Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

OK. :)

 

Wskazania średniego spalania są z dokładnością do 0,2l - parzyste.

Natomiast wskazanie średnie z ostatniej jazdy, wyświetlane każdorazowo po wyłączeniu silnika jest z dokładnością do 0,1l (tzn są też wskazania nieparzyste)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odstawiłem autko do ASO EF ( wymiana zderzaka przedniego ), na podmiankę wziąłem XV 2.0i CVT z przebiegiem 13km :) ... mały urlop od wachlowania mt.

 

Mam pytanie czy CVT dobrze "ciągnie" w trybie na 6ym biegu ( przełączając łopatkami ) np. pod górkę 5-10% i jakie ma obroty przy 120km/h w XTeku?

Edytowane przez MUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam: nie pali mi się od samego początku podświetlenie otwierania szyby w drzwiach pasażera (z tyłu nie sprawdzałem). Czy już czas na skorzystanie z gwarancji?

Chyba, że jest gdzieś ukryty jakiś pstryczek - elektryczek :pstryk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś postęp w Forku jest, bo w poprzednich modelach jakie znam (OBK, Impreza) wszystkie wskazania są wyłącznie parzysto-kopytne ;)

Komputery pokładowe z epoki ZX-Spectrum :biglol:

 

Postep? Kurcze, brzmi to jak by od tego zalezalo czy kupic nie kupic, chwalic-potepic.

A co wam za roznica, czy jest tylko parzyscie z rozdzielczoscia 0.2 czy z jest gesciej 0.1?

Juz widze kiedy komus bedzie 0.01 za grubo.

Albo na podstawie wskazania dystrybutora policzy i zawola jakiego to smiecia kupil bo o naparstek benzyny sie cos nie zgadza.

 

Przypomina mi to kolesia ktory wybral sie (dawne to byly czasy) Zastawa do Turynu.

Po powrocie pial z zachwytu ze samochod tylko kieliszek oleju spalil. :facepalm:

 

Wczoraj odstawiłem autko do ASO EF ( wymiana zderzaka przedniego ), na podmiankę wziąłem XV 2.0i CVT z przebiegiem 13km :) ... mały urlop od wachlowania mt.

 

Mam pytanie czy CVT dobrze "ciągnie" w trybie na 6ym biegu ( przełączając łopatkami ) np. pod górkę 5-10% i jakie ma obroty przy 120km/h w XTeku?

 

10% to jest jakies 100m na 1 km

Naprawde chcesz na ostatnim biegu jechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam trybu manualnego, próbowałem, ale mnie nie przekonał (w trybie I).

Za to chętnie korzystam z tempomatu na trasie i wtedy nie interesuje mnie na jakim "biegu" auto jedzie. Taki się leniwy zrobiłem. :biglol:

 

 

Łopatek używam natomiast czasem do redukcji przed zakrętem lub przy zjazdach i wtedy są przydatne.

 

Przy 120 km/h ma chyba około 2 tys. obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy navi w Subaru to właśnie Garmin

 

Jeśli tak faktycznie jest to słabo bo żadne magiczne ustawienia nie pomogą (raczej) i zgodność telefonu i navi można sprawdzić tu;

No ale jeszcze trzeba wiedzieć co za navi jest w aucie.

http://my.garmin.com/bluetooth/phones.faces

 

Jak sparuje navi z tel żony Iphone 3GS to działa wyśmienicie a jak podłączam swój 4S to pokazuje tylko nr dzwoniący (bez opisu który mam w telefonie)

Oczywiście książkę telefoniczną "zaciąga" ale .... :(

 

Jeszcze jeden pomysł;

Może serwis ma nowe oprogramowanie do navi i może je wgrać? (nie chodzi mi o mapy).

Może to cos pomoże? Jednak wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma. Jak pytałem o opcję regulacji głośności w zależności od hałasu wewnątrz, opisaną w instrukcji, to jedynie ustalili wraz z Działem Technicznym, że w instrukcji jest błąd i ta opcja jest na naszym rynku niedostępna :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja Subaru to "tajny" produkt firmy Fujitsu i mnie osobiście nie udało się znaleźć żadnych oficjalnych informacji w sieci dot. tego urządzenia, choćby danych technicznych. :(

 

Jeśli ktoś ma jakieś linki to niech się podzieli. ;)

Witam, wg mnie to IGo.

https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal?p2ModelCode=6938073189047856&p2DeviceCode=0&domainRedirectDevice=29d3f0bb-ffa0-4e0e-8a72-9dd8697147df&live.ui.locale.code=pl

W przyszłości spróbuję przerobić na AutoMapę, mam legalną na karcie pamięci. Chociaż przyznam, że ta oryginalna w Forku na tutejszych z....piach jest naprawdę mocna. Trochę się zastanawiam czy ją ruszać.

