Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ostatnio komplet tarcz gładkich Brembo i klocki RC5+ na przód. Hamowanie znacznie się poprawiło, choć dodatkowo miała na to wpływ wymiana płynu na nowy i regeneracji tłoczków. Na takim komplecie zrobiłem ok 1500km bez skutków ubocznych, jednak ostatnio miałem kilka mocniejszych hamowań i usłyszałem dość wkurzające i trochę niepokojnące "huczenie", "warczenie" podczas hamowania, narastające im dłużej się hamuje. Przy małych prędkościach efektu nie ma.

 

Rozumiem, że dochodzi do tego po rozgrzaniu tarcz, ale czy to normalne? Można się tego jakoś pozbyć? Piszczenie zaakceptowałem, można się przyzwyczaić, ale te "warczenie" jest upierdliwe <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ostatnio komplet tarcz gładkich Brembo i klocki RC5+ na przód. Hamowanie znacznie się poprawiło, choć dodatkowo miała na to wpływ wymiana płynu na nowy i regeneracji tłoczków. Na takim komplecie zrobiłem ok 1500km bez skutków ubocznych, jednak ostatnio miałem kilka mocniejszych hamowań i usłyszałem dość wkurzające i trochę niepokojnące "huczenie", "warczenie" podczas hamowania, narastające im dłużej się hamuje. Przy małych prędkościach efektu nie ma.

 

Rozumiem, że dochodzi do tego po rozgrzaniu tarcz, ale czy to normalne? Można się tego jakoś pozbyć? Piszczenie zaakceptowałem, można się przyzwyczaić, ale te "warczenie" jest upierdliwe <_<

To jest takie buczenie/dudnienie które roznosi się w środku w samochodzie? Pojawia się jak np. dojeżdżasz do świateł i hamujesz spokojnie np. z 80km/h i przy połowie hamowania zaczyna tak hałasować? mam to samo i pojawiło się dopiero po założeniu Rc5+. Wcześniej tego efektu nie było na F. premier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Założyłem ostatnio komplet tarcz gładkich Brembo i klocki RC5+ na przód. Hamowanie znacznie się poprawiło, choć dodatkowo miała na to wpływ wymiana płynu na nowy i regeneracji tłoczków. Na takim komplecie zrobiłem ok 1500km bez skutków ubocznych, jednak ostatnio miałem kilka mocniejszych hamowań i usłyszałem dość wkurzające i trochę niepokojnące "huczenie", "warczenie" podczas hamowania, narastające im dłużej się hamuje. Przy małych prędkościach efektu nie ma.

 

Rozumiem, że dochodzi do tego po rozgrzaniu tarcz, ale czy to normalne? Można się tego jakoś pozbyć? Piszczenie zaakceptowałem, można się przyzwyczaić, ale te "warczenie" jest upierdliwe <_<

To jest takie buczenie/dudnienie które roznosi się w środku w samochodzie? Pojawia się jak np. dojeżdżasz do świateł i hamujesz spokojnie np. z 80km/h i przy połowie hamowania zaczyna tak hałasować? mam to samo i pojawiło się dopiero po założeniu Rc5+. Wcześniej tego efektu nie było na F. premier.
Dokładnie, myśle, ze mówimy o tym samym..

Nie byłoby w tym nic niepokojącego gdyby nie to, ze od tego hałasu czasem mam ochotę odpuścić hamowanie, bo nie wiem czy się coś nie stanie. Tarcze raczej proste, na kierownicy nic nie czuć. Poza tym nie dzieje się to zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten hałas to jęczenie zestawu. RC5+ to nie zwykły klocek. Jest to klocek ostatni który nie żre tarczy a bardzo ostro hamuje i stąd takie dźwięki. hałas jest zminny w zależności od temp zestawu. nao iszczenie i jakość hamwania bardoz maja wpływ blaszki. Tak jakość też. Wg mnie blaszki powodują nieco inne ułożenie kllocka na tarczy i kiedy zestaw się ułoży, mam wrażenie, że układ wchodzi tryb jakby zaciskania się na tarczy. blaszki nie zachodzą na cały klocek. nie wiem czy mam rację, ale moje hamulce na blaszkach po ułożeniu działają jeszcze skuteczniej.

