Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

 

To jakie solidniejsze proponujesz?

 

Nie pokrzywiłem OEM'ów i pasztetowych na maksa Speedmaxów.

 

 

Klocki już mam - żółte EBC, ale nie o tym dyskusja.

 

Panowie, to już konkretnie, bo muszę jutro założyć tarcze.

Z przewijanych wyżej widzę dwa typy:

1. BREMBO – gładkie - katalogowo 430 zł

2. SPEEDMAX – nawiercano/nacinane - katalogowo 510 zł

 

OEM odpadają ze względu na czas oczekiwania.

Obie opcje są dla mnie dostępne finansowo.

Co sądzicie i ew. czy macie inne propozycje?

Błąd:

 

 

2. SPEEDMAX – nawiercano/nacinane - katalogowo 510 zł

 

Powinno być:

2. SPEEDMAX – nawiercano/nacinane - katalogowo 317 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No widzisz, szczerze mówiąc u mnie też było wszystko git póki nie zmieniłem klocków no i się zaczęło.

A problem mam, wydaje mi się, nietypowy, ponieważ jadąc przez dłuższy czas z prędkoscią autostradową około 15 min lewy przód zaczyna wpadać w delikatne na początku wibracje i zaczyna się szum, przy naciśnięciu hamulców szum juz jest zajebisty, ale wystarczy zwolnić i wszystko wraca do normy, zero szumu i bicia, dodam że ona się nagrzewa podczas jazdy bez hamowania, może zacisk nie odbija? Pomożecie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

Pacjent to forek XT, z seryjnym heblem.

Jak długo wytrzymują wam tarcze przy normalnej jeździe? Albo inaczej: Czy wynik ponad 50kkm dla auta z automatem, to wynik: kiepski/normalny/dobry ?

Moje obecne tarcze OEM mają założony już drugi komplet klocków, obecnie CL RC5+, pierwszy był chyba OEM. Jest już na nich rant i powoli przymierzam się do wymiany, przy hamowaniu wydają dźwięki i lekko biją. Czy z nowymi tarczami mogę zostawić stare klocki, o ile ich grubość jest ok, czy powinienem założyć nowy komplet czyli tarcza plus klocek?

Wstępnie dokonałem już wyboru: będą prawdopodobnie Brembo gładkie, o klockach nie myślałem, bo nie wiem czy powinienem wymieniać. Jeżeli powinienem to co polecacie, oprócz RC5+, które już znam?

Myślę, że przyszedł już też czas na płyn hamulcowy, ale tutaj kompletnie nie mam rozeznania. Sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sredniaq wszystko zależy czy klocki zdzierają się równo. Skoro jest rant na tarczy to mogą mieć zdartą okładzinę i nie będzie efektu hamowania. Najbezpieczniej zmienić tarcze wraz z klockami wtedy ma się pewne hamowanie i spokój :)

I takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

No to jakie klocki do gładkich Brembo?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gładkie Brembo z RC5+ wytrzymają podobny przebieg. Ten klocek szybko zjada tarczę. Wychodzi mi, że nowa tarcza wytrzymuje 2 komplety klocków. Do nowej tarczy lepiej założyć nowy klocek. Ten klocek który Ci zostanie możesz później założyć i dokończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema
Chce wymienic komplet tylnych hamulcow w mojej imprezie GC 2000r model GT tylko nie ma mnie w tym tyg w domu i nie mam opcji obczaic klockow,ani numerow z papierow od auta,a chcial bym je juz zamowic, by jak przyjade je wymienic, jak wiadomo tyl nie hamuje za wiele tak wiec rewelacji nie chce tam wsadzac i postanowilem poleciec na komplecie TRW tylko nie wiem jaki rodzaj klodzka tam idzie(tzn jak wyglada korpus klocka, bo jak wiadomo wczesniejsz 98 modele impr sie chyba nieco roznia.
http://e-katalog.intercars.com.pl/?search=&utm_source=intercars.com.pl&utm_medium=searchBoxWidget&utm_term=&utm_campaign=searchBoxWidget#/produkty/2230202035200-DF3092-O11414-tarcza-hamulcowa.html
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/2230201831220-GS8584-O11414-szczeka-hamulcowa.html
tarcze i zacisk recznego wybralem tylko mam zagadke z tymi klockami i mam prosbe byscie mi podeslali foto, badz strone albo numer klockow jakie tam ida, albo doradzili inny zestaw w podobnych pieniadzach a tak samo, badz lepiej skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo tyl nie hamuje za wiele tak wiec rewelacji nie chce tam wsadzac i postanowilem poleciec na komplecie TRW

 

Nie przesadzaj, tył trochę jednak hamuje. A TRW to faktycznie żadna rewelacja. Jeśli z przodu masz "lepsze" klocki, to na tył też nie zakładaj badziewia. Wybierz coś co nie potrzebuje długiego rozgrzewania. Z tanich i dobrych polecam DSPerformance lub OMP R&S, z lepszych Hawk, CL, itd...

 

numery części OEM możesz sprawdzić tutaj: http://opposedforces.com/parts/impreza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...