Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, pumex1 napisał:

Bliżej mam ich siedzibę na Białołęce. 

 

Hmmmm..... akumulator był wymieniany na gwarancji, bo zupełnie nie trzymał parametrów. Trochę słabo jeśli to kolejny jest wytworem sztucznego postarzania i produkcji "byleby nie zepsuł się przed 24 miesiącami" :(

pytanie czy maja tam serwisanta :biglol:

ja wymieniłem aku w momencie kiedy mojemu skończyła się gwara + 2 miesiące - teraz mam Varte D47 60Ah i zero problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, _akir_ napisał:

pytanie czy maja tam serwisanta :biglol:

maiłem tam wymieniany ISR wymieniany na nowszy, więc to chyba był serwisant, a nie prezes firmy  ;) 

 

45 minut temu, _akir_ napisał:

ja wymieniłem aku w momencie kiedy mojemu skończyła się gwara + 2 miesiące - teraz mam Varte D47 60Ah i zero problemów

U mnie chyba podobnie jest, ale nie pomnę teraz parametrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pumex1 napisał:

ISR przychodzi mi do głowy jako pobierający najwięcej energii przy wyłączonym zapłonie

 

 

pisalem strone wczesniej ze na moje zyczenie aso odpielo od instalacji isr (i tak nie oplacam uslugi)

zmierzyli przed odcieciem 70-75ma, po 30-35ma, zawsze z alarmem omega can

na moim prymitywnym multimetrze max 25ma

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeszcze w grudniu 2020 roku przy ubezpieczeniu OC/AC w TUiR WARTA u dilera Subaru uwzględniano system ISR i można było otrzymać zniżkę (ok. 400,- zł), która rekompensowała koszt abonamentu. Obecnie otrzymałem informację, że jest zmiana i zniżki z tego tytułu nie przysługują, ale za to jest parę innych zmian na korzyść. Czy ktoś z Was analizował aktualną ofertę i porównywał do ofert innych ubezpieczycieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Drizzt napisał:

Jeszcze w 2021 roku przy ubezpieczeniu OC/AC w TUiR WARTA u dilera Subaru uwzględniano system ISR i można było otrzymać zniżkę (ok. 400,- zł), która rekompensowała koszt abonamentu. Obecnie otrzymałem informację, że jest zmiana i zniżki z tego tytułu nie przysługują, ale za to jest parę innych zmian na korzyść. Czy ktoś z Was analizował aktualną ofertę i porównywał do ofert innych ubezpieczycieli?

Za jakieś trzy miesiące będę się tym zajmował ale i ja jestem zainteresowany czym nas ubezpieczyciele chcą uszczęśliwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miły gest ze strony KERATRONIKA - nie podnieśli rocznej składki za korzystanie z ich usług. W dobie ciągle rosnących cen uważam to za duży plus:)

Opłata od razu dokonana, zatem mam spokój na kolejny rok:)

Przy okazji dodam, że tym razem sami wysłali FV, w poprzednich latach musiałem interweniować.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po mojej "szkodzie parkingowej" zacząłem wątpić w ten system, który nie zareagował choć Szary Mnich został walnięty i wepchnięty na latarnię. Zareagował dopiero wtedy gdy akumulator stojącego tygodniami na placu samochodu rozładował się. Czyżby było to jedyne kryterium do zadziałania ISR?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem krytyczny wobec tego systemu. Brakowało mu spójności, szczególnie przejawiało się to w braku analogicznych reakcji w analogicznych sytuacjach. Np. jak auto było podnoszone. Raz zadzwonili, a 3 razy nie. Nie bardzo wiadomo czemu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, B-52 napisał(a):

Byłem krytyczny wobec tego systemu. Brakowało mu spójności, szczególnie przejawiało się to w braku analogicznych reakcji w analogicznych sytuacjach. Np. jak auto było podnoszone. Raz zadzwonili, a 3 razy nie. Nie bardzo wiadomo czemu.

