Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

powinienem zatem powymadrzac sie w watku o wywalonym silniku dit
 

 

na tą chwilę jeszcze SBD "są za bezcen"

 

z drugiej strony nei znamy danych o skali problemu, może to dotknęło, 1 może 10% aut, może z określonego czasu produkcji itp.

 

niestety jak obraz zamglony to budzą się demony w rzeczywistości może się okazać, że problemu już nie ma

 

 

Diesel to zuo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karas

przyjechal 1 ale w hali moglo stac 19 albo 20 zalezy od fantazji piszacego ;)

 

naprawde doceniam troske o mojego dyszla - zwlaszcza od osob nie posiadajacych auta z takim silnikiem

wtedy ta troska jest napewno szczera i bezinteresowna a to bezcenne w naszych ciezkich czasach :)

 

Wytaptane


@ketivv

diesel to zuo ale ja go lubie i jezdzi jak na razie perfekt - pierdyknie to bede sie martwil (albo nie)

no i co zrobisz - nic nie zrobisz ;)

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

naprawde doceniam troske o mojego dyszla - zwlaszcza od osob nie posiadajacych auta z takim silnikiem wtedy ta troska jest napewno szczera i bezinteresowna a to bezcenne w naszych ciezkich czasach :)

@OBK CVT szczerze to mało mnie twój diesel interesuje :) Szczerze to mam w uchu nie moje auto.  Chodzi o fakt ze SBD -patrzac tak jak napisałes na statystyke czy problemy użytkowników opisywane na tym forum- to raczej motor nie udany bo awaryjny


I co z tego ze jezdzi fantastycznie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

naprawde doceniam troske o mojego dyszla - zwlaszcza od osob nie posiadajacych auta z takim silnikiem wtedy ta troska jest napewno szczera i bezinteresowna a to bezcenne w naszych ciezkich czasach :)

@OBK CVT szczerze to mało mnie twój diesel interesuje :) Szczerze to mam w uchu nie moje auto. Chodzi o fakt ze SBD -patrzac tak jak napisałes na statystyke czy problemy użytkowników opisywane na tym forum- to raczej motor nie udany bo awaryjny
Statystyka jest jak kostium bikini. Niby daje pewien obraz całości, ale to co najistotniejsze jest ukryte ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@OBK CVT szczerze to mało mnie twój diesel interesuje...

 

ilosc dyszlowatkow w ktorych sie udzielasz mocno temu przeczy ;)

 

 

 

Statystyka jest jak kostium bikini. Niby daje pewien obraz całości, ale to co najistotniejsze jest ukryte

 

mam (statystycznie) z rotszyldem 10 mld dolcow na leb i nijak nie rozumiem ze lobuz nie chce kopsnac nedznego miliona ;)

 

Wytaptane

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używał tych ledowych świateł w forku które pojawiły się po lificie ?

lepiej to świeci od ksenonów ?

jeździłem w x1 z takimi światłami to były super

A to nie po prostu zenonowe soczewki?

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używał tych ledowych świateł w forku które pojawiły się po lificie ?

lepiej to świeci od ksenonów ?

jeździłem w x1 z takimi światłami to były super

Świecą dużo lepiej niż ksenony przed liftem. Po pierwsze dużo większy zasięg, po drugie dużo lepiej oświetlają pobocze.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten zasięg w ksenonie jest taki słaby to przecież można podnieś światło jedną śrubą , każde SKP wam to zrobi za 10-20 zł

Właśnie że nie chcą.

Dwa razy na stacji kontroli i stwierdzenie że wyżej oślepia.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten zasięg w ksenonie jest taki słaby to przecież można podnieś światło jedną śrubą , każde SKP wam to zrobi za 10-20 zł

Jeśli ksenony w Foresterze mają cokolwiek wspólnego z tymi z XV to ich snop światła jest najzwyczajniej "do pupy" podnosić można a nawet trzeba we własnym zakresie i dla własnego bezpieczeństwa bo ustawienie zgodne ze sztuką to dramat, niewielka plamka światła kończąca się parę metrów przed autem.

 

Jakiekolwiek inne znane mi światła takze z zarowkami H4 czy H7 mają znacząco lepszy snop swiatla.

 

To jest ich głównym problemem o czym szybko można się przekonać przesiadajac się do noca do innego samochodu, najwyżej kolor światła jest żółty a nie biały ale zakres jak też kształt snopa światła o niebo lepszy.

 

 

Dlatego podnoszenie w SKP niewiele da trzeba samemu testować.

 

 

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie podniesienie daje zdecydowaną poprawę, ale jak ze wszystkim trzeba uważać by nie przegiąć. Na przeglądzie ASO obniża do pierwotnych ustawień!

Chyba, że się im wyraźnie zabroni.

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z tymi z XV to ich snop światła jest najzwyczajniej "do pupy"

 

Ketivv wrzuć swoje XV do Odry lub Wisły ( zależy gdzie masz bliżej ) i zapomnij o nim. Zdrowie psychiczne bezcenne a my też odpoczniemy.

 

 

 

dziękuje za rady jednakże nie skorzystam 

 

w jakiś granicach szanuje swoje pieniądze, temat świateł nie ja jeden na tymże forum poruszałem

 

 

 

 

Najbliżej chyba do Wisłoki
 

 

tego jeszcze nie zaliczył, natomiast niektóre jej dopływy a i owszem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ten zasięg w ksenonie jest taki słaby to przecież można podnieś światło jedną śrubą , każde SKP wam to zrobi za 10-20 zł

we wro nie chca. Seryjnie swiatła ustawione są zgodnie z prawem, Snop swiatła jest po prostu słaby i tyle.


Ale zeby z takiego powodu komus radzic zeby utopil swoj samochód? :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest banalna operacja.

Nie wiem jak w subaru ale ustawiłem już w kilku nastu autach od vw do marcedesa 

Zwykle na górze jest otwór na śrubę zwykle imbus , podstawiamy tester świateł równo i kręcimy .

Na skp można powiedzieć gościowi że sam sobie chce ustawić dać mu na piwo i nie widzę problemu .

A jak na przeglądzie nie chcecie żeby  wam przestawiali to wystarczy wyraźnie o to poprosić  dla mechanika to lepiej bo roboty mniej  .

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...