 

post-3100-0-72075400-1432484556_thumb.jpg
post-3100-0-52078000-1432484538_thumb.jpg
post-3100-0-66601200-1432484551_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja blaszki mam i rc5+ mi nie piszczą. Jedyny dźwięk to jak otworzę szybę w garażu przy parkowaniu słychać mikro skrzypienie przy hamowaniu, więc blaszki faktycznie nieźle niwelują dźwięki. Co do buczenia to tak jak piszesz @@Buchu, na moich zimmermanach to nie występuje zawsze i czasem dźwięk jest tak głośny, że chce się odpuścić, ale zrobiłem test ze 100 do 20km/h nie odpuszczając i hamuje zacnie poza tym, że aż zagłusza dźwięk wydechu w środku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do buczenia to tak jak piszesz @@Buchu, na moich zimmermanach to nie występuje zawsze i czasem dźwięk jest tak głośny, że chce się odpuścić, ale zrobiłem test ze 100 do 20km/h nie odpuszczając i hamuje zacnie poza tym, że aż zagłusza dźwięk wydechu w środku :P

Dzięki za info, czyli TTTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego się można przyzwyczaić

Bardziej się zastanawiałem czy coś nie "strzeli" za chwile, ale skoro to niegroźne to ok.

Przyznam szczerze, że nie wiem czy to groźne czy nie... ja osobiście wolałbym takiego dudnienia nie mieć. Wiem, że są osoby z rc5+ które nie mają takich nieprzyjemności poza piszczeniem, ja raczej będę za jakiś czas zmieniał tarcze np. na gładkie brembo

Przy RC5+ dobrze jest sprawdzić raz na jakiś czas tarcze i ich grubość. Ten klocek dość szybko je zjada. Ja zauważyłem, że im bardziej zużyta tarcza, tym tego typu hałasy są większe.

ja po przetoczeniu (bo miałem krzywe) mam jeszcze połowę tarczy, ale będę monitorował. Na razie po kilku tysiącach dużego zużycia tarcz & klocków nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na razie po kilku tysiącach dużego zużycia tarcz & klocków nie widzę.

Tego nie widać, szczególnie na tarczy. Trzeba zmierzyć suwmiarką ;)  

 

mierzone ;)

 

a co do grzania tarcz przez klocki to jak jadę na myjnię to chcąc umyć felgę, najpierw delikatnie z daleka schładzam tarczę, żeby nie walić na chama pistoletem prosto w tarczę i zacisk i bardzo mi się podoba jak wokół samochodu kłęby pary się zaczynają unosić spod kół :D

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do wszystkiego się można przyzwyczaić

Bardziej się zastanawiałem czy coś nie "strzeli" za chwile, ale skoro to niegroźne to ok.

Przyznam szczerze, że nie wiem czy to groźne czy nie... ja osobiście wolałbym takiego dudnienia nie mieć. Wiem, że są osoby z rc5+ które nie mają takich nieprzyjemności poza piszczeniem, ja raczej będę za jakiś czas zmieniał tarcze np. na gładkie brembo

Ja mam wlasnie gładkie Brembo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do wszystkiego się można przyzwyczaić

Bardziej się zastanawiałem czy coś nie "strzeli" za chwile, ale skoro to niegroźne to ok.

Przyznam szczerze, że nie wiem czy to groźne czy nie... ja osobiście wolałbym takiego dudnienia nie mieć. Wiem, że są osoby z rc5+ które nie mają takich nieprzyjemności poza piszczeniem, ja raczej będę za jakiś czas zmieniał tarcze np. na gładkie brembo

Ja mam wlasnie gładkie Brembo

 

Nie rób mi tego :( po co to pisałeś... ale może dzięki Tobie zaoszczędziłem kasę :P 

smuteq :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@SOpEL sorry, ;)

 

Kupiłem zestaw jaki jest polecany tu na forum, wczesniej nie doczytałem sie żadnych innych objawów poza piszczeniem - raz chyba Carfit pisał cos o hałasie.

 

Na szczęście zbyt często sie to nie dzieje wiec dam radę, ważne ze hamuje i to bardzo dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z DS2500 hamulce piszczą niemiłosiernie. Ale wolę piszczenie niż jakiś grzechot, bo to takie bardziej rajdowe :biglol:

 

Pytanie do tych co im RC5+ hałasuje. Jakie macie zaciski - WRX czy STI? Hałasuje z wszystkimi tarczami czy tylko wybranymi? 

Carfit mówił o piszczeniu a nie jakimś dziwnym odgłosie tarcia. Dlatego też wziąłem DS2500 zamiast CL, bo miały hałasować mniej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...