Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Madox to prawda Boxer w dieslu to ostatni Boxer co fajnie brzmi. Benzyn nie slychac kompletnie. Mazd CX 5 benzyna jezdzilem i ten silnik jest za maly do tego auta typowa bnzyna 2.0 z AT wyje i nie jedzie. Jak juz to diesel 2.2 CX 5 AT. W dobrym wyposazeniu kosztuje 36 t€. To ja jednak Forka bym wolal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Jezdzilismy Mazda cx5 w 2.0 automat i crv w automacie. Osobiscie lepiej sie jechalo crv. Ale to moje odczucia. Mazda strasznie glosna byla.

Ja sie decyduje na forka ze wzgledu na naped (chociaz glownie bede jezdzic po miescie), niesamowita widocznosc, i na to ze mazdy i hondy kradna na potege a subaru nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba

Proszę Was bardzo, ja już tego nie mogę czytać, madoxa zwłaszcza proszę - auta nie są "W" dizlu, automacie, budyniu, kredycie - auta "MAJĄ" silnik dizla, automatyczną skrzynię itp. lub "SĄ" dizlami np.

Przepraszam za off ale jakoś mnie to drażni, jak tylko mnie, to przepraszam podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Jezdzilismy Mazda cx5 w 2.0 automat i crv w automacie. Osobiscie lepiej sie jechalo crv. Ale to moje odczucia. Mazda strasznie glosna byla.

Ja sie decyduje na forka ze wzgledu na naped (chociaz glownie bede jezdzic po miescie), niesamowita widocznosc, i na to ze mazdy i hondy kradna na potege a subaru nie.

no i słusznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bedzie kwestia do wyjasnienia w salonie:) na moje szybkie pytanie o ta jednostke , sprzedawca powiedzial ze silnik znany bo jezdzi w japonii i jest tak samo bezawaryjny jak jednostka 2 litrowa.

 

Z tego co wiem silnik w wersji 300KM jeździ od około 8 miesięcy w Japonii w Legacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System rozpoznawania znaków drogowych w WV. Jak się bez tego obejść? W foresterze tego nie ma :( .

Wiem, że to szalony i zwariowany pomysł ale może by ...nauczyć się znaczenia tych znaków? Wiem że idiotyzm ale ...tak mi przyszło do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, może jeszcze z parkowania się szkolić, jak można do tego elektronicznego asystenta zamówić...

 

Światła włączy czujnik zmierzchu, wycieraczki włączy czujnik deszczu, biegi zmienia automat, asystent pasa ruchu pilnuje by auto jechało prosto, w lusterka też nie trzeba spoglądać bo inny czujnik pilnuje przestrzeni z boku auta, aktywny tempomat utrzyma zadana predkość i odległość. A potem wracam do domu, wchodzę do sypialni i zgadnijcie kto leży obok mojej żony?

A ja się potem dziwię że ludize zasypiają za kierownicą skoro nie muszą już niczego pilnować, nic nie włączają, są prawie pasażerami własnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba

Proszę Was bardzo, ja już tego nie mogę czytać, madoxa zwłaszcza proszę - auta nie są "W" dizlu, automacie, budyniu, kredycie - auta "MAJĄ" silnik dizla, automatyczną skrzynię itp. lub "SĄ" dizlami np.

Przepraszam za off ale jakoś mnie to drażni, jak tylko mnie, to przepraszam podwójnie.

Kolega nie lubi kolokwializmow rozumiem.Trudno.

 

Piter 79 tym CRV nowym jechales i lepiej Twoim ydaniem niz CX5 i czy to byla CRV benzyna w automacie czy diesel.Jak ten automat,bo ponoc wolny,Honda nie wchodzi w wynalazki podobno i zabawki ,tylko oferuje klasyczny ,za to b.trwaly automat.Czy to prawda nie wiem

Kazda benzyna 2.0 jest za slaba w Suvie takim,obojetne czy to bedzie Forester,CRV czy CX5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System rozpoznawania znaków drogowych w WV. Jak się bez tego obejść? W foresterze tego nie ma :( .

