Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

 Aso we Wroclawiu - kawa z automatu za 2 złote ...

 

Jeżeli kwota 2 złotych cię stresuje, to wejście w świat Subaru może być życiową pomyłką ;)

 

To chyba jednak nie o 2 zł chodzi. Klient w ASO jest takim samym klientem, jak w każdej innej firmie. Jakoś nie mieści się w wyznawanych przeze mnie zasadach, aby swojemu klientowi kazać płacić za kawę :)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mieści się w wyznawanych przeze mnie zasadach, aby swojemu klientowi kazać płacić za kawę ...

 

Zatem Motorpol na Pięknej też jest passe, tam za kawę z automatu kasują niestety :biglol:

 

Ja po prostu nie przywiązuję uwagi do takich pierdół. Mają mi porządnie serwisować auto a nie poić kawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z mojego aso b. Zadowoloby. Fachowa obsluga i profesjonalne zajęcie się autem. Serwisuje od 0 km tam i samochod chodzi jak zegareczek. Wczoraj bylem tam na przeglądzie na 75 kkm i pierwszy raz z tyłu klocki trzeva było wymienic (330zl), nawet blaszki wymienili - Pan zadzwonił i uprzejmie sie spytal czy je

wymieniamy. Oczywiscie stare dostałem w kartoniku po nowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś eksperyment - ruszyłem jak najbardziej dynamicznie na zaśnieżonej drodze, a żona mnie sfilmowała w tempie 240 klatek na sekundę. Nie widać ŻADNEGO opóźnienie zadziałania tyłu - oglądałem filmik jeszcze w zwolnionym tempie - ruszają równo obie osie i mają podobny (niewielki) poślizg (ESP aktywne wyraźnie przytłumia motor). Na moje oko, to tak zachowałby się samochód z blokadą centralnego dyferencjału. Niestety przez komórkę w roamingu filmu nie wrzucę :(. Muszę jeszcze sprawdzić bez ESP, ale żona śpiąca .... (tak, wiem, że po drugiej stronie mógł być poślizg jednego koła, ale nic takiego nie czułem).

Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy więc pytanie do osób, które dłużej ujeżdżają nowego Forestera: czy można liczyć na to, że z czasem zrobi się bardziej miękkie?

Nie napisałeś jaką masz wersję. Ja mam wolnego ssaka i stwierdzam, że po kilku tys kilometrów zrobiło się przyjemniej, bardziej miękko, choć sprężyście. Bardziej komfortowo, choć bez straty na pewności prowadzenia. Nie pamiętam już po jakim dystansie nastąpiła poprawa, ale po 10 tys na pewno.

Wersja - to Exclusive z tym okropnym dieslem. ;)

 

Dzięki za informację. To dobrze wróży. Ogólnie to może i dobrze, że zawieszenie utwardzono - zwłaszcza na drogach gruntowych nie trzeba się tak bać, że się rozbuja. Ale na szosie w prównaniu z poprzednim jest na razie twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promil, 150zł za wymiana i przeprogramowanie czujniki ciśnienia w oponach...tak przetłumaczyłem sobie. :)

Przy zmianie opon nie przeprogramowują czujników bo nie ma takiej potrzeby. Jeśli miałbyś drugie felgi i drugi zestaw czujników wówczas trzeba przy przekładce zestroić je z autem. To zwykła zmiana opon + wyważenie. DROGO!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć od tygodnia zasuwam moim MY14 DIT, świetna sprawa ma już ponad 2000 tys km i pali w granicach 8-9 trasa - miasto- jestem w szoku.

Jak go odbieralem od dilera to przy samej bramie jak juz wyezdzalem przypomniało mu się ze nie sprawdził mojego dowodu (załatwiłem wszystko na telefon gość mnie widział drugi raz ale nie bardzo mnie kojarzył, dodam że to kierownik salonu) sytuacja przekomiczna hahahaha

chociaż jego mina jak go zapytałem gdzie tu mogę pojechać założyć gaz - bezcenna

hahahaha

 

pozdrawiam kolegę z dzisiaj na trasie A4 Brzesko - Bochnia- miło spotkać młodego który jedzie tym samym modelem i czuje to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Aso we Wroclawiu - kawa z automatu za 2 złote ...

 

Jeżeli kwota 2 złotych cię stresuje, to wejście w świat Subaru może być życiową pomyłką ;)

 

To chyba jednak nie o 2 zł chodzi. Klient w ASO jest takim samym klientem, jak w każdej innej firmie. Jakoś nie mieści się w wyznawanych przeze mnie zasadach, aby swojemu klientowi kazać płacić za kawę :)

 

oooo tototo

 

 Aso we Wroclawiu - kawa z automatu za 2 złote ...

 

Jeżeli kwota 2 złotych cię stresuje, to wejście w świat Subaru może być życiową pomyłką ;)

 

Nie zauważyłem w mej wypowiedzi stresu. Ale często takie pierdoły :

a ) robią różnicę

b ) decydują o całej reszcie

Idąc dalej ... ale dalej "pierdoły"  jak można oddać klientowi auto z serwisową folią na siedzeniu ?  

O grubych sprawach nie będę pisał bo to nie ten wątek i nie chcę występować w roli pożytecznego idioty.  Niech im sie kręci. Ja teraz z tych pierdołowatych powodów odbieram XT z motelu Subaru Koper a obsługę jak mogę robię w MTS. Mój wybór !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby nie zakładać nowego wątku. W Niemczech od marca ma być dostępny Forczysław z dieslem i CVT. Czyli zakładam, że od marca będzie generalnie dostępny nowy rok modelowy. Orientował się ktoś jakie zmiany na Europę się zapowiadają? Np. podparcie lędźwiowe w siedzeniu kierowcy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam serdecznie. Trafić do mnie to nie problem. 78 km DK17 :)

 

Jak leciałem w czwartek rano do LU to stał i OBK i XT

 

 

tam za kawę z automatu kasują niestety

A zawsze można to rozwiazać kompromisowo. W automacie standardowa kawa i herbata są gratis, a fanaberie (cappucino, czekolada itp.) płatne. Przy takim układzie koszty mniej więcej równoważą sie z tym co jest wrzucane do automatu.