 

To jakiś postęp w Forku jest, bo w poprzednich modelach jakie znam (OBK, Impreza) wszystkie wskazania są wyłącznie parzysto-kopytne ;)

Komputery pokładowe z epoki ZX-Spectrum :biglol:

 

Postep? Kurcze, brzmi to jak by od tego zalezalo czy kupic nie kupic, chwalic-potepic.

A co wam za roznica, czy jest tylko parzyscie z rozdzielczoscia 0.2 czy z jest gesciej 0.1?

Juz widze kiedy komus bedzie 0.01 za grubo.

Albo na podstawie wskazania dystrybutora policzy i zawola jakiego to smiecia kupil bo o naparstek benzyny sie cos nie zgadza.

 

Przypomina mi to kolesia ktory wybral sie (dawne to byly czasy) Zastawa do Turynu.

Po powrocie pial z zachwytu ze samochod tylko kieliszek oleju spalil. :facepalm:

 

Wczoraj odstawiłem autko do ASO EF ( wymiana zderzaka przedniego ), na podmiankę wziąłem XV 2.0i CVT z przebiegiem 13km :) ... mały urlop od wachlowania mt.

 

Mam pytanie czy CVT dobrze "ciągnie" w trybie na 6ym biegu ( przełączając łopatkami ) np. pod górkę 5-10% i jakie ma obroty przy 120km/h w XTeku?

 

10% to jest jakies 100m na 1 km

Naprawde chcesz na ostatnim biegu jechac?

No jak się dobrze rozpędzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się Pan myli

 

O kurcze, nie wpadłem na to, że na wewnętrznej stronie okładki może być coś ważnego :huh::biglol:

A na medycynie kazali czytać od deski do deski :facepalm:

 

Jednakowoż szkoda, że nie ma tej funkcji dostępnej u nas, bo podejrzewam, że fizycznie jest, tylko nieaktywna. :(

A czy wiadomo coś o możliwości ew. upgradu softu w tym sprzęcie w przyszłości? Coś w rodzaju nowego systemu, z nowymi funkcjami, jak np. w smartfonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam: nie pali mi się od samego początku podświetlenie otwierania szyby w drzwiach pasażera (z tyłu nie sprawdzałem). Czy już czas na skorzystanie z gwarancji?

Chyba, że jest gdzieś ukryty jakiś pstryczek - elektryczek :pstryk:

 

Czy może ktoś dzisiaj zwrócić uwagę na powyższe w drodze do domu? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pali mi się od samego początku podświetlenie otwierania szyby w drzwiach pasażera (z tyłu nie sprawdzałem). Czy już czas na skorzystanie z gwarancji?
Cześć @@AllRad, Tak jest dodatkowy pstryczek na panelu drzwi kierowcy (zgodnie z manualem 'przycisk blokady szyb' - skrócony przewodnik użytkownika modelu 2013 str 12 na dole :) ) Po naciśnięciu przyciski sterowania pozostalymi szybami są dezaktywowane i niepodświetlone :)

A tak btw - dzwigienki przy kierownicy mogłyby być też podświetlone - jeszcze nie znam samochodu, nie włączyłem przeciwmgłowych bo musiałbym się zatrzymać - ale to tylko mały minusik ;)

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę i dam znać, ale chyba u mnie też nie świeci.

 

Zresztą chyba było to już poruszane wcześniej w wątku, ale nie jestem pewien czy dokładnie o to chodziło, więc nie chcę mieszać.

 

Witam, wg mnie to IGo. https://subaru-eu.na....locale.code=pl W przyszłości spróbuję przerobić na AutoMapę, mam legalną na karcie pamięci. Chociaż przyznam, że ta oryginalna w Forku na tutejszych z....piach jest naprawdę mocna. Trochę się zastanawiam czy ją ruszać.

 

Nawigacja jest iGo, mnie natomiast chodziło o producenta całej stacji "multimedialnej".

