Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

To rzeczywiście bezczelność,no chyba,że jakaś forma amnezji.

 

W takim razie pozostaje jeszcze sprawa Indii:

 

 

 

W czym Indie sa taka potega?

 

 

:facepalm:

 

Aaaa, juz wiem.

 

Ilosc mieszkancow bez dostepu do sieci elektrycznej.

 

Bezczelnosc i klamstwa to Twoja domena.

Bardzo zaskoczony zapytalem grzecznie w czym Indie sa taka potega. Bo raczyles powiedziec ze sa potega.

Otrzymalem bardzo "inteligentna" i arogancka odpowiedz.

Nie pozostalo mi nic innego jak zgadywac co miales na mysli i napisac zgodnie z prawda, ze sa potega w Ilosc mieszkancow bez dostepu do sieci elektrycznej.

 

Indie maja 400 milinow ludzi bez dostepu do elektrycznosci. Udowodnij ze to nie prawda.

(polowa ludnosci europy bez zarowki w domu)

Zwazywszy ze Indie to ~ 1/5 populacji swiata, ocenia sie ze 40% swiatowej ludnosci bez elektrycznosci mieszka w Indiach.

http://phys.org/news...lectricity.html

 

Masz teraz dwie opcje.

1. udowodnisz ze Indie nie sa potega w ilosci obywateli bez elektrycznosci

albo

2. odszczekac oszczerstwa.

 

 

Niestety nie potrafię szczekać.

 

Jest też trzecia możliwość: olewka+ignor,mój pierwszy na tym forum.

 

Jeśli kilka osób mówi Ci to samo to trochę bym się nad sobą zastanowił.

 

Wracając do Indii skoro pytasz cyt.:"W czym Indie sa taka potega?" zapytaj wujka Googla,on Ci pomoże.

 

Uroczyście kończę z Tobą jakiekolwiek konwersacje.

 

PS.Pomoc w sprowadzeniu lepszego i tańszego Subaru z Lublina do USA ciągle aktualna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr, stach1111 - dajcie sobie na luz, userzy z takim stażem, a zachowujecie się jak przedszkolaki :P

 

Masz teraz dwie opcje.

 

Opcja jest tylko jedna: zakończyć te przepychanki i wrócić do tematu :)

 

Ja tymczasem wróciłem z przejażdżki i "banan" nie schodzi mi z twarzy, teraz jeździ się w 101% fantastycznie - tak jak od początku bym sobie tego życzył (zakładam, że większość posiadaczy nowego Forka XT doświadczała takiej radości od pierwszej chwili, ale z moim kręgosłupem, nadgryzionym zębem czasu, wcześniej ta radość nie była tak pełna). Gdyby nie to, że jutro trzeba iść do pracy mógłbym tak jeździć całą noc :)

 

A tak na zupełnym marginesie to mój Forek miał ostatnio chrzest w terenie - trochę "niechcący". Traf chciał, że musiałem przejechać przez kawałek pola, które okazało się znacznie bardziej grząskie i wyboiste niż początkowo sądziłem. W pewnym momencie prawie się zakopałem, ale szczęśliwie po kilku próbach udało się wyjechać. Auto było ufajdane od błota z każdej strony (a szczególne podwozie) - musiałem udać się na mycie podwozia na podnośniku bo z zewnątrz nie dało rady tego wyczyścić. Gdybym wiedział w co się pakuję to w życiu bym tam nie wjechał, ale mimo to cieszę się, że mam to "zaliczone" ;)

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jesteś zadowolony. Pomysł z alcantarą jest super. Ja naszczęście jakoś nie odczuwam braku podparcia. Nie jechałem niestety jeszcze nigdzie w trase, więc moge nie być miarodajny ;-) Wrazie czego będziesz moją inspiracją. Hmm...będe musiał też córce zrobić nowe obicie fotelika. Obecny dobierałem pod kanapę.

Edytowane przez wilkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się @MUrsus. Mi fotele bardzo pasują. Bardzo wątpie bym chciał w nich coś zmienić. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to trzymanie boczne.

Mondeo mimo regulacji mniej mi pasuje. Rav4 było ok, boczne trzymanie lepsze ale Forek i tak bardziej mi przypadł do gustu.