Wiem, że to szalony i zwariowany pomysł ale może by ...nauczyć się znaczenia tych znaków? Wiem że idiotyzm ale ...tak mi przyszło do głowy.

 

Bez sensu po co znać znaki jak pomysłowy Dobromir może za nas je czytać? Niedługo to chyba auta za nas do WC będą chodzić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autogalerii mamy dzis test Subaru XV z 1.6benz i CVT

Pare cytatow

Wszyscy, którzy znają Subaru wiedzą, że nie ma co oczekiwać cudów po wejściu do auta. Ale model za 100 tys. zł mógłby jednak oferować o klasę lepsze wykończenie. Pierwsze co dostrzegamy po zajęciu miejsca w środku jest ciemne wykończenie deski rozdzielczej i ogólnie wnętrza. Do tego, gdy dotkniemy plastików użytych do jego produkcji od razu staną nam przed oczyma lata 80. i samochody, które wykańczano podobnymi materiałami. Niestety, nie sprawia to dobrego wrażenia.

 

Standard

 

Średnie spalanie kształtowało się na poziomie 8,8 l/100 km, z tym, że od razu musimy dodać, że większość testu przeprowadzona była w trasie. W mieście trzeba się liczyć z tym, że wskaźnik ten wzrośnie co najmniej o litr.

 

Jak 1.6 114KM pali 10 w miescie to ile 2.0 240KM w wiekszym aucie.Jak pisalem ,pewnie 15

 

 

Cena, która od razu skazuje go na porażkę

Auto, które widzicie na zdjęciach, wyceniono zaś na 100 059 zł. Co tu dużo mówić - jest drogo, bardzo drogo. I tak naprawdę ubogo. Bo czy za te pieniądze nie można w dzisiejszych czasach dorzucić wejścia USB do radia, systemu Bluetooth, czy też wielofunkcyjnej kierownicy

 

Czyli napisali z grubsza ,to co ja o Foresterze.To trolle i spamery jedne :D

P.S Za 100tys to sa wszystkie suvy wiekszego kalibru w benzynie Crv,cx5 czy nowa rav4,do wyboru do koloru.Chore ceny kochani,normalnie chore

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard

 

Średnie spalanie kształtowało się na poziomie 8,8 l/100 km, z tym, że od razu musimy dodać, że większość testu przeprowadzona była w trasie. W mieście trzeba się liczyć z tym, że wskaźnik ten wzrośnie co najmniej o litr.

 

 

Ja jakoś takim testom nie wierzę, dużo zależy od stylu jazdy - mnie np. wychodzi średnia taką jaką podaje producent.

 

P.S Za 100tys to sa wszystkie suvy wiekszego kalibru w benzynie Crv,cx5 czy nowa rav4,do wyboru do koloru.Chore ceny kochani,normalnie chore

 

Zależy w jakich wersjach wyposażenia, ja bym celował bardziej w 130-150tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ,ze XV testowali w podstawie Activ i Eur liczyli po 4.12. Takie ,dla przykładu cx5 ,czyli klasa Forestera w automacie i benzynie 160KM a nie 117KM, kosztuje 120 minus jakies 4% rabatu czyli jakieś 115.Podstawowa rav4(nowy model) chyba 2 x wieksza od xv 101tys( z 4x4 oczwyscie)bogatsza wersja premium w automacie 120 (rabat to metalik i dywaniki pewnie) crv podobnie 118 minus 5% czyli 112 (wersja Comfort 4x4 automat) a auto tez 2x wieksze inna klasa po prostu

Co nie zmienia faktu,że moda na suvy wywindowała ich ceny dodatkowo o 30-40tys za samą modę wyłącznie

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madox - na tym forum zawsze zwycięży subaru. Niezależnie od ceny, spalania czy wyposażenia :)

 

Audi chyba jednak wg. Forum jest lepsze :)

No i rzecz jasna skoda ;).

