Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Ja narazie się bawie w małe spalanie. O dziwo jak dla mnie mieszana,wekendowa Warszawa i spalanie 8.6

Bardzo mi się Forek podoba. Przypuszczam, że jak większość na forum jestem z naszego auta zadowolony.

Przy jeszcze spokojniejszej i z przewagą obwodnicy 7.2

Edytowane przez wilkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno podwyzszona pozycja za kierownica jest dlatego, poniewaz tak chcieli klienci, a przynajmniej tak mowil Pan Orzepinski? w Moton na tvn turbo podczas testowania forka. Chyba musieli sie pytac tylko klientow w japonii;)Z jednej strony mi to pasuje, bo mam 190cm, wiec lepiej mi sie wsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się Forek podoba. Przypuszczam, że jak większość na forum jestem z naszego auta zadowolony. Przy jeszcze spokojniejszej i z przewagą obwodnicy 7.2
Gratki! :) Mnie udało sie zejść w okolice 8.0ltr lub leciutko poniżej, ale przyznam, ze z żona się jeszcze bardzo nie staraliśmy - jeździmy jednak bardziej dynamicznie, większość też w mieście. Poza tym przejechalismy dopiero 3.5tys km :)

 

Co do ruszania, u mnie czuć kiedy zaczyna jechać. Silnik żwawo budzi się do pracy na 1 biegu.
Ja też w sumie nie narzekam, ale napisałem ze wzgledu na lepszą połowę - i wiem w sumie o co jej chodzi. Ale jest lekarstwo - zmienić bieg na niższy - hyba załapała ;):)

A tym czasem pojawił się Madox :D:biglol: A wczoraj nawet udało mi się wreszcie dojrzec tę szmatkę za kierownicą :biglol:

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krogulec, gratki, super wyszlo! B)

 

z felgami bym nic nie kombinowal - przy bialej budzie i przyciemnionych szybach pasuja jak ulal

 

Dzięki! :) Co do felg to ja nie zamierzam ich modyfikować - to bukmacerek się nad tym zastanawia (przy czarnej budzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Generalnie gdyby ktoś miał ochotę na podobną modyfikację to polecałbym poszukać firmy, która okleja foliami dającymi 70% przenikalności światła (firma

Jesli o przyciemnianie idzie to warto pomyslec czy to ma byc dla dyskrecji czy dla ciepla.

Piszac cieplo mam na mysli ilosc energii jaka wpromieniuje nam slonce do srodka.

Sa folie ceramiczne ktore tna relatywnie malo swiatla widzialnego ale za to lepiej niz inne tna podczerwien.

Mnie sie udalo namowic goscia by naklejil najciemniejsza legalna weglowa i ta ceramiczna.

 

stach1111, portafisz zinterpretowac podane liczby?

 

Srednia z Lipiec, Sierpien, Wrzesien = 8.6 l/100km

a juz Pazdziernik i Listopad = 9.3 l/100km

 

Nie potrafię.

 

Nie jestem zaskoczony.

9.3 to jest wiecej niz 8.6. Dla mnie to oczywiste.

 

Poprosze Cie jeszcze o oficjalne odwolanie oszczerstwa/klamstwa jakie sobie pozwoliles wystosowac pod moim adresem.

Nie udowadnialem niczego w sprawie pasow Hołowczyca (ani tez Indii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno podwyzszona pozycja za kierownica jest dlatego, poniewaz tak chcieli klienci, a przynajmniej tak mowil Pan Orzepinski? w Moton na tvn turbo podczas testowania forka. Chyba musieli sie pytac tylko klientow w japonii;)

To prawda, gdzieś nawet w materiałach promocyjnych nowego Forestera było napisane, że siedzisko jest wyżej o 4 cm, bo tak wyszło z ankiet. Ciekawe, że w ankietach wyszło akurat te 4 cm ;) Z drugiej strony, porównując do III generacji, mam wrażenie, że to są 4 cale a nie centymetry - odczucie jest, że siedzi się sporo wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednia z Lipiec, Sierpien, Wrzesien = 8.6 l/100km

a juz Pazdziernik i Listopad = 9.3 l/100km

 

Zakończyłem test spalania dla opcji z 10kkm - średnia z komputera 9.2 l/100km, a rachunków 9.8 l/100km

 

Teraz 10kkm z mieszanymi opcjami i ;)

 

Mała uwaga odnośnie ISRu - serwis przewoził samochód na lawecie, obsługa stacji zadzwoniła natychmiast.

Dzisiaj jechałem na polowanie ok 6.30 wjechałem w dołek "lekko" podrzuciło i po chwili dzwoni telefon " ... czy wszystko w porządku"

Zaczynam bardzo pozytywnie postrzegać "ten" system.

~ 9 na setke to dla niektorych sporo. Ja pamietam ze tyle palil kredens z silnikiem 1.5 litra i jakies 40 koni :)

Mowisz ze jak samochod podskoczy na nierownej drodze to dzwonia? O kurcze.

A czy potrafia Ci otworzyc samochod jak zamkniesz klucze w srodku? Albo uruchomic silnik jak bys zgubil klucze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bukmacerek się nad tym zastanawia (przy czarnej budzie).