Podobno iGo przyjmuje różne mapy, problem jest jednak taki, że stacja rozpoznaje kartę pamięci po jakimś zakodowanym na niej numerze seryjnym, więc trzeba by albo "sklonować" kartę i wgrać na nią odpowiednie mapy, albo nagrać na oryginalną nowe mapy. Pierwsze jest chyba niemożliwe, a drugie ryzykowne, co więcej chyba tego jeszcze nikt nie rozpracował, albo się tym nie chwali.

Ponadto szkoda, że producent iGo nie chce/nie może (?) sprzedawać bezpośrednio aktualizacji, bo na pewno dysponuje bardziej aktualnymi mapami.

 

Ja miałem z tymi mapami jeden problem, który kosztował mnie godzinę straty i zaliczenie "offroad-u" nowym autem, o czym wspominałem wcześniej w wątku.

Otóż, jadąc nad morze, mapa nie miała (dosłownie - szczere pole) fragmentu A1 który był oddany do użytku, natomiast uparcie chciała mnie prowadzić kolejnym odcinkiem A1, który był/jest jeszcze w budowie.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś jak w smartphonie odnaleźć typ sprzętu i oprogramowania, może też podają producenta. Wydaje mi się, że gdzieś to widziałem w menu. Na pewno była jakaś data ale nie pamiętam czy chodziło o softa, czy rok produkcji urządzenia.

 

Sprawdzę i dam znać, ale chyba u mnie też nie świeci.

 

Zresztą chyba było to już poruszane wcześniej w wątku, ale nie jestem pewien czy dokładnie o to chodziło, więc nie chcę mieszać.

 

Witam, wg mnie to IGo. https://subaru-eu.na....locale.code=pl W przyszłości spróbuję przerobić na AutoMapę, mam legalną na karcie pamięci. Chociaż przyznam, że ta oryginalna w Forku na tutejszych z....piach jest naprawdę mocna. Trochę się zastanawiam czy ją ruszać.

 

Nawigacja jest iGo, mnie natomiast chodziło o producenta całej stacji "multimedialnej".

Podobno iGo przyjmuje różne mapy, problem jest jednak taki, że stacja rozpoznaje kartę pamięci po jakimś zakodowanym na niej numerze seryjnym, więc trzeba by albo "sklonować" kartę i wgrać na nią odpowiednie mapy, albo nagrać na oryginalną nowe mapy. Pierwsze jest chyba niemożliwe, a drugie ryzykowne, co więcej chyba tego jeszcze nikt nie rozpracował, albo się tym nie chwali.

Ponadto szkoda, że producent iGo nie chce/nie może (?) sprzedawać bezpośrednio aktualizacji, bo na pewno dysponuje bardziej aktualnymi mapami.

 

Ja miałem z tymi mapami jeden problem, który kosztował mnie godzinę straty i zaliczenie "offroad-u" nowym autem, o czym wspominałem wcześniej w wątku.

Otóż, jadąc nad morze, mapa nie miała (dosłownie - szczere pole) fragmentu A1 który był oddany do użytku, natomiast uparcie chciała mnie prowadzić kolejnym odcinkiem A1, który był/jest jeszcze w budowie.

Co do pierwszego się nie wypowiadam. Drugi sposób nie jest tak ryzykowny, koniecznie trzeba zrobić kopię całej karty - polecam w razie jej uszkodzenia bo mamy wtedy kopię zapasową na kompie w domu softa, za który zapłaciliśmy. Podejrzewam, że urządzenie jest na Windows Mobile a sytem ten jest otwarty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pali mi się od samego początku podświetlenie otwierania szyby w drzwiach pasażera (z tyłu nie sprawdzałem). Czy już czas na skorzystanie z gwarancji?
Cześć @@AllRad, Tak jest dodatkowy pstryczek na panelu drzwi kierowcy (zgodnie z manualem 'przycisk blokady szyb' - skrócony przewodnik użytkownika modelu 2013 str 12 na dole :) ) Po naciśnięciu przyciski sterowania pozostalymi szybami są dezaktywowane i niepodświetlone :)

A tak btw - dzwigienki przy kierownicy mogłyby być też podświetlone - jeszcze nie znam samochodu, nie włączyłem przeciwmgłowych bo musiałbym się zatrzymać - ale to tylko mały minusik ;)

 

Dzięki mechanik :) zaraz to sprawdzę.

 

Jeśli chodzi o dźwigienki przy kierownicy to też wczoraj wieczorem nie wiedziałem w jakiej pozycji mam ustawione aktualnie światła i musiałem pomóc sobie oświetleniem głównym kabinowym.

