj również, że kute graty bardziej są przeznaczone do wytrzymywania upalania, a nie dużych cywilnych przebiegów.

 

Żeby nie było OT. Spaliło za stówę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...