Mi jeszcze chodzi po głowie zaklejenie wszystkich chromów na czarno :P No ale ja odbiór mam kwiecień/maj 2014 :( wiec przez ten czas to duuuużżżżżoooo może się zmienić ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

~ 9 na setke to dla niektorych sporo. Ja pamietam ze tyle palil kredens z silnikiem 1.5 litra i jakies 40 koni :)

 

Spalanie na poziomie 12l/100km też jest dla mnie akceptowalne, polubiłem to auto ;)

 

Mowisz ze jak samochod podskoczy na nierownej drodze to dzwonia? O kurcze.

 

Jeśli od tego ma zależeć kogoś życie niech dzwonią do bólu.

 

A czy potrafia Ci otworzyc samochod jak zamkniesz klucze w srodku? Albo uruchomic silnik jak bys zgubil klucze?

 

Może w przyszłości

Przeczytaj będziesz wiedział więcej ... http://www.keratronik.pl/pojazdy/inteligentny-system-ratunkowy-isr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli od tego ma zależeć kogoś życie niech dzwonią do bólu.

 

NIby racja, ale kurcze byle dolek.

Rozumiem wystrzelona poduszka.....

Mozna im powiedziec ze wlasnie robie sobie male safarii auto bedzie podskakiwalo....

- zawsze granica pomiedzy wolnoscia a bezpieczenstwem jest plynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz się zdarzyło więc ciężko napisać co było przyczyną ;)

Tak sie z ciekawosci zapytalem na ile jest ten system podobny do On Star systemu.

Nie wiem czy mi sie az tak podoba ze ktos ciagle dokladnie wie gdzie jestem - wielki brat ma nas na oku.

Z innej strony ciekawe kiedy ktos sie wlamie do systemu i pogasna silniki samochodom na autostradach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz telefon komórkowy będziesz miał podobne pytania ... "Nie wiem czy mi sie az tak podoba ze ktos ciagle dokladnie wie gdzie jestem - wielki brat ma nas na oku."

 

Myślę że taki problem w życiu "szaraka" jest bez znaczenia ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gdyby ktoś miał ochotę na podobną modyfikację to polecałbym poszukać firmy, która okleja foliami dającymi 70% przenikalności światła (firma

Jesli o przyciemnianie idzie to warto pomyslec czy to ma byc dla dyskrecji czy dla ciepla.

Piszac cieplo mam na mysli ilosc energii jaka wpromieniuje nam slonce do srodka.

Sa folie ceramiczne ktore tna relatywnie malo swiatla widzialnego ale za to lepiej niz inne tna podczerwien.

Mnie sie udalo namowic goscia by naklejil najciemniejsza legalna weglowa i ta ceramiczna.

 

stach1111, portafisz zinterpretowac podane liczby?

 

Srednia z Lipiec, Sierpien, Wrzesien = 8.6 l/100km

a juz Pazdziernik i Listopad = 9.3 l/100km

 

Nie potrafię.

 

Nie jestem zaskoczony.

9.3 to jest wiecej niz 8.6. Dla mnie to oczywiste.

 

Poprosze Cie jeszcze o oficjalne odwolanie oszczerstwa/klamstwa jakie sobie pozwoliles wystosowac pod moim adresem.

Nie udowadnialem niczego w sprawie pasow Hołowczyca (ani tez Indii).

 

A chciałem polubownie zakończyć sprawę i nie zatruwać ludziom wątku,a teraz będę musiał ślęczeć i wyszukiwać tych dyrdymałów.Ale dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno podwyzszona pozycja za kierownica jest dlatego, poniewaz tak chcieli klienci, a przynajmniej tak mowil Pan Orzepinski? w Moton na tvn turbo podczas testowania forka. Chyba musieli sie pytac tylko klientow w japonii;)Z jednej strony mi to pasuje, bo mam 190cm, wiec lepiej mi sie wsiada.

 

Jest gdzieś w necie ten odcinek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha TyrTyr jest jedyną osoba na forum co dostał u mnie ignora właśnie za pasy i durne udowadnianie że z klimą pali mniej niż bez . To już jest bezczelność wypierać się czegoś co się udowadniało na n stronach tego forum :facepalm: :facepalm: :facepalm: . Dzięki za zacytowanie tej wypowiedzi bo strasznie mnie rozbawiła :biglol: :biglol: :biglol:

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosze Cie jeszcze o oficjalne odwolanie oszczerstwa/klamstwa jakie sobie pozwoliles wystosowac pod moim adresem.

Nie udowadnialem niczego w sprawie pasow Hołowczyca (ani tez Indii).

 

Hahahaha TyrTyr jest jedyną osoba na forum co dostał u mnie ignora właśnie za pasy i durne udowadnianie że z klimą pali mniej niż bez . To już jest bezczelność wypierać się czegoś co się udowadniało na n stronach tego forum :facepalm: :facepalm: :facepalm: . Dzięki za zacytowanie tej wypowiedzi bo strasznie mnie rozbawiła :biglol: :biglol: :biglol:

 

To rzeczywiście bezczelność,no chyba,że jakaś forma amnezji.