 

Jadenak wszyscy mamy tak krzywe kręgosłupy, że ciężko karzdemu dogodzić. Rozumiem wszystkie poprawki bo każdy chce mieć auto w 100% pod siebie. Stąd też dokładane podłokietniki, przyciemniane szyby itp.

 

Edytowane przez wilkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie z ciekawosci zapytalem na ile jest ten system podobny do On Star systemu.

Nie wiem czy mi sie az tak podoba ze ktos ciagle dokladnie wie gdzie jestem - wielki brat ma nas na oku.

Z innej strony ciekawe kiedy ktos sie wlamie do systemu i pogasna silniki samochodom na autostradach.....

Tutaj to wygląda trochę inaczej. ISR jest zgodny ze standardem http://en.wikipedia.org/wiki/ECall (http://www.forum.sub...ost__p__1882237), a ten jest rozwinięciem inicjatywy związanej z numerem alarmowym 112 i E112 (podanie lokalizacji osoby dzwoniącej). Całość ma raczej służyć szybkiemu informowaniu odpowiednich służb w przypadku wypadku. Lokalizacja jest przesyłana tylko w momencie wypadku. Oczywiście są obawy o zachowanie prywatności http://ec.europa.eu/...06/wp125_en.pdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha TyrTyr jest jedyną osoba na forum co dostał u mnie ignora właśnie za pasy i durne udowadnianie że z klimą pali mniej niż bez . To już jest bezczelność wypierać się czegoś co się udowadniało na n stronach tego forum :facepalm: :facepalm: :facepalm: . Dzięki za zacytowanie tej wypowiedzi bo strasznie mnie rozbawiła :biglol: :biglol: :biglol:

Ty tez zwyczajnie klamiesz.

 

Pozwoliłem sobie skopiować żeby kol.bukmacerek mógł sobie poczytać,bo nie sądzę ,że zdjął ignora :biglol:

@stach1111 też ci polecam użycie tej opcji ;):)

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o podparciu lędźwiowym z lekkim zdziwieniem. Subiektywnie w forku profil fotela daje doskonałe podparcie na wysokości pasa ( mam porównanie do moich aut, które posiadają regulację: LR D2, 407SW ).

 

Tak jak pisze wilkor - każdy ma inny kręgosłup. Nie można zresztą zakładać, że FHI celowo zrobiło "krzywe" fotele, zapewne dla większości ludzi są OK. Ja jednak 3/4 życia spędziłem przy komputerze i muszę mieć oparcia trochę bardziej "wypchnięte" w okolicach lędźwi.

 

A co do podparcia bocznego - kubły to to nie są, ale przy moim obecnym ustawieniu na trzymanie w zakrętach już nie narzekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj poziom oleju po 1200 km. Nic nie ubyło a olej krystalicznie czysty :) ale ja nie o tym...

Długo szukałem na bagnecie oznaczeń F i L, ale nic z tego. Zamiast tego są dwie prawie niewidoczne dla oka dziurki :(

Przyznam, że w innych autach jakie miałem zawsze było literowe oznaczenie a nie Braille.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wśród posiadaczy Nowego Forestera, od dwóch tygodni także cieszę się własnym egzemplarzem.

To już moje trzecie Subaru po Foresterze 2,5XS'05 i Outbacku 2,0D'09.

Po czterech dniach od odebrania z salonu padł mi całkiem akumulator :huh: , wymienili w ASO oczywiście na

gwarancji na Bosha (nie wiem czy to dobrze, nie znam sie na akumulatorach) i jak na razie jest ok.

Miał ktoś podobny przypadek? :P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wśród posiadaczy Nowego Forestera, od dwóch tygodni także cieszę się własnym egzemplarzem.

To już moje trzecie Subaru po Foresterze 2,5XS'05 i Outbacku 2,0D'09.

Po czterech dniach od odebrania z salonu padł mi całkiem akumulator :huh: , wymienili w ASO oczywiście na

gwarancji na Bosha (nie wiem czy to dobrze, nie znam sie na akumulatorach) i jak na razie jest ok.

Miał ktoś podobny przypadek? :P

 

Pozdrawiam.

