Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

ACL RACE? Pewnie tak. Swoje wytrzymają ale przebiegu raczej mniej niż seria. Na podobnej zasadzie jak z kutymi tłokami. Bo rozumiem, ze mówimy o panewkach. Dobra jesteś na tyle napalony, ze i tak kupisz. Miej tylko na uwadze, ze koszt zrobienia silnika dla Ciebie nie powinien stanowić, żadnego problemu.

Kończę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie gtek, tylko forek i ponad 300 kucy. Jak jeździłem poza godzinami szczytu to po mieście 10, 11 litrów. Teraz codziennie zasuwam w korkach do huty i notuje 14, 15. A w sobotę głupi zalalem shell costam 100 plus I wyszło 18 :-S. Pozostałe wartości oczywiście 98ka.

Ostatecznie zrobiłem 260 km na 50 litrów. Wracam do 98 z Lukoil :-S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobiłem swoj rekord, który moze nie jest jakims super osiągnięciem, ale nie nastawiam się na bardzo oszczędna jazdę, wiec generalnie jestem zadowolony :)

 

8,8l/100 w trasie ok. 350km, w tym ok. 70 autostrada.

 

Samochód: Lanos 2.0 n/a

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez piotreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy spokojnej jeździe nie przekroczyłem 11 w mieście. Natomiast słyszałem opinie dwóch osób, że spalanie mocno poszło w górę po zalaniu 100oktanów shella. Macie jakieś doświadczenia?

 

Kiedyś próbowałem tego Shell'a to nie zauważyłem jakiś zmian w spalaniu, silnik trochę może trochę ciszej chodził. Może wzrost spalanie wynikał z chęci sprawdzenia ile koni przebyło  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, testowaliście benzynke shella 100+ oktanów?? Jakieś odczucia??

 

Ja mam, ale ja mam samochód strojony na 100. Na początku nie powinienem ale jeździłem trochę na 98.

Różnica taka, że na 100 lepiej się wkręca między 6500-8000RPM.

 

Nie wiem do czego chcesz to zalać, ale jak do GT, WRX itp na seryjnej mapie to nic nie poprawi.

Tak samo jak lanie 98 :P

Sam lałem do GTka ze dwa lata ale to bez sensu kompletnie :)

 

Żeby nie było OT:

 

13,66 - 50% trasa 50% miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wolnossącym Forkiem 2.0 na 98

 

A po co 98? :P

 

Wydaje mi się, że nie występuje spalanie stukowe-lepiej reaguje na pedał gazu, nie mam takiej dziury

 

 

Jakiej dziury jak masz wolnossaka? :P

A na 95 występuje spalanie stukowe? Cofa zapłon i "zamula" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wolnossącym Forkiem 2.0 na 98

 

A po co 98? :P

 

Wydaje mi się, że nie występuje spalanie stukowe-lepiej reaguje na pedał gazu, nie mam takiej dziury

 

 

Jakiej dziury jak masz wolnossaka? :P

A na 95 występuje spalanie stukowe? Cofa zapłon i "zamula" ?

 

Temat dość powszechny. Na 95 miałem objaw dziury po dociśnięciu pedału gazu. Na 98 nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gorszy problem... Jeżdżę już totalnie wolno do 2-2.5k obrotów. A nie mogę uzyskać normalnego spalania. Coś w moim 2.5NA jest uszkodzone... Sam już nie wiem. Na forum też nie mogę znaleźć sensownej opcji. 

 

Mam przejechane jakiś smieszny dystans. 100% miasto. Średnia z 18l/100. Aż strach myśleć jak bym pojeździł trochę agresywnie...

 

qWkLzhQ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gorszy problem... Jeżdżę już totalnie wolno do 2-2.5k obrotów. A nie mogę uzyskać normalnego spalania. Coś w moim 2.5NA jest uszkodzone... Sam już nie wiem. Na forum też nie mogę znaleźć sensownej opcji. 

 

Mam przejechane jakiś smieszny dystans. 100% miasto. Średnia z 18l/100. Aż strach myśleć jak bym pojeździł trochę agresywnie...

 

Masz większe spalanie niż ja upalając seryjnym WRXem po torze lub w zimę po serpentynach :D Komp nie ma żadnych błedów w pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...