Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

To faktycznie klapa z tym podświetleniem...rozumiem niepodświetlaną manualną korbkę, ale klawisz otwierania szyb elektrycznie??

No cóż trzeba się będzie przyzwyczaić i tyle, całe szczęście że Forek ma zdecydowanie więcej zalet niż wad w stosunku 90/10% :)

 

Btw wczoraj rano mijałem na skrzyżowaniu Żwirki/17 stycznia w Warszawie czarnego nowego Forestera XT, który miał ledy w skrzelach :) wyglądał naprawdę rewelka!

 

Krogulec jaki Telefon kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... u mnie nadal nic się nie świeci... :( owszem dezaktywuje otwieranie szyb, ale sam klawisz nie świeci się ani w drzwiach pasażera ani z tyłu...

I nie będzie świecić; nie świeci już od III generacji. Chcesz mieć świecące, to musisz sobie wymienić przyciski na takie, jak są po stronie kierowcy (na własny koszt i po gwarancji). :angry: Mi się to też nie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nawigacji, znowu wychodzi że jest do dupy, dlatego ja bym nigdy nie kupił samochodu z fabryczną, lepiej kupić tablet 3g z dedykowanym uchwytem na szybę, na podróże po Polsce świetnie się sprawdza naviexpert, za 70 zł mam abonament na rok, i na bieżąco aktualizacje, ja mam tablet 7 cali i koledzy pytają czy ja coś w ogóle widzę?, na początku trochę mi zasłaniał widok i dochodzi jeszcze kurnik w moim xt2009, teraz się przyzwyczaiłem, nic mi nie zasłania, a po warszawie przełączam się na yanosika,

 

Na filmie jest galaxy tab z dedykowanym holderem i naviexpert

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oprogramowania nawigacji, to tak jak już wcześniej pisałem to na 100% iGo

 

O tuż to iGo to program/mapa - mi chodzi o to kto wyprodukował samo "urządzenie" nawigacyjne i u tego producenta należy szukać przyczyny/rozwiązania.

Skoro tak dość duża firma jak Garmin produkuje urządzenia nie współpracujące ze 100% aparatów telefonicznych na rynku to i producent navi do Subaru również chyba ma taki "problem".

Myślę, że jedynym rozwiązaniem jest dobranie telefonu do auta (navi) - chyba, że ktoś jest bardziej przywiązany do telefonu ;)

Jeśli komuś wszytko działa tel z navi niech poda markę i model tego telefonu. :clapping:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @AllRad, Tak jest dodatkowy pstryczek na panelu drzwi kierowcy (zgodnie z manualem 'przycisk blokady szyb' - skrócony przewodnik użytkownika modelu 2013 str 12 na dole ) Po naciśnięciu przyciski sterowania pozostalymi szybami są dezaktywowane i niepodświetlone

 

mechanik, u mnie nadal nic się nie świeci... :( owszem dezaktywuje otwieranie szyb, ale sam klawisz nie świeci się ani w drzwiach pasażera ani z tyłu...

 

Musze zony zapytac. U mnie sie nie swieci z definicji. Powiedz, po diabla ma sie tam swiecic?

 

W każdym innym Subaru które miałem jest podświetlenie po to, żeby pasażer wiedział w nocy gdzie może otworzyć szybę i nie musiał mnie o to prosić...to takie normalne dla mnie :)

U mnie sie nie swieci, u zony w obecnym sie nie swieci, w poprzednim tez sie nie swiecilo.

Dla mnie to nie problem. Szukacie dziury w calym.

"ze samochod nie pasuje ci do spinek

ze dni jasne a noce ciemne

przyjacielu skoncz te nowenne"

 

Skoro to podswietlanie dla Ciebie taki istotne trzeba bylo sobie Skode kupic :P

 

Dla mnie wieksze znaczenie ma fakt ze musze placic za okno dachowe ktorego nie chce.

Ale nie przeskocze i nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem.

 

Po rozmowach w salonach okazlo sie ze jest dokladnie tak jak juz pisalem.

Koszt produkcji pojazdow Subaru jest wiekszy niz koszt produkcji innych samochodow.

Aby utrzymac konkurencyjna cene ograniczono ilosc opcji. I tak naprzyklad nie ma dowolnej kombinacji koloru nadwozia z kolorem tapicerki.

 

I dla mnie to jest bardziej normalne niz wydziwianie ze pasazer bedzie mial klopot z otwarciem okna w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nawigacji, znowu wychodzi że jest do dupy, dlatego ja bym nigdy nie kupił samochodu z fabryczną,

Ja w salonie panu sprzedawcy powiedzialem wprost;

- jestesmy tu by kupic samochod a nie GPS.

 

Rok temu jechalem najnowszym lexusem, nie bylo polowy podwarszawskich ulic.

Ulic ktore byly juz przed wojna. Ta z Hitlerem a nie Jaruzelskim.

 

Zafundowalem sobie Magellana 7" i jak to mowicie, daje rade :)

 

TyrTyr - napisz proszę coś więcej na temat kosztów produkcji pojazdów Subaru w stosunku do innych marek.

