Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś pomysł na poprawę hamowania w OBK MY 14 SBD? Dziś ponad 600 km po autostradzie i jednak seryjne hamulce to ciut słabo.

Jak ma być bez większego dłubania,to kontrola zacisków przód i tył pod kątem chodzących tłoczków,mimo prawie nowego auta potrafią się zdarzyć niespodzianki,wymiana seryjnych klocków na "lepsze",może Ferodo DSP czy coś z oferty Hawka,u mnie w Forku SBD się po takim zabiegu hamowanie poprawiło.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O firmie

 

Firma Steinhof została założona w 1960 r. Od początku swej działalności specjalizuje się w produkcji haków holowniczych i klocków hamulcowych do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Firma jest jednym z największych producentów na rynku polskim. Około 40% swojej produkcji eksportuje do Finlandii, Niemiec, Danii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Rumunii, Grecji.

 

Produkty firmy posiadają niezbędne certyfikaty i homologacje. Głównymi elementami polityki rozwoju jest dbałość o podnoszenie jakości produkcji i dostosowanie norm produkcyjnych do wymagań i standardów międzynarodowych. Firma produkuje w oparciu o System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 potwierdzony przez TUV CERT.

brandują czy produkują?

 

 

Nasze tarcze hamulcowe dedykowane są do następujących marek pojazdów:

Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Daewoo, Fiat, Ford, Lancia, Mazda, Mercedes, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, VW

subaru brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOŁEK, dzięki za konkretne info. Kilka lat temu chłopaki z KSJ wspominali, że zamienniki nie do końca trzymają nominalne wymiary i żeby lepiej zainwestować w tłoczki OEM. Dlatego miałem nadzieję, że coś się poprawiło w tym temacie. A zestaw naprawczy Frenkit można nabyć za rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie "101 napraw" na TVN był fajny produkt placement, jakiś Steinhof. Ktoś coś ?

 

Steinhof to firma z Tarnowa

 

tak jak i prowadzący wspomniany program

 

Krusevac_2014_42_Nikola_Basic.jpg

 

co by nie powiedzieć naszych wspiera w motorsporcie

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@tomek_z, wiesz co możliwe że tak było bo chłopaki raczej wiedzą co mówią. Regenerowałem osobiście 4 tłoka i miałem cały zestaw z frenkitu i tłoczki z nowymi gumkami pasowały ładnie ciasno także chyba jest wszystko o.k. Zobaczymy dalej jak to będzie działało. Myślę że sporo osób z forum ma pozakładane te zestawy regeneracyjne u siebie. Cena jest naprawdę fajna jeszcze jak poszukasz po numerach w google to znajdziesz dobre oferty na te zestawy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOŁEK, dzięki za konkretne info. Kilka lat temu chłopaki z KSJ wspominali, że zamienniki nie do końca trzymają nominalne wymiary i żeby lepiej zainwestować w tłoczki OEM. Dlatego miałem nadzieję, że coś się poprawiło w tym temacie. A zestaw naprawczy Frenkit można nabyć za rozsądne pieniądze.

Zakładałem w grudniu dwa tłoczki Frenkitu i zestaw gumek autofren i wszystko jeździ cacy. Ostatnio grzebałem przy zaciskach i sprawdziłem czy wszystko się trzyma - jest cacy i chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze ale tak inżynieryjnie

 

Czy materiał z których zostały zrobione tarcze da się jakoś "ocenić

 

np

TRW

Wszystkie nasze odlewy są wykonane z najwyższej jakości materiału GG20 lub GG15HC w przypadku tarcz o wysokiej zawartości węgla.

 

a brembo pisze tylko HC material ale to chyba to samo co w trw bo totalnie nie rozumem co napisali w tym pdf

http://autotechnika.hu/uploads/files/archiv/2005/04/48-49.pdf

 

jeżeli faktycznie tak jest, że wszyscy używają GG15HCto w sumie każda powinna hamować tak samo a róznice mogą być w ew jakosci wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście w stanie polecić coś konkretnego z tarcz pod złote brembo? Chodzi mi o to, żeby po kilku hamowaniach na torze się od razu nie pogięły. Załatwiłem już w ten sposób 2 różne komplety z klockami DS2500 i stwierdziłem, że nie ma dobrych tarcz poza pływającymi i dwuczęściowymi, które będą w stanie to wytrzymać. Chciałem kupić Performance Friction, które na pewno dałyby radę, ale jest problem z dostępnością, bo fabryka ma ponoć problemy.

Nie chcę wchodzić w inne zaciski itd., chcę zostać przy ori brembo. No właśnie, tylko czy trzeba się przyzwyczaić do tego problemu czy da się jakoś zaradzić? Ciekaw jestem doświadczeń innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. To jest przyczyna dlaczego robione są w jednej hucie w Australii i dlaczego jest taki długi termin dostawy. Zobacz co jest montowane do ciężkich autach VIP aby je wyhamować. Ja zbieram na dba. Myślałem o oro ale skoro nie ma tyłu to nie kupię. Jedyna opcja to dba plus rc5+. Ja jestem mega zadowolony z tych klockow. Fotek nawet bardzo obciążony hamuje jak osobowka a cały heblunek aż jęczy od ciężkiej pracy. Z resztą kilka razy miałem test bojowy na wakacyjnym wyjeździe. Bagażnik naladowany po dach, na dachu załadowana film trumna plus rower. Sls potrzebują trochę czasu aby podnieść tył pomimo springow od sti,komplet ludzi w aucie a przy awaryjnym hablu to nawet w początkowej fazie oponki popiskiwały. Na serii dzwon murowany, na trw plus rc5+ plus 4pot plus 2pot dałem radę. Dba chce bo trw bardzo mięknie przy 3 ostrym heblu. Pomimo trudnych warunków jednak nigdy się nie pokrzywiły.

 

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @@AdaSch!

Aktualnie mam Ferodo i DS2500. Hamuje to całkiem dobrze, ale problemem jest, że już na pierwszym Ułężu się pogięły :(. Oczywiście można z tym żyć, bo kierownicą telepie tylko przy delikatnym położeniu nogi na hamulcu, przy ostrym hamowaniu jakie mam zazwyczaj nic nie czuć. Jednak łożyska i elementy zawieszenia dostają, więc lepiej o to zadbać.

 

Jak będę wymieniał, to myślałem właśnie o takim zestawie jak piszesz - DBA i RC5+, bo te klocki robią robotę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...