Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki alarm wybrales?
Powiem szczerze, że nie byłem specjalnie zainteresowany analizą modelu alarmu (pewnie jakis standardowy sadząc po cenie). W każdym razie dokumentacja alarmu ma znak wodny - logo Subaru, więc nie jest to nieznana konstrukcja. W tej chwili nie mogę sprawdzić bo nie mam dokumentów.

Alarm zainstalowałem po pierwsze dlatego, że ISR działa tylko na terytorium PL, po drugie jesli zrezygnuję z abonamentu, chcę aby samochód miał alternatywne zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,chyba tez zamontuje

I jeszcze jedno..czy ktoś ma kolor venetian red?Wiem,to perła i słyszałem opinie ze mniej trwałe od metalikow.

Czy ten kolor zmienia odcienie w zależności od pory dnia?

Nigdy go nie widziałem ...zamówiłem w ciemno ,nie mając wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbiór Forka, w końcu, Trochę pośmigam w tym miesiącu. Stolica-Półwysep, Półwysep-Wrocek, Wrocek-Półwysep, w trzy dni. Chyba nie zasnę. hehee

Edytowane przez mkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbiór Forka, w końcu, Trochę pośmigam w tym miesiącu. Stolica-Półwysep, Półwysep-Wrocek, Wrocek-Półwysep, w trzy dni. Chyba nie zasnę. hehee

No to gratki wielkie ;) . Pamietaj, wrzuć fotke na Forum :)

Świnkę kupiłeś ? - na lusterko obowiazkowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy XT, dziś w końcu odebrałem cacko. Zrobiłem nim prawie 500 km, przy prędkości 140 km/h spalanie zeszło do 12,4l . Ostatnie około 100 km, prędkość zeszła o 0,4 l , przy czym średnia prędkość około 100-120. Czy coś się zawiesiło,czy faktycznie tak mała różnica. Dopowiem jeszcze ,że poziom spalanie w ogóle się nie ruszył , ani w tył , ani w przód. Z góry dzięki za odpowiedź.

Ps. Samochód kapitalny, przepiękny i cholernie szybki. Jutro kolejne 600 km. Chyba się zauroczyłem w nim.!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkow gratulacje, niech Ci dobrze Forek służy! :)

Jeśli chodzi o spalanie to musiałeś chyba jechać pod wiatr bo powinien przy 140 spalać około 11l, ale domyślam się że od czasu do czasu sprawdzałeś drzemiącą moc pod maską i wyszło Ci 12,4 :twisted: rozumiem, też mi było trudno się powstrzymać...:)

 

W każdym razie nic się nie zawiesiło i wszystko działa poprawnie. Jadąc przez 400 km prędkością 140 km/h nie mogłeś obniżyć spalania o więcej niż 0,4l - 0,6l. Za mało benzyny zostało Ci w baku, aby obniżyć o więcej :(

Swoją drogą widzę, że nie cackasz się i nie docierasz auta :) ja podszedłem do tematu z lżejszą nogą, ale są na to dwie szkoły i nie wiadomo która lepsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chłopaki. Z tym spalaniem sprawdzę dziś w drodze do Wrocławia. AllRad, aż tak go nie katuję. 140 w tempomacie jest ok. Mam nadzieję ,że zima niebawem zahaczy o nasz kraj i wtedy poszaleję, nie oszczędzając mojego pięknego, niesamowitego Turbiaka!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mkow, Gratulacje.

Co do spalania to ja już nie patrzę, tylko czerpię radość z jazdy, która niestety musi kosztować ;)

 

A tak poważnie do do 100km/h pali 8-9l, do 120km/h pali 10-10,5l a powyżej 140km/h pali 12-13l (do wskazań komputera musisz dodać 5%).

Ostatnia jazda mieszana 220km trasa (Kraków Czorsztyn i z powrotem) i 180km miasto Kraków - ale jazda "nieekonomiczna" ;) - po 400km wlałem do baku 51l - spalanie 12,7l. Myślę, że jak na 240KM to nie jest źle.

 

Aha, każde dynamiczne wyprzedzanie (do czego Forek zachęca) może znacznie wypaczyć powyższe wyniki :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, trzeba wziąć też pod uwagę to, że kręcisz non stop na 4 koła. Jeździłem kiedyś mercedesem SL500, większa moc, ale parametry osiągów zbliżone do XT, to palił mi około 20 litrów. Ogólnie samochód nietuzinkowy. Z tego co słyszałem od dilera, to już nie ma ich w wyprzedaży. Jak wrócę z Wrocka to wrzucę kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei przy 140 km/h zamykam się w 10,5/11l, niestety bardzo dużo zależy od wiatru co dobrze widać na wyświetlaczu "spalania chwilowego" czasami te same wartości wyświetlają się przy 120 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegi, czyli spalanie wzrosło Ci tylko z uwagi na coraz śmielsze wciskanie gazu, bo przecież po dotarciu spalanie powinno zacząć spadać...

 

Ja póki co mam średnie od nowości z 2200 km wg komputera 10,2 co realnie daje 11l/100km (30% trasa/ 70% miasto)

 

Btw po ilu kilometrach wskazane jest wymienić pierwszy raz olej, 3500 km? Instrukcja mówi chyba o 15 000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pierwszych 10tys. miałem 10l (głównie trasa -A4). Po 10tys. Pierwsza wymiana oleju Motul 300V 5W30

Po drugich 10tys. wychodzi mi 11l (też głównie trasa, ale z cięższą nogą ;-). Jestem już po drugiej wymianie oleju i zamierzam utrzymać ten cykl wymian. BTW oleju nie dolewałem między wymianami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegi, czyli spalanie wzrosło Ci tylko z uwagi na coraz śmielsze wciskanie gazu, bo przecież po dotarciu spalanie powinno zacząć spadać...

Odpowiedź brzmi: jednoznacznie tak ;)

 

Btw po ilu kilometrach wskazane jest wymienić pierwszy raz olej, 3500 km? Instrukcja mówi chyba o 15 000km.

Instrukcja mówi też, żeby pierwsze 1,6 tys km oszczędzać auto, że niby w sensie "docierać". I postępując według głosu rozsądku, obecnego i na tym Forum, po takiej docierce warto olej i filtr wymienić. I ilekroć miałem nowe auto, zawsze tak robiłem. Nawet jak nie było to Subaru. Na pewno to silnikowi nie zaszkodziło :)

 

BTW oleju nie dolewałem między wymianami.

Ja pierwszy olej zmieniłem przy przebiegu +- 3.500, teraz mam 10.000, a na bagnecie faktycznie wskazanie oleju ani drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...