Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jeśli chodzi o mnie to nowa stylistyka Toyoty do mnie nie trafia, i raczej bym sobie takiego auta nie kupił. Wolę np. konserwatywną deskę rozdzielczą w Forku niż tę z nowej Corolli/Aurisa.
Ja jestem tego samego zdania. We wnetrzu 'Ravki' jeśli chodzi o design jak i o materiały - zwyczajnie szału nie ma.

Za to z zewnątrz nowy Forek jest o niebo łądniejszy od Rav, jednocześnie nawiązując do obecnej generacji 'rodziny' modeli Subaru.

Pod względem dzielności w terenie czy napędu na cztery koła - wszyscy tu wiemy, że różnica na korzyść Subaru jest zasadnicza.

Do tego Rav nie ma w ofercie wersji silnikowej mogacego stanąć w szranki z XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale wśród SUVów z Japonii, czy Korei Forek jest zdecydowanie najładniejszy.

 

wyglad to kwestia gustu, poza tym, kazdy chwali to, co (akurat) ma ;)

 

dla mnie pod wzgledem wizualnym nowy Santa Fe czy X-Trail klada Forka "na lopatki"... auto "ma jezdzic", ale wyglad tez jest wazny (to pisze ja, wlasciciel i wielbiciel B9 :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Znaczący pakiet akcji zaczyna się od 5%, dla ścisłości.

Zgodnie z przepisami Japońskimi znaczący ( = dający możliwość wpływania na decyzje strategiczne koncernu ) jest pakiet akcji większy / równy 21%.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczący pakiet akcji zaczyna się od 5%, dla ścisłości.

Zgodnie z przepisami Japońskimi znaczący ( = dający możliwość wpływania na decyzje strategiczne koncernu ) jest pakiet akcji większy / równy 21%.

 

Pozdrowienia

Japońskich przepisów nie studiowałem :P odniosłem się do naszej GPW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde nie domagnie Forka podkopuje Jej zaufanie w markę S. ;-)

 

Rozważyłbym wymianę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

żony ;):biglol:

 

Moja jeździ Imprezą, i nie chce nic innego :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem pod słyszałem, że SIP szykuje promocje od marca i w związku z tym dealerzy zamawiają XT Comfort w sporych ilościach :-)

Czy wtajemniczeni potwierdzają i wiedzą cosik więcej ?

 

Promocja ma być na pewno na wersję XT Comfort ( czy na Platinum to nie wiem) i ta promocja niestety nie taka duża jak w zeszłym roku, ale w każdym razie ma być :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemekka, czy Twoja żona jest bardzo zajęta :-) :-) :-)

 

:biglol: :biglol: :biglol:

 

Zajęta, zajęta :rolleyes:, zwłaszcza "ogarnianiem" dwójki dzieci :biglol:

 

A tak poważnie, to Imprezę doceniła pierwszej zimy, jak w nocy spadło jakieś 20-30cm śniegu i była jedynym rodzicem, który dowiózł dzieci pod samą szkołę. :)

Mina innych rodziców i woźnego jak zobaczył "odśnieżony" parking - bezcenna. :biglol:

 

BTW też słyszałem, że Comfort ma być w promocji i ma być większa dysproporcja w cenie między nim, a Platinium :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Japońskich przepisów nie studiowałem odniosłem się do naszej GPW.

Tego się domyślałem. Z tej też przyczyny pozwoliłem sobie na przedstawienie stanu faktycznego :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, niestety instrukcja obslugi choc przypomina cegielke jest moim zdaniem do niczego. Chocby w przypadku ustawien ekranu glownego/komputera. Wyjasnia wszystko co i jak przestawic ale nie wyjasnia do czego tak naprawde dana opcja sluzy. Moze mnie ktos oswiecic czym skutkuje ustawienie wlaczenia/wylaczenia przerywania swiatel awaryjnych (jakos tak to sie nazywa, pozycja z kluczykiem), oraz co robi "domykanie zabezp. " (gdzie przestawiamy czas co 10 sek lub wylaczamy wogole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, niestety instrukcja obslugi choc przypomina cegielke jest moim zdaniem do niczego. Chocby w przypadku ustawien ekranu glownego/komputera. Wyjasnia wszystko co i jak przestawic ale nie wyjasnia do czego tak naprawde dana opcja sluzy. Moze mnie ktos oswiecic czym skutkuje ustawienie wlaczenia/wylaczenia przerywania swiatel awaryjnych (jakos tak to sie nazywa, pozycja z kluczykiem), oraz co robi "domykanie zabezp. " (gdzie przestawiamy czas co 10 sek lub wylaczamy wogole).