Gratulacja Forka

Coś chyba było, związane z "super" systemem Keratronika, ale parę razy słyszałem o padniętych aku zaraz po wyjeździe z salonu w innych markach. Zdarza się że auta długo stoją z rozładowanymi aku placach itd. i to jest przyczyną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wśród posiadaczy Nowego Forestera, od dwóch tygodni także cieszę się własnym egzemplarzem.

To już moje trzecie Subaru po Foresterze 2,5XS'05 i Outbacku 2,0D'09.

Po czterech dniach od odebrania z salonu padł mi całkiem akumulator :huh: , wymienili w ASO oczywiście na

gwarancji na Bosha (nie wiem czy to dobrze, nie znam sie na akumulatorach) i jak na razie jest ok.

Miał ktoś podobny przypadek? :P

 

Pozdrawiam.

Garażowany pod ziemią?

Mi padł po miesiącu, bo stoi pod ziemią, ale nikt mi nie wymienił. Jestem pewien, że Keratronik go nie widzi jak tam stoi, bo po wyjęciu akumulatora nikt do mnie nie dzwonił. Stąd chyba słuszna obawa, że ISR ciągnie sporo prądu próbując łączyć się z systemem i zżera akumulator. Moim skromnym zdaniem ISR powinien mieć oddzielne zasilanie.

Gratuluję zakupu.

Mimo kilku wad i tak bym wybrał jeszcze raz to samo auto.

Pozdrawiam Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chyba stał dość długo bo brałem z wyprzedaży rocznikowej,ale aku po doładowaniu był zdrowy.Keratronik też jest,znaczy był ;)

 

@@Krogulec,gratuluję pomysłu i woli działania,Twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny ;) Mnie też się kiedyś wydawało,że mam kręgosłup z żelaza do momentu kiedy przez fotel w Hondzie i lata pracy w zawodzie wylądowałem na neurologii.Póżniej kupiłem do niej poduszkę w ortopedycznym i problem nigdy się nie powtórzył a legac ma już pneumatykę , jechałem w zeszłe wakacje ponad 16 godz. nie mając żadnych dolegliwości.Naprawdę warto zainwestować i przyzwyczaić się ,że coś jest wybulone za plecami ;)

 

@stach1111 też ci polecam użycie tej opcji ;):)

 

DONE B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu.

 

Mam na liczniku 5,5k od wekendu zauważyłem, że na wybojach coś piszczy. Z racji stanu dróg w naszym kraju jest to prawie non stop. Strasznie to irytuje. Piszczy coś w kabinie z tyłu. Nie wiem co to może być. Mata bagażnika ? Coś w tych przegródkach ? Czasem mam wrażenie jak by guma ocierała o coś, typu drzwi nie dolegały.

 

Macie może pomysł co jeszcze może być ?

 

Z forum wnioskuje, że trzeba sprawdzić odboje i zamek klapy bagażnika.

Edytowane przez wilkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, co prawda noszę okulary, ale literki F i L odpowiednio przy górnym i dolnym otworku widzę.

 

Cholercia, fakt sprawdzałem w kiepsko oświetlonym garażu i szukałem biegając z kąta w kąt z bagnetem lepszego oświetlenia także mogłem coś przegapić :( jutro sprawdzę raz jeszcze....ale te dziurki to miał na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu.

 

Mam na liczniku 5,5k od wekendu zauważyłem, że na wybojach coś piszczy. Z racji stanu dróg w naszym kraju jest to prawie non stop. Strasznie to irytuje. Piszczy coś w kabinie z tyłu. Nie wiem co to może być. Mata bagażnika ? Coś w tych przegródkach ? Czasem mam wrażenie jak by guma ocierała o coś, typu drzwi nie dolegały.

 

Macie może pomysł co jeszcze może być ?

 

Z forum wnioskuje, że trzeba sprawdzić odboje i zamek klapy bagażnika.

Na jeździe testowej chyba dieslem, też mi coś z tyłu stukało a raczej wydawało dźwięk wyginanego arkusza blachy.

W XT tego nie mam. Facet z salonu powiedział mi wtedy co to było, ale dzisiaj już nie pamiętam. W każdym razie mieli na to jakiś patent.

Proponuję skontaktować się z salonem Subaru w Lublinie, nazywa się Technotop. Mają 2 bystrych sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...