Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Carlos, RC6 to jest naprawde fajny klocek i po tym co piszesz chyba cos z nim musiało być nie teges albo o ile dobrze pamietam to chyba był nieodpowiedni kształ klocka załozony na chwilę ;)

 

Jak juz Twoje Evo ruszy to chetnie zaproponuje RC6 w dobrej cenie do testów żeby zmazac plame :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@carlos-wrx, a jak już jesteśmy przy tych klockach. czy mógłbyś porównać rc5 do ferrodo ds2500? bo zastanawiam się nad tymi drugimi, ale pierwsze kuszą ;)

ori tarcza, gładka bez nawiertów i wentylacji, ori wrx bug 2001 na seryjnej mocy, tarcze do zjechania bo i tak wpadną wentylowane, hebel 4tłok subaru, na lato złote brembo <wiem, wiem, przereklamowane ;)>

charakterystyka jazdy: ostrzejsza jazda miejska z przyszłościową opcją lekkiego upalania.

 

ferroro lepsze, mniej pylące, które lepiej hamują i szybciej się nagrzewają? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadowaty, mialem obie mieszanki na ori gladkiej tarczy i jezeli ceny ostatnio sie nie zmienily, to zdecydowanie bralbym RC5+, bo sa tansze i lepiej hamuja, szczegolnie na zimno

 

pylily podobnie, CL moze ciut mocniej, ale nie piszczaly zadne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest parametrem branym pod uwage, bo zlapalem kontakt do swieeeetnej cenki ferrodo. Pytanie jak ze zuzywalnoscia i jak to wyglada z rozgrzewaniem? Ferrodo przegrywa?

No i jak to jest ze zuzywaniem tarcz...?

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórzę się - FERRODO to jakaś podróbka FERODO, tak? :biglol:

 

my bad, sorry ;)

 

@@elmo,ale ferrodo już tak? ;)

 

tak, Ferodo trzeba troche dogrzac zeby hamowały tak jak RC5+ na zimno.

 

twardy orzech do zgryzienia. muszę coś wymyślić i się decydować, bo nie długo będę hamował zaciskami bez grama klocka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo CLa i troche się chwaląc ;)

 

Krzysiek Hołowczyc jeździł na Pagidzie - wybrał CLa, Michał Sołowow jeździł na Endlessie wybrał CLa, Wojtek Chuchała jeździł na Endlessie jeździ na CLu, Adam Małysz jeździł na Endlessie i Ferodo jeździ na CLu itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos, RC6 to jest naprawde fajny klocek i po tym co piszesz chyba cos z nim musiało być nie teges albo o ile dobrze pamietam to chyba był nieodpowiedni kształ klocka załozony na chwilę ;)

 

Jak juz Twoje Evo ruszy to chetnie zaproponuje RC6 w dobrej cenie do testów żeby zmazac plame :)

 

Zgadza się, przez moment omyłkowo jeździłem na złym klocku, niestety potem był właściwy i niestety Jacek, zdania nie zmieniam, RC6 to największa faja na jakiej jeździłem i tego niestety będę się trzymał. Ponoć została zmieniona koncepcja klocku na RC6E.... Chętnie sprawdzę

 

@@carlos-wrx, a jak już jesteśmy przy tych klockach. czy mógłbyś porównać rc5 do ferrodo ds2500? bo zastanawiam się nad tymi drugimi, ale pierwsze kuszą ;)

ori tarcza, gładka bez nawiertów i wentylacji, ori wrx bug 2001 na seryjnej mocy, tarcze do zjechania bo i tak wpadną wentylowane, hebel 4tłok subaru, na lato złote brembo <wiem, wiem, przereklamowane ;)>

charakterystyka jazdy: ostrzejsza jazda miejska z przyszłościową opcją lekkiego upalania.

 

ferroro lepsze, mniej pylące, które lepiej hamują i szybciej się nagrzewają? ;)

 

Bierz RC5+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos, RC6 to jest naprawde fajny klocek i po tym co piszesz chyba cos z nim musiało być nie teges albo o ile dobrze pamietam to chyba był nieodpowiedni kształ klocka załozony na chwilę ;)

 

Jak juz Twoje Evo ruszy to chetnie zaproponuje RC6 w dobrej cenie do testów żeby zmazac plame :)

 

Zgadza się, przez moment omyłkowo jeździłem na złym klocku, niestety potem był właściwy i niestety Jacek, zdania nie zmieniam, RC6 to największa faja na jakiej jeździłem i tego niestety będę się trzymał. Ponoć została zmieniona koncepcja klocku na RC6E.... Chętnie sprawdzę

 

@@carlos-wrx, a jak już jesteśmy przy tych klockach. czy mógłbyś porównać rc5 do ferrodo ds2500? bo zastanawiam się nad tymi drugimi, ale pierwsze kuszą ;)

ori tarcza, gładka bez nawiertów i wentylacji, ori wrx bug 2001 na seryjnej mocy, tarcze do zjechania bo i tak wpadną wentylowane, hebel 4tłok subaru, na lato złote brembo <wiem, wiem, przereklamowane ;)>

charakterystyka jazdy: ostrzejsza jazda miejska z przyszłościową opcją lekkiego upalania.

 

ferroro lepsze, mniej pylące, które lepiej hamują i szybciej się nagrzewają? ;)

 

Bierz RC5+

 

Nawet jeśli cenę na Ferodo mam szałową? Dużo opinii już się tu przewinęło, ale jeśli miałbyś podać 3 powody takiego ukierunkowania? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz RC5+

 

][/b]

Nawet jeśli cenę na Ferodo mam szałową? Dużo opinii już się tu przewinęło, ale jeśli miałbyś podać 3 powody takiego ukierunkowania? ;)

 

Ja podam jeden: idzie zima, jak pojedziesz gdzieś autostradą i będziesz musiał zahamować ... to tam gdzie CL już Cię 'zatrzyma' DS dopiero zacznie się rozgrzewać ;) wybór oczywiście należy do Ciebie !

Edytowane przez p@dre
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś kiedykolwiek test drogi hamowania w takim samym samochodzie (tym samym?, w tych samych warunkach, z tymi samymi oponami, ze sprawnym ABS-em), dla klocków RC5+ i DS2500, na zimnych hamulcach? Mówię o rzeczywistym teście, a nie "czuję, że lepiej hamują".

 

Inna rzecz, że DS2500 nie jest "street legal" i to akurat może być konkretny argument przeciw nim. RC5+ chyba są, jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś kiedykolwiek test drogi hamowania w takim samym samochodzie (tym samym?, w tych samych warunkach, z tymi samymi oponami, ze sprawnym ABS-em), dla klocków RC5+ i DS2500, na zimnych hamulcach? Mówię o rzeczywistym teście, a nie "czuję, że lepiej hamują".

 

Inna rzecz, że DS2500 nie jest "street legal" i to akurat może być konkretny argument przeciw nim. RC5+ chyba są, jeśli dobrze pamiętam.

 

Nikt nie robi takich testow bo klocki sa "for racing use only" RC5+ rowniez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...