Byłem czy jestem? Bo za kilka miesięcy wypadało by mi im zapłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Gratuluję. Wystarczy tylko płacić żeby nadal nic się nie działo. Łatwizna.

To tak jak z ubezpieczeniem. Płacę bo jak coś się wydarzy to, w tym wypadku ISR, ma mi pomóc. Póki co nic się nie wydarzyło. Płacę zatem dalej;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KPR napisał(a):

To tak jak z ubezpieczeniem. Płacę bo jak coś się wydarzy to, w tym wypadku ISR, ma mi pomóc. Póki co nic się nie wydarzyło. Płacę zatem dalej;):)

W tym wątku odpowiedzi miał udzielać @Keratronik ISR jak wygląda ich obecna współpraca z Subaru w Polsce?

Od 1 kwietnia 2018 w samochodach jest obowiązkowy system ecall jako część startegii Komisji Europejskiej. Ta sytuacja zmieniła pozycję Keratrinika na rynku, system montowany z inicjatywy polskiego importera starcił na innowacyjności. Procedury w przypadku wypadku poza granicami Polski długo były przedmiotem dyskusji. Tandetny montaż i "konsola" oraz drenaż baterii w miejscach bez sygnału GSM nie pomogły zapewne zbudować dobrego wizerunku.

Czy dziś w nowych samochodach Subaru z polskiego salonu jest zamontowany ISR? Ecall jest wymagany, jednak czy to Keratronik produkuje ten obowiązkowy obecnie system? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mechanik napisał(a):

Od 1 kwietnia 2018 w samochodach jest obowiązkowy system ecall jako część startegii Komisji Europejskiej.

O ile się nie mylę to dotyczy aut homologowanych na nasz rynek po 1 kwietnia 2018. Ja kupowałem Forestera w styczniu 2019 i nie było w nim jeszcze Ecall.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam, ze nie chcialo mi sie czytac 38 stron wiec:

1. Jak dlugo od zakupu auta aktywny jest ISR?

2. czy po gwarancji przestaje dzialać samoczynnie?

3. jaka jest procedura w przypadku sprzedazy/ zakupu auta z ISR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał W. napisał(a):

O ile się nie mylę to dotyczy aut homologowanych na nasz rynek po 1 kwietnia 2018. Ja kupowałem Forestera w styczniu 2019 i nie było w nim jeszcze Ecall.

Tak, wiem o tym. Mimo wszystko od 2019 upłynęło już 4 lata.

Należy więc rozumieć że samochody Subaru obecnie w sprzedaży w salonach są wyposażone zgodnie z dyrektywą w ecall. Czy w takim razie Keratronik ewoluował ofertę czy wypadł z gry na tym polu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jumpman napisał(a):

nie ukrywam, ze nie chcialo mi sie czytac 38 stron wiec:

1. Jak dlugo od zakupu auta aktywny jest ISR?

2. czy po gwarancji przestaje dzialać samoczynnie?

3. jaka jest procedura w przypadku sprzedazy/ zakupu auta z ISR.

 

1 abonament opłacony na jeden rok, umowa jest automatycznie przedłużana. Należy ją wypowiedzieć wcześniej. 

2 nic nie ma wspólnego z gwarancją, samoczynnie działać nie przestanie bo nie leży to w interesie Keratronik ;):D

3 należy zgłosić sprzedaż samochodu i wypowiedzieć umowę. Niestety nie dezaktywuje to systemu. Dezaktywacja i demontaż po stronie właściciela auta. Ja sprzedając auto zgłosiłem to w Keratronik i wypowiedziałem umowę - Keratronik i tak długo po tym dzwonił informując o zdarzeniach.

Tak było parę lat temu, jak nie było jeszcze Ecall a SIP promował ten system jako pionierski w swoich autach. Nie wiem jak jest teraz. Kto montuje ecall, czy to nadal Keratronik? Czy udało się Keratronikowi rozszerzyć swoją działalność na kraje Unii Europejskiej - wcześniej reakcja i powiadamianie służb poza granicami Polski było wyzwaniem nie do pokonania niestety. 

Edytowane przez mechanik
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...