A dokladnie co Cie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie mi dealer powiedział, że porównywanie Subaru do Toyoty to jak Audi do Skody... Nie pamiętam niku przyjaciela od Skody...ale pewnie by mu się podobało.

 

U mnie brak podświetlenia przycisku od blokowania szyb po stronie kierowcy.

 

Czujniki parkowania są takie, że im nie ufam. Musze je porządnie przetestować. Wydaje mi się, że słupka (takiego od znaku) by nie zauważyły. Ekranik mi się odkleja od deski, pewnie to skutek przyklejenia go w temperaturze koło 0 stopni. Może na wiosnę przemyśle, podpiłowanie maskownicy głośnika by ładnie się zamykała i nie sterczała od kabelka.

Edytowane przez wilkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlają Ci się nazwy zamiast numerów? Zdradź co to za cudo i jak tego dokonałeś

 

Krogulec jaki Telefon kupiłeś?

 

Wyświetlają ;) A telefon to taki "wynalazek" - nazywa się Jolla i został opracowany przez niewielką firmę z Finlandii założoną przez ex-pracowników Nokii (więcej tutaj: http://jolla.com).

 

mi chodzi o to kto wyprodukował samo "urządzenie" nawigacyjne i u tego producenta należy szukać przyczyny/rozwiązania

 

O tym też było już wcześniej - prawdopodobnie producentem stacji multimedialnej jest Fujitsu, niestety szukanie jakichś dokładniej informacji bazując na oznaczeniach z paneli czołowego i informacjach z amerykańskiego forum nie doprowadziła mnie do jakichś konkretnych informacji...

 

U mnie brak podświetlenia przycisku od blokowania szyb po stronie kierowcy.

 

To też normalne - TTTM. Brak podświetlenia tego przycisku mi tam nie przeszkadza (bo szyb nie blokuję), brak podświetlenia przycisków pasażerów też... bo jestem kierowcą ;) Wiadomo, że Forczysław ma swoje mankamenty, ale nie bądźmy drobiazgowi - przy tej frajdzie z jazdy, pracy silnika, skrzyni, ja mogę nie mieć jakiejś tam lampeczki, totalnie mi to wisi :yahoo:

 

 

Z innych wieści: niedawno odebrałem swojego Forka po obszyciu foteli skórą / alcantarą i poprawieniu podparcia lędźwiowego (niestety bez regulacji) - efekt wart każdej wydanej złotówki. Przede wszystkim moje plecy nie zapadają się już w oparciu, kręgosłup może odetchnąć, różnica jest bez cienia przesady kolosalna. Bardzo zadowolony jestem też z wymiany fabrycznej skóry na skórę z alcantarą. Użyta skóra (nota bene "ponoć" taka sama jest stosowana w Bentleyach :P ), jest przyjemniejsza w dotyku, nie marszczy się, jest matowa i przede wszystkim nie tak śliska jak fabryczna (choć ta też nie jest jakaś zła - gdyby fotele były takie jak np. w Outbacku do głowy by mi nie przyszło aby ją wymieniać). Obszycie do tego środkowych połaci siedzeń i oparć, a także boczków alcantarą poskutkowało dodatkowo doskonałą stabilnością moich czterech liter w siedzeniu, a poza tym uatrakcyjniło wygląd (skóra jest grafikowa, a alcantara jasno szara). Cała modyfikacja wyszła zdecydowanie na plus, oczywiście do ideału jeszcze odrobinę brakuje, bo konstrukcja foteli jest taka jaka jest (w zakrętach przydałoby się więcej trzymania bocznego), niemniej jednak różnica w mojej ocenie jest ogromna :)

 

Niestety z uwagi na notoryczne braki czasowe nie miałem jeszcze okazji zrobić zdjęć, ale jak tylko znajdę na chwilę cyknę kilka fotek i wrzucę na forum. Przy okazji przyciemniłem też dodatkowo szyby i okleiłem środkową część grilla czarną folią - bardzo fajnie to wyszło.

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga odnośnie wyświetlania się nazw - sprawdźcie czy macie wpisane numery z +48 czy bez. U mnie przy kontaktach wprowadzonych z +48 numery też się nie wyświetlają. Najlepiej poprawić numery w telefonie, usunąć wszystkie kontakty z nawigacji i ponownie je zaimportować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę nie mieć jakiejś tam lampeczki, totalnie mi to wisi :yahoo:

Brawo, dobrze gada, dac mu wodki! :biglol:

Czasem jak czytam rozne wydziwiane (moim zdaniem) utyskiwania to mam wrazenie ze chcecie dorobic drzwi do lasu i pokazac jakimi to wyrafinowanymi klientami jestescie.

Nie mam zamiaru nikogo obrazic, takie mam odczucia.

 

Dla mnie wieksze znaczenie ma fakt ze musze placic za okno dachowe ktorego nie chce.
Ależ nie bluźnij - to jest właz/wyjście awaryjne jak się Forczysława w błocku utopi jak nie przymierzając Bakum :)

Postanowilem zastosowac slownik ze strony Subaru PL.

