Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

ja jeżdziłem na regenerowanych profil alpiner wzór nokian hakkapellita 4 zimy   teraz jeżdzę na profil  z bieznikiem continentala   ts 790 ceny ok 100-120 zł sztuka, nowe nie regenerowane ok 200 -300 zł zaznaczam felgi 15 cali.polecam nokiana lub continenetala z nowych opon  te dwie marki zreszta maja wysokie opinie uzytkowników i w testach :)

Edytowane przez impreza555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup cos markowego - nie chinczyka- z bieznikiem w ksztalcie jodelki a bedziesz zadowolony

 

Chińczyk nie wchodzi w grę.

 

Nokianami WR D3, tylko nie wiem czy indeks nośności 102, to nie za twardo będzie? Uniroyal ms plus 77, sprawdza się w XT?

 

Wydaj emi się , że oba modele są dobre na czarną ewen.mokrą trasę. O Nokianach pisałem wcześniej i ja bym drugi raz ich nie kupił, bardziej D3.

Uniroyale miałem w mocnym RWD i tragedii nie było, jeśli cena gra istotna rolę.....

 

Cena nie jest decydująca przy wyborze opon, ale nie chciałbym przepłacić za coś, co nie jest warte swoje ceny. Wydaje mi się, że lepiej kupić jednak co 3-4 sezony nowe gumy (klasy nokian, semperit, unirorayal) niż jeździć, tak jak ja  5-6 zim na tych samych Dunlopach.

Niestety po takim okresie nie są to już te same, tak dobre opony. Gdybym obecnie musiał się udać w daleką trasę, to na pewno musiałbym kupić nowe - straciłem do nich zaufanie po ostatnich jazdach.

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pomimo, że zbliża się do nas bardziej lato niż zima po zakupie zaczynam uzbrajać Imprezę w niezbędne akcesoria.

Obecnie jeżdżę na standardowych letnich alu 205/55/R16.

Chciałbym kupić stalówki na zimę i mieć komplet opon w rozmiarze 195/65/R15. Czy to dobry wybór? 

Edytowane przez Homi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomimo, że zbliża się do nas bardziej lato niż zima po zakupie zaczynam uzbrajać Imprezę w niezbędne akcesoria.

Obecnie jeżdżę na standardowych letnich alu 205/55/R16.

Chciałbym kupić stalówki na zimę i mieć komplet opon w rozmiarze 195/65/R15. Czy to dobry wybór? 

Węższe i wyższe opony sprawdzą się :ok:, ale stalówki już niekoniecznie, bo pordzewieją od soli na bank :wacko:

 

Proponuję poszukać używanych ale prostych aluminiowych obręczy subaru o prostym wzorze (np. 5 ramion). Mam tak i jest to optymalne rozwiązanie IMO. Wszystko za cenę nowych stalówek...  Za to zapominasz o drugim komplecie śrub (inne gniazda mocowań, stówka co najmniej), kołpakach (ze 3 stówki za ori, problem jak zgubisz 1), rdzy (kilka stówek za renowację co roku), auto zdecydowanie zyskuje na wyglądzie (bezcenne) :rolleyes:

 

Byłbym zapomniał. Jeśli nie jeździsz ostro, głównie w cyklu miejskim dom-praca-dom, to rozważ alternatywę w postaci opon całorocznych na 1 komplecie kół. Kosztują trochę więcej od sezonowych, ale zapominasz kolejce u gumiarza dwa razy w roku (stówka w kieszeni) ;)

Edytowane przez WPI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proponuję poszukać używanych ale prostych aluminiowych obręczy subaru o prostym wzorze (np. 5 ramion). Mam tak i jest to optymalne rozwiązanie IMO. Wszystko za cenę nowych stalówek...  Za to zapominasz o drugim komplecie śrub (inne gniazda mocowań, stówka co najmniej), kołpakach (ze 3 stówki za ori, problem jak zgubisz 1), rdzy (kilka stówek za renowację co roku), auto zdecydowanie zyskuje na wyglądzie (bezcenne)

Cenna uwaga, chyba poszukam.