 

W takim razie pozostaje jeszcze sprawa Indii:

 

 

 

W czym Indie sa taka potega?

 

 

:facepalm:

 

Aaaa, juz wiem.

 

Ilosc mieszkancow bez dostepu do sieci elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz telefon komórkowy będziesz miał podobne pytania ... "Nie wiem czy mi sie az tak podoba ze ktos ciagle dokladnie wie gdzie jestem - wielki brat ma nas na oku."

 

Myślę że taki problem w życiu "szaraka" jest bez znaczenia ... ;)

- z telefonem jest odrobine inaczej.

- Gebels powiedzial ze jesli nie masz nic do ukrycia to inwigilacja ci nie straszna (nie pamietam doslownie ale to znaczenie)

dalej na ten temat, jesli chcemy to trzeba prywatnie bo nam tu zaraz dadza popalic za odchodzenie od tematu.

 

Hahahaha TyrTyr jest jedyną osoba na forum co dostał u mnie ignora właśnie za pasy i durne udowadnianie że z klimą pali mniej niż bez . To już jest bezczelność wypierać się czegoś co się udowadniało na n stronach tego forum :facepalm: :facepalm: :facepalm: . Dzięki za zacytowanie tej wypowiedzi bo strasznie mnie rozbawiła :biglol: :biglol: :biglol:

Ty tez zwyczajnie klamiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha TyrTyr jest jedyną osoba na forum co dostał u mnie ignora właśnie za pasy i durne udowadnianie że z klimą pali mniej niż bez . To już jest bezczelność wypierać się czegoś co się udowadniało na n stronach tego forum :facepalm: :facepalm: :facepalm: . Dzięki za zacytowanie tej wypowiedzi bo strasznie mnie rozbawiła :biglol: :biglol: :biglol:

Ty tez zwyczajnie klamiesz.

 

Pozwoliłem sobie skopiować żeby kol.bukmacerek mógł sobie poczytać,bo nie sądzę ,że zdjął ignora :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jupi!!!! Dzisiaj miałem do przejechania pierwszą dłuższą trasę po przeróbce siedzeń - tylko ja, Forek i ~400 km trasy (w tym większość autostrady) :) No i w końcu udało mi się dopasować idealną pozycję za kierownicą :yahoo:

 

Moja radość jest nie do opisania bo poprzednie ustawienie wypracowane po setkach prób było wypadkową kompromisu, który miał swoje ofiary - przykładowo wieniec kierownicy przysłaniał mi górny rząd kontrolek (tam gdzie jest m.in. sygnalizacja hamulca ręcznego). Miało to przykre skutki bo przez to zdarzyło mi się, jak ostatnia ofiara, przejechać ostatnio jakieś 100 m na zaciągniętym "ręcznym" - na szczęście tak na 3/4 (to pokłosie lat przyzwyczajeń w jeżdżeniu Laguną/Outbackiem z elektronicznymi hamulcami....).

 

Tymczasem dzisiaj miałem możliwość pobawienia się dłużej ustawieniami siedzeń i w końcu znalazłem ideał. Nie za blisko, nie za daleko, nie za wysoko, nie za nisko, oparcie nie na leżąco, ale też nie zupełnie pionowo, prawidłowa odległość do kierownicy, ręce lekko zgięte w łokciach. Kręgosłup nie boli, nogi nie drętwieją, a "klejnoty" nie są poddawane próbom wytrzymałościowym :P Po prostu czad!!! :yahoo:

 

Wysyłam posta i wracam do Forka jeszcze trochę pojeździć B) (a jechało się po prostu BOSKO!!!)

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To rzeczywiście bezczelność,no chyba,że jakaś forma amnezji.

 

W takim razie pozostaje jeszcze sprawa Indii:

 

 

 

W czym Indie sa taka potega?

 

 

:facepalm:

 

Aaaa, juz wiem.

 

Ilosc mieszkancow bez dostepu do sieci elektrycznej.

 

Bezczelnosc i klamstwa to Twoja domena.

Bardzo zaskoczony zapytalem grzecznie w czym Indie sa taka potega. Bo raczyles powiedziec ze sa potega.

Otrzymalem bardzo "inteligentna" i arogancka odpowiedz.

Nie pozostalo mi nic innego jak zgadywac co miales na mysli i napisac zgodnie z prawda, ze sa potega w Ilosc mieszkancow bez dostepu do sieci elektrycznej.

 

Indie maja 400 milinow ludzi bez dostepu do elektrycznosci. Udowodnij ze to nie prawda.

(polowa ludnosci europy bez zarowki w domu)

Zwazywszy ze Indie to ~ 1/5 populacji swiata, ocenia sie ze 40% swiatowej ludnosci bez elektrycznosci mieszka w Indiach.

http://phys.org/news/2013-11-rural-india-electricity.html

 

Masz teraz dwie opcje.

1. udowodnisz ze Indie nie sa potega w ilosci obywateli bez elektrycznosci

albo

2. odszczekac oszczerstwa.

 

 

PS. Ekonomia Indi jest mniejsza od ekonomi Wloch. Mizerna masz wiedze o swiatowej okonomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...