Odbieralismy pojazd juz poznym wieczorem. Po odsunieciu zaslony, jazda po miescie z tak ogromna iloscia swiatla wpadajaca od gory to bylo cos nowego.

Ja sie obawiam jak to sie zachowa w czasie mocnego gradobicia.

 

No fajnie, ale czasem jedzie się autem za granicę i jak nie będzie +48 to w najlepszym wypadku będzie nas łączyć z tubylcami :unsure:

Taaak, jak by sie odwracac to pupa zawsze z tylu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, ale czasem jedzie się autem za granicę i jak nie będzie +48 to w najlepszym wypadku będzie nas łączyć z tubylcami

 

Nie wiem czy coś się nie zmieniło w tym względzie bo podczas ostatnich dwóch pobytów za granicą wybierałem numery z komórki bez +48 i łączyło bez problemu z Polską ;) Problemów nie było także jeżeli osoba do której dzwoniłem była w tym samym kraju co ja. Być może ten prefiks jest dodawany automatycznie na podstawie sieci macierzystej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie obawiam jak to sie zachowa w czasie mocnego gradobicia.
Tak samo jak przednia szyba.

No nie.

Wybicia przedniej szyby przez grad nie sa czeste.

Ta w dachu ma znacznie wieksze szanse dostac prostopadle.

I nie sadze (moze sie myle) ze jest az tak mocna jak szyba przednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, ale czasem jedzie się autem za granicę i jak nie będzie +48 to w najlepszym wypadku będzie nas łączyć z tubylcami

 

Nie wiem czy coś się nie zmieniło w tym względzie bo podczas ostatnich dwóch pobytów za granicą wybierałem numery z komórki bez +48 i łączyło bez problemu z Polską ;) Problemów nie było także jeżeli osoba do której dzwoniłem była w tym samym kraju co ja. Być może ten prefiks jest dodawany automatycznie na podstawie sieci macierzystej?

 

Może to zależy od sieci, ale mnie się nie udało połączyć bez prefiksu. Po coś te prefiksy chyba są :unsure:

Sprawdzę w lutym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na przykład irytuje to, że jeżeli wyłączy się silnik w trakcie, gdy chodzą wycieraczki to zostają tam gdzie były - nie kończą ruchu odsłaniając szybę. Co nie zmienia faktu, że w żaden sposób nie zmienia to frajdy z jazdy :rolleyes:

 

Mnie znacznie bardziej irytuje ze odkrecajac fitr oleju leje sie po rekach...

Ale tak jest w znakomitej wiekszosci samochodow...

Przy czym, nowy silnik 2.5i (ten z lancuchem zamiast paska) ma filtr juz w innym miejscu.

Ma tez miseczke i wymiany mozna dokonac w garniturze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AllRad jak porównasz Legacy GT do nowego Forka XT ?

 

Krogulec trzyma baterie jak zwykły telefon (N9 chyba dobrze trzymał, bo mój znajomy miał), Nokia maps'y będę chodzic ? :P Przeczytałem, że Androidowe aplikacje zostaną/ły przeniesione, dobre posunięcie. Z względnie 'niszowych' systemów fajna była Bada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AllRad na puławskiej koło 18 może to Ty jechałeś, bo XT nie miał nic w skrzelach ;-)

 

To nie mogłem być ja...do 21 siedziałem w robocie :(

 

A może ktoś z Was parkuje pod chmurką białego XT w Ursusie na tyła Centrum Handlowego Skorosze?

 

AllRad jak porównasz Legacy GT do nowego Forka XT ?

 

Na razie za wcześnie na to abym mógł je porównywać z tego względu, że Forester jest nadal na dotarciu i jeżdżę nim spokojnie. Nie znam póki co wszystkich jego możliwości.

Wystarczy jednak abym mógł powiedzieć, że Forester z CVT zdecydowanie lepiej spisuje się podczas jazdy miejskiej. 5AT w Legacy w trybie "I" mam wrażenie, że jest trochę mułowaty w normalnej jeździe. Owszem, jak się go depnie to wbija w fotel. Pokuszę się o stwierdzenie, że Forek XT w trybie "I" ma taką reakcję na gaz jak Legacy GT w trybie "S".

Sztywność zawieszenia jest nawet zbliżona, choć Legacy na Bilsteinie z założenia będzie twardszy, choć po założeniu opon zimowych czuć zdecydowaną różnicę - jest nawet miękko:) Legacy ma zamontowaną rozpurkę z STi, także w ostrych szybkich zakrętach jedzie tak samo jak na wprost :) Forek musi się z założenia trochę ugiąć, ale uważam że ma rewelacyjne zawieszenie i nic bym w nim nie zmieniał. Szybkość działania obu skrzyni automatycznych jest kolosalna. CVT rules!

Edytowane przez AllRad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek musi się z założenia trochę ugiąć,

Weź poprawkę na to, że siedzisz dużo wyżej niż w Legacy więc odczucia muszą być różne ;)

Co nie zmienia faktu, że Forester XT bardzo fajnie się prowadzi jak na SUV-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...