Najwięcej jest felg Subaru z Forestera, będą pasować do Imprezy?

 

 

 

Byłbym zapomniał. Jeśli nie jeździsz ostro, głównie w cyklu miejskim dom-praca-dom, to rozważ alternatywę w postaci opon całorocznych na 1 komplecie kół. Kosztują trochę więcej od sezonowych, ale zapominasz kolejce u gumiarza dwa razy w roku (stówka w kieszeni)

Niestety w rejonach podgórskich zimówki się przydają. 200m różnicy poziomu dom-praca robi swoje. Ale w końcu po to jest Subaru... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej jest felg Subaru z Forestera, będą pasować do Imprezy?

Niestety w rejonach podgórskich zimówki się przydają. 200m różnicy poziomu dom-praca robi swoje. Ale w końcu po to jest Subaru... ;)

Szukaj felg z takim samym ET jak letnie. Do legacy kupiłem zimowe R16/5x100/ET55.

Ogumienie 205/55/R16 Nokian WR D3 oceniam na 5 z plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmn, teraz zacząłem się zastanawiać czy mi tarcza 294mm wejdzie do felg 15. Jest jakiś sposób, żeby to sprawdzić (poza empirycznym)?

 

Zdaje się, że temat był już wałkowany przez imprezowiczów...

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/44127-s-felgi-braid-acropolis-15-cali/#unread

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/72054-felga-6x15-et-20-wejdzie-do-gc/?hl=%2Bfelga+%2Bczterot%C5%82oczek#entry2040734

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla chcących zmienić opony zimowe w tym sezonie.

 

Znane i lubiane opony Nokian WR D3 mają swojego następcę - WR D4.

Według opisu mają lepiej hamować na mokrym.

http://www.nokiantyres.com/company/news-article/the-new-nokian-wr-d4-winter-tyre-masters-the-varying-central-european-winter-weather/

Edytowane przez Homi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temperatury raczej nie skłaniają nas do myślenia o zimie, ale ja postanowiłem kupić teraz zimówki - ceny zachęcają. Wymyśliłem sobie Nokiany WR, ale nie wiem czy D3, czy A3 ? Wydaje mi się, że D3 lepiej poradzą sobie na śniegu, za to A3 powinny mieć lepszą przyczepność w pozostałych warunkach jakie spotykamy zimą. Co wybrać ? :wacko:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poszukać używanych ale prostych aluminiowych obręczy subaru o prostym wzorze (np. 5 ramion)

 

 

też tak polecam i nadodatek polcam ENZO H j6,5 et 38 bo wtedy wystsją na zewnątrz jak oem et48 7j

 

od wiesnikowo...yhy czytaj grypy vw bardzo tanie do kupienia plus mały adapterek dostępny u oponiarzy

post-3100-0-63587200-1417676062_thumb.jpg

Aa, pasują idealnie do 4 tłoczka

 

jak kupisz et48 to nie dość, że koła się chowają w nadkolach i wygląda to śmiesznie jak w golfie 2 to jeszcez 4 pot nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temperatury raczej nie skłaniają nas do myślenia o zimie, ale ja postanowiłem kupić teraz zimówki - ceny zachęcają. Wymyśliłem sobie Nokiany WR, ale nie wiem czy D3, czy A3 ? Wydaje mi się, że D3 lepiej poradzą sobie na śniegu, za to A3 powinny mieć lepszą przyczepność w pozostałych warunkach jakie spotykamy zimą. Co wybrać ? :wacko:  

Elmo D3 są ok. Ciekawostka, w sezonie widywałem wiele ofert na przecenione A3 (zwłaszcza radzieckie), a D3 z fińskiej fabryki musiałem trochę poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę, jeździłem na takich dwie zimy w Outbacku. Na śniegu rewelacja, chyba nawet lepsze niż Nokian Hakkapellita 5,które mam w Imprezie. Na asfalcie miekka mieszanka trochę pływa, ale tragedii nie ma. Jedyny minus, to taki, że trochę ciężko się je wyważa.

