Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poważnie rozważam zakup subaru - jestem pomiędzy forkiem xt, outbackiem sbd i czyms spoza marki czyli xc60 d5 summum. Kazdy z tych samochodów ma swoje przewagi nad innymi, co utrudnia mi decyzję, moje najprostsze spostrzezenia są następujące:

 

Forek - super silnik (choc w korkach sporo pali, a ja w korkach sporo jezdze), dzielnosc w terenie - xmode, najslabsza jakosc wnetrza.

Outback - nieco wyzszy komfort niz w FXT, oszczedniejszy silnik ale tylko 150km, nie jest typowym suvem, co mi akurat odpowiada, ponoc nienajlepsze audio - pytanie, jak zmiana lub modyfikacja wplywa na gwarancje? Ogolnie jak dla mnie subaru zyskuje mniejsza popularnoscia marki.

XC60 - moge miec spory rabat wiec cenowo nie odstawalby bardzo od subaru, ale: samochod dosc oklepany (obecnie jezdze saabem 9-5 i cenie sobie min jego niską popularnosc), wydaje mi sie, ze najwyzszy komfort + jakosc, nie jestem pewien jak ma sie naped volvo do napedow subaru - czy robi to róznice osobie, ktora awd uzywa jadac na narty albo po blotnistych drogach od czasu do czasu?

 

Moze ktos z Was mial podobny dylemat lub ma przemyslenia co do za lub przeciw tych trzech samochodów?

 

Kazda uwaga mile widziana:)

Muszisz pojezdzić.Volvo jest dla mnie cacy w środku ,szwedzki minimalizm i bardzo ładnie to wygląda.Choć posprzypuje czasem -przynajmniej u kolegi.Mnie proponowano kiedyś full,summum -navi,skóra,automat ,rewelacyjne audio za 173brutto z 2.4diesel 5 garów 163KM plus 3tys za fabryczny chip na 230KM (koledze podciągneli na 240KM i 500nM ,ale on ma jakieś tam małe znajomości u dealera)

Mnie w Volvo przeszkadza ,że nie ma gdzie położyć łokcja lewego - wysoko nienaturalnie trzeba unieść-a z łokciem na szybie niestety najwygodniej mi się jezdzi

Poza tym przeszkadza mi kształt deski -jakoś tak opada koło pasażera i ta maska - tak się siedzi dla mnie nie wiadomo w czym - osobówka czy suv (wolę tą machę z kurnikiem jak w Outbacku -choć kolega z xc60 mówi - jak w czarnej wołdze-więc to osobiste,jak widać preferencje )

Dla mnie Forester w dieslu - nie bardzo - jakoś takie małe ,pozycja jak na kozle,pasażer to już jak na dużym kozle

Outback lepszy w/g mnie - wyższy komfort ,więcej miejsca i brak poczucia siedzenia na kozle.Fajny,jakby to powiedzieć feeling - polubiałem go.Wady - głównie za mało mocy plus parę pierdół ,które były na forum -nadkole plastikowe lubi się odkleić,słaba jakość wykładziny podłogowej ,łatwo rysujące się sreberka -ale u mnie nic nie trzeszczy i nie stuka.Deska twarda-ale ja jej nie dotykam.Po lifcie ciut nowocześniejsze zegary ,fajniejsze te halogeny z przodu.

Pali 7-7.5litra przy dość dynamicznej jezdzie w cyklu mieszanym-to zaleta

Forek xt - super zabawa - wady - spalanie,brak trzymania bocznego foteli absolutnie niedopuszczalny ,szmatka pod kierownicą to już szkoda gadać

Muszisz pojezdzić ,porównać ceny i wyposażenie i wybrać

Ja bym kupił x3 -podstawa plus xenon , automat i lepsze audio-fajne auto.Ale Outback też fajny - a widziałem w Kato ,czarnego ,dymione klosze,srebrny reling,ciemna felga - pakiet stylizacyjny - WOW jak na Subaru.Wprowadzajcie takie rzeczy - będą może nowi klienci

ORAZ 180KM i 400nM pleassssssssssssse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mnie w Volvo przeszkadza ,że nie ma gdzie położyć łokcja lewego - wysoko nienaturalnie trzeba unieść-a z łokciem na szybie niestety najwygodniej mi się jezdzi"

 

:biglol: No to tragedia. Ale jest na to rada: trzymać obie ręcę na kierownicy w położeniu za piętnaście trzecia.

 

Tak poza tym to dobrze gada: OBK jest zdecydowanie bardziej komfortowy i milszy na dłuższe jazdy. Ale brak mu pazura. Forek jest mniej grzeczny ale za to bardziej wszechstronny i ma fajny silnik 2.0 turbo i skrzynię CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest na to rada: trzymać obie ręcę na kierownicy w położeniu za piętnaście trzecia.

Oczywiście tak się robic powinno, ale powiedz uczciwie czy jak lecisz kilkaset kilometrów autostradę, to cały czas tak prowadzisz ;):question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest na to rada: trzymać obie ręcę na kierownicy w położeniu za piętnaście trzecia.

Oczywiście tak się robic powinno, ale powiedz uczciwie czy jak lecisz kilkaset kilometrów autostradę, to cały czas tak prowadzisz ;):question:

 

1. TAK.

2. TO POMAGA SIĘ SKONCENTROWAĆ.

3. JAK MNIE BOLĄ RĘCĘ TO JEST TO ZNAK, ŻE NALEŻY SIĘ ZATRZYMAĆ NA SIUSIU, KUPKĘ, KANAPKĘ ALBO KAWĘ.

4. A NAJCZĘSTSZĄ PRZYCZYNĄ JEST BRAK ETYLINY!

:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się, tylko troszeczkę poczułem się wyszydzany.
Nie miałem intencji nikogo urazić w najmniejszy stopniu, przepraszam. Być może nie jasno się wyraziłem; chodziło mi w skrócie o parafrazę powiedzenia "nie strzela się z armaty do komara". Innymi słowy uważam za nieuzasadnione kupowanie dużej limuzyny z potężnym motorem jeżeli w zamiarze ma służyć do poruszania się na dwukilometrowej trasie w centrum dużego zatłoczonego miasta dla jednej osoby. Oczywiście wolnoć Tomku w swoim domku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wątpliwosci co do duzego samochodu w korkach zaczely sie ode mnie
Ależ skąd. Na poparcie własnych słów; sam jeżdżę WRX w zatłoczonym centrum miasta, gdzie nie ma znaczenia czy mam 35 czy 235 koni, napęd na jedno czy trzy koła i hamulec ponad 320 mm. Uważam że nie jest to normalne i rozsądne a w żadnym razie nie ekonomiczne, ale ja jestem jak inni subaroholikiem. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać poprawkę, że wydawca Motoru jest niemiecki i w teście jest Tiguan, który jest etatowym "zwycięzcą" testów ;-) Aczkolwiek w tescie AutoBilda wygrał Forek (test był już tu 3 razy chyba zamieszczany) to kto wie ? Może era stronniczych testów "niemieckich" się kończy... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...