 

Zgadzam się z tą opinią. Po przeczytaniu trzeba się wszystkiego domyślać i bez przerwy odsyła od jednego rozdziału do drugiego aby później odesłać do trzeciego w tym samym temacie jak by nie można było opisać wszystkiego w jednym od A do Z.

Może Japończycy stwierdzili, że tak jest lepiej na podstawie badań podobnych do tych, że wszyscy wolą siedzieć w Foresterze 2,5 cm wyżej... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu instrukcja jest pisana dla Amerykanów, gdzie np. każdy taki sam krok powtarzający się w różnych funkcjach jest do znudzenia powtarzany. Dodatkowo tłumaczenie jest chyba dosłowne i w wielu przypadkach trudne do zrozumienia (np. opis audio lub nawigacji).

 

Na szczęście obsługa jest dość intuicyjna więc rzadko zaglądam do instrukcji :)

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to wszystko nie zmiania faktu ze dalej nie wiem do czego sluza niektore opcje. Wystarczyly by 2-3 zdania typu wlaczenie tej funkcji powoduje to i to....

 

Bo teraz to pozostaje mi doswiadczalnie chyba sprawdzic co chocby te dwie fucnksie wymienione przezemnie wyzej robia.

Ta druga sie domyslam ze cos zamyka/zabezpiecza ale kiedy ? Jesli zayka drzwi to napewno nie po uruchomieniu auta. Moze zayka drzwi sama po wyjsciu z auta? A moze takze domyka szyby? itd itd....

 

Natomiast to ze swiatlami awaryjnymi to nie mam pojecia co moze robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem tych opcji ale chyba chodzi o mruganie awaryjnymi przy otwieraniu i zamykaniu oraz o automatyczne zamykanie auta jeśli po odblokowaniu pilotem nie otworzysz żadnych drzwi. Trzeba sprawdzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robi "domykanie zabezp. " (gdzie przestawiamy czas co 10 sek lub wylaczamy wogole).
cos zamyka/zabezpiecza ale kiedy ? Jesli zayka drzwi to napewno nie po uruchomieniu auta. Moze zayka drzwi sama po wyjsciu z auta?
Cześć :)

Instrukcja faktycznie jest beznadziejna, niejasna, do tego z błędami w tłumaczeniu z angielskiego.

 

Funkcja 'domykanie' :) plega na ponownym zaryglowaniu zamków; gdy odblokujesz zamki pilotem ale nie otworzysz drzwi lub pokrywy bagażnika - zamki zaryglują sie ponownie po 10 sekundach. Funkcję można również dezaktywować - pamietam z Hondy :P

 

Co do opcji świateł awaryjnych nie mam pojecia o co chodzi :huh:, a nie miałem czasu sprawdzić.

W każdym razie instrukcja jest to kitu.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym chciał to nawet skórę z Bentley-a , ale to kosztuje od 9 tys w górę ;)

Duża góra by była :)

Niestety, jakby się chciało to można, ale niestety trzeba się wykartkować.

 

Co do wykartkowania to wq...rw mnie bierze na Putina, bo jeszcze nie kupiłem Forka a cena jego jest przeliczana z Euro :(

W piątek na rynku międzybankowym kurs był już poniżej 4,16 a znając życie w poniedziałek będzie conajmniej 4,30 jak nie wyżej przez tego ..... na Kremlu :(

A każdy grosz jak Euro drożeje to XT Comfort drożeje o 390zł katalogowo.

 

Pytanie do tych co już kupili: jaki kurs Euro przyjmują Salony przy przeliczaniu ceny ostatecznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co już kupili: jaki kurs Euro przyjmują Salony przy przeliczaniu ceny ostatecznej ?

O ile dobrze pamiętam, to kurs jest ustalany na cały miesiąc kalendarzowy bodajże wg kursu z przedostatniej środy miesiąca poprzedzającego. Zatem chwilowe ruchy walut nie wpływają na cenę auta w danym miesiącu. Jeśli więc masz odebrać samochód w marcu, to cena się już nie zmieni.

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...