 

Otóż, jadąc nad morze, mapa nie miała (dosłownie - szczere pole) fragmentu A1 który był oddany do użytku, natomiast uparcie chciała mnie prowadzić kolejnym odcinkiem A1, który był/jest jeszcze w budowie.

 

Z jednej strony bez sensu, a z drugiej strony to mógł być fajny spontaniczny off road :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zużycie jest pokazywane zawsze co 0.2 l/100km, np. 10.2.....10.4.......10.6 itp. Nie ma natomiast wskazań "nieparzystych" po przecinku: 10.1.....10.3.......10.5 itp.
Faktycznie :) średnie zużycie paliwa po przecinku ma liczby parzyste - czytałem o tym juz gdzieś na forum :)

Co do dokladności jestem niemal pewien, że faktyczne zużycie jest jednak wyższe ;) - ale bak mam cały czas pełny coby się lepsza połowa nie kapnęła ;):P:biglol: . Jakby co paliwa nie ubywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam: nie pali mi się od samego początku podświetlenie otwierania szyby w drzwiach pasażera (z tyłu nie sprawdzałem). Czy już czas na skorzystanie z gwarancji?

Chyba, że jest gdzieś ukryty jakiś pstryczek - elektryczek :pstryk:

 

Czy może ktoś dzisiaj zwrócić uwagę na powyższe w drodze do domu? Dzięki!

Musze zony zapytac.

U mnie sie nie swieci z definicji.

 

Powiedz, po diabla ma sie tam swiecic?

 

 

 

Ja miałem z tymi mapami jeden problem, który kosztował mnie godzinę straty i zaliczenie "offroad-u" nowym autem, o czym wspominałem wcześniej w wątku.

Otóż, jadąc nad morze, mapa nie miała (dosłownie - szczere pole) fragmentu A1 który był oddany do użytku, natomiast uparcie chciała mnie prowadzić kolejnym odcinkiem A1, który był/jest jeszcze w budowie.

 

O psia kosc.

Wiosna jechalem z Pragi... kto decyduje o oznaczeniach na polskich drogach?

Albo taki wyjazd z Krakowa do Warszawy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @AllRad, Tak jest dodatkowy pstryczek na panelu drzwi kierowcy (zgodnie z manualem 'przycisk blokady szyb' - skrócony przewodnik użytkownika modelu 2013 str 12 na dole ) Po naciśnięciu przyciski sterowania pozostalymi szybami są dezaktywowane i niepodświetlone

 

mechanik, u mnie nadal nic się nie świeci...:( owszem dezaktywuje otwieranie szyb, ale sam klawisz nie świeci się ani w drzwiach pasażera ani z tyłu...

 

Musze zony zapytac. U mnie sie nie swieci z definicji. Powiedz, po diabla ma sie tam swiecic?

 

W każdym innym Subaru które miałem jest podświetlenie po to, żeby pasażer wiedział w nocy gdzie może otworzyć szybę i nie musiał mnie o to prosić...to takie normalne dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik, u mnie nadal nic się nie świeci... owszem dezaktywuje otwieranie szyb, ale sam klawisz nie świeci się ani w drzwiach pasażera ani z tyłu...

 

Te przyciski nie świecą się - TTTM. Podświetlane są tylko przyciski po stronie kierowcy.

 

andrzej powiedział: Wg mojej wiedzy navi w Subaru to właśnie Garmin Jeśli tak faktycznie jest to słabo bo żadne magiczne ustawienia nie pomogą (raczej) i zgodność telefonu i navi można sprawdzić tu; No ale jeszcze trzeba wiedzieć co za navi jest w aucie. http://my.garmin.com...th/phones.faces

 

Co do oprogramowania nawigacji, to tak jak już wcześniej pisałem to na 100% iGo. Osobiście nie mam wielkich uwag co do samych map, ale raczej pod kątem szybkości (to określenie trochę nie na miejscu :P ) pracy systemu nawigacyjnego - takiego ślimaka już dawno nie obsługiwałem... Być może zamiast bawić się w podmianę map można by jakoś shackować samo oprogramowanie stacji multimedialnej aby po prostu wgrać Automapę - Rosjanom to się udało w przypadku Renault (Dacii) ze stacjami wyposażonymi w iGo ;)

 

 

Z pozytywów - testuję nowy telefon i nie ma już żadnych problemów z synchronizacją listy kontaktów :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...