Zrobiłem dziś eksperyment - ruszyłem jak najbardziej dynamicznie na zaśnieżonej drodze, a żona mnie sfilmowała w tempie 240 klatek na sekundę. Nie widać ŻADNEGO opóźnienie zadziałania tyłu - oglądałem filmik jeszcze w zwolnionym tempie - ruszają równo obie osie i mają podobny (niewielki) poślizg (ESP aktywne wyraźnie przytłumia motor). Na moje oko, to tak zachowałby się samochód z blokadą centralnego dyferencjału. Niestety przez komórkę w roamingu filmu nie wrzucę :(. Muszę jeszcze sprawdzić bez ESP, ale żona śpiąca .... (tak, wiem, że po drugiej stronie mógł być poślizg jednego koła, ale nic takiego nie czułem).

A czemu miałoby być opóźnienie? Nawet w Haldexie praktycznie od drugiej generacji elktronike da sie tak skonfigurować ze nie czuć, a w 4 generacji to w ogóle no problem

 

 

To zwykła zmiana opon + wyważenie. DROGO!!

150zł to drogo? Tym bardziej ze auto ma czujniki i trzeba bardzo uważać co zajmuje zdecydowanie wiecej czasu niż standardowo?

XT ma alu felgi 18" - w przyzwoitych serwisach oponiarskich w Warszawie to średnio taka przekłądka kosztuje 120zł. +30zł za czujniki i obsługe  w ASO to dużo?

Oczywiście można i u garażowca za 80zł zrobić - tylko ze taki na hasło faktura mówi: a to trzeba dopłacić jeszcze VAT, no i podatku dochodowego to tez raczej nie płąci bo prawie nie ewidencjonuje usług. O sytuacji gdy nie daj boże uszkodzi czujniki wolę nie wspominać.........

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mnie też zawsze dziwią próby takiego "oszczędzania".

Wiecie jak dużo ludzi, którzy mają drugi komplet kół, tylko je przekładają bez wyważania? Byłem w szoku, gdy przed zimą w biurze rozmawialiśmy o wymianie opon - większość jeśli kupuje drugi komplet, to po to żeby zaoszczędzić i wymieniać je sobie w garażu... I tak rok w rok, chyba, że mu zacznie koło kierownicy drgać przy 140, to wtedy jedzie wyważyc

Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapraszam serdecznie. Trafić do mnie to nie problem. 78 km DK17 :)

Jak leciałem w czwartek rano do LU to stał i OBK i XT

 

 

tam za kawę z automatu kasują niestety

A zawsze można to rozwiazać kompromisowo. W automacie standardowa kawa i herbata są gratis, a fanaberie (cappucino, czekolada itp.) płatne. Przy takim układzie koszty mniej więcej równoważą sie z tym co jest wrzucane do automatu.

Zrobiłem dziś eksperyment - ruszyłem jak najbardziej dynamicznie na zaśnieżonej drodze, a żona mnie sfilmowała w tempie 240 klatek na sekundę. Nie widać ŻADNEGO opóźnienie zadziałania tyłu - oglądałem filmik jeszcze w zwolnionym tempie - ruszają równo obie osie i mają podobny (niewielki) poślizg (ESP aktywne wyraźnie przytłumia motor). Na moje oko, to tak zachowałby się samochód z blokadą centralnego dyferencjału. Niestety przez komórkę w roamingu filmu nie wrzucę :(. Muszę jeszcze sprawdzić bez ESP, ale żona śpiąca .... (tak, wiem, że po drugiej stronie mógł być poślizg jednego koła, ale nic takiego nie czułem).

A czemu miałoby być opóźnienie? Nawet w Haldexie praktycznie od drugiej generacji elktronike da sie tak skonfigurować ze nie czuć, a w 4 generacji to w ogóle no problem

 

 

To zwykła zmiana opon + wyważenie. DROGO!!

150zł to drogo? Tym bardziej ze auto ma czujniki i trzeba bardzo uważać co zajmuje zdecydowanie wiecej czasu niż standardowo?

XT ma alu felgi 18" - w przyzwoitych serwisach oponiarskich w Warszawie to średnio taka przekłądka kosztuje 120zł. +30zł za czujniki i obsługe w ASO to dużo?

Oczywiście można i u garażowca za 80zł zrobić - tylko ze taki na hasło faktura mówi: a to trzeba dopłacić jeszcze VAT, no i podatku dochodowego to tez raczej nie płąci bo prawie nie ewidencjonuje usług. O sytuacji gdy nie daj boże uszkodzi czujniki wolę nie wspominać.........

No coz nigdy wczesniej w Warszawie nie zaplacilem wiecej niz 80 zl brutto z faktura za zmiane opon. Przy czym 80 to maks w porzadnych duzych serwisach typu carman czy feuvert. W malych lokalnych punktach zdarzalo mi sie wymieniac za 50-60 zl z faktura bez problemu. Kola tez mialem 18 tylko profil 45. Wiec 150 za 20 min roboty to stanowczo za duzo (czyli 450 zl za godzine). Duuuzo za duzo. No coz wymienilem tam bo dostalem zimowe opony wiec niby przy okazji. Zadnego programo2ania czujnikow nie bylo.

 

Pozdrawiam, promil_one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...