Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

No niby taki łebski gość i oblatany jesteś Madox i nie pojmujesz?

Załatw sprawę na PW jak facet z klasą,a nie się skarżysz i użalasz.

@@Urabus proponuję Madoxa potraktować pobłażliwie i warunkowo.Po stosownych roztłumaczeniach. ;)

 

Czy zawsze do felg stalowych muszą być inne nakrętki?

Nie zawsze,ale przeważnie otwory w felgach różnią się ukształtowaniem,to ma decydujące znaczenie przy doborze nakrętek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Subaru na 2 miejscu, za Mazdą CX-5 A VW na 10 miejscu (a propos tej stronniczości w "niemieckich" gazetach )

 

Pewnie niemieccy producenci obcięli "zasilanie" Bauerowi* w 2014 r., więc wydawca odpłaca im pięknym za nadobne :P Albo nowa moda na uczciwość po aferze z ADAC :P A tak na poważnie - świetny wynik, ale też i bardzo udany samochód (pomijając kilka mniej lub bardziej irytujących drobiazgów ;) )

 

* Axel Springer zdaje się ma się w tym względzie dobrze bo z tego co pamiętam w ostatnim teście SUVów wygrała [sZOK! :P] Skoda Yeti przed VW Tiguanem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Subaru na 2 miejscu, za Mazdą CX-5 A VW na 10 miejscu (a propos tej stronniczości w "niemieckich" gazetach )

 

Pewnie niemieccy producenci obcięli "zasilanie" Bauerowi* w 2014 r., więc wydawca odpłaca im pięknym za nadobne :P Albo nowa moda na uczciwość po aferze z ADAC :P A tak na poważnie - świetny wynik, ale też i bardzo udany samochód (pomijając kilka mniej lub bardziej irytujących drobiazgów ;) )

 

* Axel Springer zdaje się ma się w tym względzie dobrze bo z tego co pamiętam w ostatnim teście SUVów wygrała [sZOK! :P] Skoda Yeti przed VW Tiguanem ;)

 

To pewnie teraz Bauera sponsorują Japończycy, bo generalnie w teście SUVów zgarnęli całą pulę :):biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że europejscy producenci aut upletli na siebie bat, którym teraz dostali. No cóż, kij ma dwa końce: samochody europejskich marek stały się poprawne, nudne i powszechnie dostępne dla każdego. Pomału szuka się na rynku czegoś ciekawszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawne, nudne i powszechnie dostępne? Dla mnie na przykład to się idealnie kojarzy z Toyotą, niekonieczne z europejskimi autami. Japończycy po prostu weszli teraz mocno w segment kompaktowych SUV, dopracowali najnowsze modele i stąd efekty. Jak trafnie zauważyli w teście Motoru, niektórzy jak Mitsubishi w ogóle zrezygnowali ze sprzedaży w EU tradycyjnej klasy średniej i postawili całkowicie na SUV. W sumie Subaru stosuje w tej chwilą właśnie taką strategię - oferta ograniczona do Forester, XV i OBK bez Legacy, Levorg czy WRX'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć na uwadze, że to właśnie Toyota ma znaczący pakiet akcji FHI .

 

niektórzy jak Mitsubishi w ogóle zrezygnowali ze sprzedaży w EU tradycyjnej klasy średniej i postawili całkowicie na SUV.

Podobnie z Nissanem - zrezygnował z Almery na rzecz Kaszkaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale toyota nie ma nic do powiedzenia w fhi

napisal ktos, jezdzacy toyobaru ;):mrgreen:

 

hehe :P

 

Ja pod okresleniem "miec cos do powiedzenia" rozumiem uklady takie jak:

 

VW -> Audi

BMW -> MINI

Fiat -> Lancia

 

Toyota ma sobie udzialy, ale Subaru jest w pelni niezalezne, a Toyobaru to tylko przyklad wspolpracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o ogólną stylistykę Toyoty, czy te dodatki.

 

Bo jeśli chodzi o mnie to nowa stylistyka Toyoty do mnie nie trafia, i raczej bym sobie takiego auta nie kupił. Wolę np. konserwatywną deskę rozdzielczą w Forku niż tę z nowej Corolli/Aurisa. Ale ja jakiś dziwny jestem. :biglol:

 

Natomiast dodatki fajne, tylko raczej nie poprawią jej "zdolności terenowych" :)

 

BTW czy ktoś zamawiał jakieś dodatki do Forka z tego chińskiego sklepu cytowanego parę stron wcześniej. Bo widziałem kilka zamówień z Polski, tylko nie wiem czy to ktoś z Forum.

Zastanawiam się nad tymi głębokimi dywanikami, może ktoś z was już je ma i podzieli się opinią.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy żeście te Forki pokupowali do jeżdżenia w terenie :o

 

Jasne, właśnie szukam wciągarki i snorkla :drool: ... tylko mam dylemat jak je zamontować :icon_205:

 

Docelowo będzie taki ...

1_land_cruiser_lift_zawieszenia.jpg

Edytowane przez MUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyznam, że chciałem zbłądzić ...byłem wczoraj w salonie Toyoty i oglądałem Rav4 ( testówka była 2.2d, a ja koniecznie muszę mieć benzynę - krótkie dystanse), przymierzyłem się ( żonie się podoba), przejechałem się - szału nie było. Potem żeby wiedzieć jak benzyna chodzi z ichnim CVT przejechałem się Avensisem 2.0 CVT 152KM chyba i dalej nic. Wyszedłem z salonu wsiadłem do swojego Accorda i ... pojechałem na myjnię - jednak mój Accord to fajne auto jest i wolałbym nim jeździć kolejne 9 lat niż kupić Toyote Rav4 2.0CVT za 135k.

 

Oczywiście dzisiaj byłem w ramach nawrócenia w salonie Subaru i mogę potwierdzić, że jest dobrze :-) Przypadkiem pod słyszałem, że SIP szykuje promocje od marca i w związku z tym dealerzy zamawiają XT Comfort w sporych ilościach :-)

Edytowane przez Kristofuros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W forku nie widać polotu projektantów toyoty, a szkoda.

 

Jak wiadomo na gustami się nie dyskutuje, ale moim skromnym zdaniem przód nowego Forka (XT) jest rewelacyjny, a stylistyka całego nadwozia jest bardzo udana. Może tył nie za bardzo nadąża za przodem, ale to w końcu Subaru - nie może być zbyt pięknie ;) W każdym bądź razie na tle RAV4 jest IMHO duża różnica na plus, dotyczy to w szczególności środka, który w RAVce wygląda jakby powstał w latach 90-tych...

 

Inna sprawa, że są lepsi w te klocki (vide Range Rover Evoque), ale wśród SUVów z Japonii, czy Korei Forek jest zdecydowanie najładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...