 

Przepraszam bardzo to nie moja wina ze mając trzy w sumie nie wygórowane kryteria wchodząc do salonu Subaru nie ma co kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autogalerii mamy dzis test Subaru XV z 1.6benz i CVT

Pare cytatow

Wszyscy, którzy znają Subaru wiedzą, że nie ma co oczekiwać cudów po wejściu do auta. Ale model za 100 tys. zł mógłby jednak oferować o klasę lepsze wykończenie. Pierwsze co dostrzegamy po zajęciu miejsca w środku jest ciemne wykończenie deski rozdzielczej i ogólnie wnętrza. Do tego, gdy dotkniemy plastików użytych do jego produkcji od razu staną nam przed oczyma lata 80. i samochody, które wykańczano podobnymi materiałami. Niestety, nie sprawia to dobrego wrażenia.

 

Standard

 

Średnie spalanie kształtowało się na poziomie 8,8 l/100 km, z tym, że od razu musimy dodać, że większość testu przeprowadzona była w trasie. W mieście trzeba się liczyć z tym, że wskaźnik ten wzrośnie co najmniej o litr.

 

Jak 1.6 114KM pali 10 w miescie to ile 2.0 240KM w wiekszym aucie.Jak pisalem ,pewnie 15

 

 

Cena, która od razu skazuje go na porażkę

Auto, które widzicie na zdjęciach, wyceniono zaś na 100 059 zł. Co tu dużo mówić - jest drogo, bardzo drogo. I tak naprawdę ubogo. Bo czy za te pieniądze nie można w dzisiejszych czasach dorzucić wejścia USB do radia, systemu Bluetooth, czy też wielofunkcyjnej kierownicy

 

Czyli napisali z grubsza ,to co ja o Foresterze.To trolle i spamery jedne :D

P.S Za 100tys to sa wszystkie suvy wiekszego kalibru w benzynie Crv,cx5 czy nowa rav4,do wyboru do koloru.Chore ceny kochani,normalnie chore

 

Teraz idź przeczytać test zimowy Subaru XV na torze w Kielcach bodajże w Auto Świecie i zerknij na kryterium cena.

 

A teraz wytłumacz mi po co piszesz po piętnaście razy to samo?

 

Każdy myślący człowiek jest w stanie domyśleć się po co na rynku EU jest XV 1.6 CVT (bynajmniej nie chodzi tu o podbicie serc klientów) Równie dobrze w tym teście mogli sprawdzić Subaru Trezię lub Justy?

 

Ty się taki urodziłeś czy skończyłeś jakąś specjalną szkołę dla mONdrych inaczej?

 

Są teraz jakieś ferie w gimnazjum czy co? Mama nie chce dać pieniążków na CX-5.

 

No i zabrakło tego fajnego chińskiego samochodu w poście:( Opuszczasz się kolego...

 

Madox - na tym forum zawsze zwycięży subaru. Niezależnie od ceny, spalania czy wyposażenia :)

 

Audi chyba jednak wg. Forum jest lepsze :)

No i rzecz jasna skoda ;).

 

Przepraszam bardzo to nie moja wina ze mając trzy w sumie nie wygórowane kryteria wchodząc do salonu Subaru nie ma co kupić.

 

Wystarczy że pójdziesz do salonu w Japonii i sprawa załatwiona :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo to nie moja wina ze mając trzy w sumie nie wygórowane kryteria wchodząc do salonu Subaru nie ma co kupić.

 

Dokładnie tak. Z drugiej strony wszystko zależy od doboru tych kryteriów. Ja szukałem dużego "uterenowionego" kombi, z dużym prześwitem, ze stałym napędem 4x4 ... i mi OBK nadal wychodzi bo A6 Allroad jest sporo droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo to nie moja wina ze mając trzy w sumie nie wygórowane kryteria wchodząc do salonu Subaru nie ma co kupić.

 

Dokładnie tak. Z drugiej strony wszystko zależy od doboru tych kryteriów. Ja szukałem dużego "uterenowionego" kombi, z dużym prześwitem, ze stałym napędem 4x4 ... i mi OBK nadal wychodzi bo A6 Allroad jest sporo droższy

 

Ot kwestia gustu, marka niszowa jaką jest Subaru nigdy nie będzie mogła stawać w szranki chociażby z Audi pod kątem szerokości oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...