Ja byłem z nich bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Temperatury raczej nie skłaniają nas do myślenia o zimie, ale ja postanowiłem kupić teraz zimówki - ceny zachęcają. Wymyśliłem sobie Nokiany WR, ale nie wiem czy D3, czy A3 ? Wydaje mi się, że D3 lepiej poradzą sobie na śniegu, za to A3 powinny mieć lepszą przyczepność w pozostałych warunkach jakie spotykamy zimą. Co wybrać ? :wacko:  

Elmo D3 są ok. Ciekawostka, w sezonie widywałem wiele ofert na przecenione A3 (zwłaszcza radzieckie), a D3 z fińskiej fabryki musiałem trochę poszukać.

 

Kupiłem ostatecznie A3  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś wstawić do Forka MY13 nieco węższe niż seryjne 225/60/17 ?

Myślę o zamianie na TS830P  215/65/17. Powinny być nieco lepsze na śniegu.  Jeżeli spadnie w tym roku :)

Boję się tylko czy nie będzie za wąska. Z drugiej strony miałem takie w OBK MY10 i  sprawowały się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś wstawić do Forka MY13 nieco węższe niż seryjne 225/60/17 ?

Myślę o zamianie na TS830P  215/65/17. Powinny być nieco lepsze na śniegu.  Jeżeli spadnie w tym roku :)

Boję się tylko czy nie będzie za wąska. Z drugiej strony miałem takie w OBK MY10 i  sprawowały się bardzo dobrze.

Niech przemówi doświadczenie:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/7799-jakie-opony-zimowe-do-szuwarka-było-zimówki/?p=1931678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tą dyskusje :)

Dlatego do OBK zapodałem TS830P ale obecny Forek jest znacznie wyższy i mam obawy czy nie będzie za bardzo "bujało". 215/65 to już całkiem spory "balon"....

Z drugiej strony XT ma sztywniejszy zawias stąd moje pytanie. Może ktoś już przerabiał temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tą dyskusje :)

Dlatego do OBK zapodałem TS830P ale obecny Forek jest znacznie wyższy i mam obawy czy nie będzie za bardzo "bujało". 215/65 to już całkiem spory "balon"....

Z drugiej strony XT ma sztywniejszy zawias stąd moje pytanie. Może ktoś już przerabiał temat. 

Do odważnych świat należy :D

Mam w legacy zimowe 205/55/R16 i w stosunku do letnich 215/45/R17 są odczuwalnie bardziej komfortowe na nierównościach, ale wymagają trochę większej uwagi na zakrętach. Myślę, że w twoim przypadku będzie podobnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Zima coraz bliżej, więc i mnie dopadł odwieczny dylemat. Szukam czegoś 215/60 R16, czyli do Forka z podpisu chyba standard. Poprzedni właściciel używał Pirelli SottoZero Winter 210 Serie II. Bardzo chwalił. Teraz są Serie III - ponoć sporo pozytywów zbierają. Po przestudiowaniu sporej części tego wątku widzę, że przewijają się jeszcze:

Nokian WR D3

Vredestein Wintrac Xtreme S

Hankook Winter i*cept evo2 W320

Te chyba najczęściej mi się powtarzały. Te Pirelli w zasadzie mnie przekonują, ale może ktoś z Was rzuci jakimś fajnym pomysłem jeszcze i coś tam innego poleci.

 

Także czekam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A goodyear rozważałeś? W dramowozie mam od lukassa UG7 chyba z plusem a w forku UGW3 Na pewno UGW3 mogę pochwalić za trwałość i generalnie działają a UG7 za wszystko oprócz trwałosci bo mam je dopiero jednen sezon więc nie wiem jaka jest uch wytrzymałość.

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...