Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Ukiman kup UGP , lub Bridgestona LM25 i bedziesz bardzo zadowolony. Po WRG2 tez sie mozna wiele dobrego spodziewac ale jest wieksza nie wiadomą bo jest nowoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec bedzie kupowal zimowki do STI i nie wiem jaki rozmiar wybrac 205/50R17 czy 225/45R17? Ceny sa takie podobne. Index predkosci chyba najrozsaniej wybrac V. Prosze o konretne argumenty uzytkowników, tych ktorzy jezdzili na rozmiarze 205/50R17 (czy nie sa za waskie na mokry/suchy asfalt?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Tu Mod: w rezultacie scaliłem wątek założony przez GRAFa do tego]

 

Ad meritum: ja mam 215/50 - takie, jakie SIP dawał w serii do STI (Pirelli PZero). I spisywały się jak każde: dopóki był to śnieg, było ok, a na lodzie to bez kolców i tak nie ma mądrego :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50 poniewaz:

 

wezsza guma to wiekszy nacisk na 1cm2 co rowna sie lepsza przyczepnosc na sliskim

wyzszy profil to miekksza guma co rowna sie lepsza przyczepnosc na sliskim

 

to takie 2 najwazniejsze argumenty

 

205/50 :shock: na felgę 8 cali :shock: , chciałbym ta felge po zimie widziec :evil: min. 215/50R17. Ja jednak jestem zwolennikiem jezdzenia w STI na 225/45r17 ze względu na zimę jaka mamy. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50 poniewaz:

 

wezsza guma to wiekszy nacisk na 1cm2 co rowna sie lepsza przyczepnosc na sliskim

wyzszy profil to miekksza guma co rowna sie lepsza przyczepnosc na sliskim

 

to takie 2 najwazniejsze argumenty

 

205/50 :shock: na felgę 8 cali :shock: , chciałbym ta felge po zimie widziec :evil: min. 215/50R17. Ja jednak jestem zwolennikiem jezdzenia w STI na 225/45r17 ze względu na zimę jaka mamy. :cool:

 

Edwin - chodzilo mi o sama gume - nie wiem jaka felga jest w STI bo takowego nie posiadalem i nie posiadam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wolnossaka 2,0 zakładam Savy Eskimo 195/60/15 H (200 zł za szt.)....Carfit pisał że sa dobre i ma rację...nawet bym powiedział że na ta półke i cenę to są genialne...Kiedyś polecił mi je jeden oponiarz z servisu Pneuhage i teraz ja je gorąco polecam.... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony Bridgestone LM25 215/60R16 :?: szukałem po sklepach i ... dup. :cry:

 

zamiennie proponują GY albo Nokian ... ???

 

mam u siebie całe mnóstwo w tym rozmiarze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy mial ktos do czynienia z tymi oponami:

Maloya Cresta 220

mialem - tragedia. o ile na sniegu sa jeszcze ok to na mokrym asfalcie (subiektywnie) nie trzymaja. przyczepnosc wzdluzna kiepska - abs wlaczal sie za czesto, poprzecznej brak - dzieki tym oponom uciekla mi dupa na poprawnie przejechanym zakrecie (jechalismy w 2 samochody z ta sama predkoscia, moj kolega nawet nie poczul zagrozenia), cale szczescie, ze dobrze sie skonczylo (tzn. poza droga ale zawsze). wiec, biorac pod uwage, ze nasze "zimy" to ostatnio nie zimy - odradzalbym.

 

EDIT: nie jechalem czterolapem wiec to moze miec znaczenie, mimo wszystko nadal uwazam, ze ta opona to szit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche z innej beczki ale mniej wiecej na temat.

 

Otoz mam na felgach oznacznie xxxxxxxxx 14x51/2 99.8.

 

Domyslam sie ze to 99.8 to srednica dla rozstawu srub, ale co to 14x51 - 14 srednica wew felgi rozumiem - ale co znaczy 51/2 ?

 

jaka szerokosc opony wejdzie na taka felge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche z innej beczki ale mniej wiecej na temat.

 

Otoz mam na felgach oznacznie xxxxxxxxx 14x51/2 99.8.

 

Domyslam sie ze to 99.8 to srednica dla rozstawu srub, ale co to 14x51 - 14 srednica wew felgi rozumiem - ale co znaczy 51/2 ?

 

jaka szerokosc opony wejdzie na taka felge?

 

5 1/2 to pewnie szerokosc felgi (tj. rozmiar felgi jest 5.5x14)

zas 99.8 - to raczej nie rozstaw srob (jakos nie przypominam sobie, zeby jakies auto mialo wlasnie takie PCD), a data produkcji

btw, nie spotykalem tez nigdy, aby na felgach bylo podawane PCD :roll:

 

zas co do podbierania opon pod felgi (czy vice versa), i innych pytan dotyczacych felg i opon, polecam ta strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...