Skocz do zawartości

Subaru Outback [BS] (MY15=>MY20)


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

te duże światła przeciwmgielne w wersji US,służa również jako światła doświetlajace zakręty ,w trybie świateł "auto"

Dzienne sa w głównym reflektorze ale też nie LED :(

Edytowane przez piosar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) W końcu, po kilku latach ma Pan do sprzedaży ładny i zgrabny pojazd

Proszę teraz postarać się o odpowiedni silnik - niestety taki, który ominie tą cholerną akzcyzę... i melduję się w salonie.

 

dokladnie tak, nowy OBK prezentuje sie bardzo fajnie B)

z poprzednim modelem nawet trudno porownywac...

jedyne zastrzenie mam do seryjnych felg, ktore to imho jakos zupelnie nie pasuja do auta (szczegolnie te 18"), ale to akurat drobnostka, mozna se inne zalozyc (tym bardziej, ze teraz w OBK felgi maja PCD 5x114.3, wiec wybor znacznie wiekszy niz poprzednio)

 

tak z ciekawosci: tutaj w Kazachstanie jest dostepna wersja H6, ktora w przeliczeniu kosztuje cos ok. 46500 EUR (przy okazji postaram sie wybrac na test-drive'a, o ile bedzie dostepna ta wersja :) )

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z poprzednim modelem nawet trudno porownywac...

 

 

faktycznie. "Znawcy" wyłapią od razu przełomowe różnice. Pozostali czyli 90% populacji na pierwszy rzut oka będą myśleli, że to ten sam samochód.

Dal mnie to in plus bo zachowany został styl auta a poprawiono wiele elementów a, że jesteśmy już trochę "świadomymi" to ponarzekać możemy. :)

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzywionych nazwij świadomymi i od razu niektórym z nas atrakcyjność matrymonialna i ego urosną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam widze raczej mocniejszy facelift niz nowy model. Wszystko zalezy od srodka. Jezeli naprawde jakosc wykonczenia oraz wyciszenie sie poprawila to rzeczywiscie warty zainteresowania.

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzywionych nazwij świadomymi i od razu niektórym z nas atrakcyjność matrymonialna i ego urosną ;)

 

 

mówisz i masz :)

 

 

w modelu 2014 nie ma dramatu więc w nowym może być tylko lepiej.

 

nawet jeżeli całość wysiłków poszła w lepsze wykończenie  i wyciszenie wnętrza to nowy OBK będzie naprawdę dobrym samochodem. W kwestii trakcji i walorów jezdnych wiemy, że jest jednym z najlepszych w klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam widze raczej mocniejszy facelift niz nowy model.

 

Nieważne czy FL czy nowy model. Projektanci wykonali dobrą robotę, nowy model naprawdę może się podobać. Bez dwóch zdań, z zewnątrz wygląda o klasę lepiej od poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z zewnątrz wygląda o klasę lepiej od poprzedniego.

 

bo jest nowy. Za rok lub dwa jak się "opatrzy" różnice będą wydawać się znacznie mniejsze.....

 

 

Wręcz odwrotnie, stylistyka nowego modelu, w momencie wejścia na rynek, jest dużo bardziej konserwatywna niż modelu poprzedniego. A to gwarantuje długą młodość. Podobnie było przy zmianie modelu BMW serii 5 z E60 na F10. F10-ka jest bardziej konserwatywna w porównaniu do E60 a wygląda świetnie i zachowa świeżość jeszcze długo.

 

Ale to tylko osobiste preferencje, po prostu preferuję ewolucję modelu niż rewolucję. A między OTB MY09 a M10 była zrobiona rewolucja.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z zewnątrz wygląda o klasę lepiej od poprzedniego.

 

bo jest nowy. Za rok lub dwa jak się "opatrzy" różnice będą wydawać się znacznie mniejsze.....

 

 

rozumiem, ze kazdy chwali to, co ma, ale czasem odrobina obiektywizmu sie przydaje... ;)

moim zdaniem, poprzedniego OBK mozna bylo lubic za wiele rzeczy (np. pojemnosc, trakcje, wygodne fotele, etc.), ale raczej nie za wyglad -_-

 

z kolei nowy OBK moze sie po prostu podobac zewnetrznie, o innych walorach nie wspominajac B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rozumiem, ze kazdy chwali to, co ma, ale czasem odrobina obiektywizmu sie przydaje... ;)

 

Eddie daj na luz. Wiadomo, że nowy jest lepszy, fajniejszy itd itp.

 

 

 

 

ale raczej nie za wyglad -_-

 

nakręcacie się z tym wyglądem. Pokaż zdjęcia MY10-14 vs. My15 kilku osobom i zobaczysz jaki będzie efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY 15 wygląda lepiej, ale nie jest to na pewno "kosmiczna" różnica, jak niektórzy uważają. Z tyłu w ogóle ciężko zauważyć że to nowy model, z przodu - na pewno bardziej wyrazisty i ładniejszy grill. Generalnie masywna sylwetka pozostała bez zmian, więc nie jest to rewolucja jak z MY 09 na MY 10. Szkoda, że poza wersją Exlusive są średnio wyglądające 17-tki i do tego za duży balon - profil 60 sprawdził się i nie rozumiem, po co go zwiększono, trochę to psuje cały efekt. Środka nie ma co komentować bez obmacania na żywo  :)

 

Zresztą, pisanie nic nie kosztuje, zobaczymy ile osób tego nowego OBK zakupi  :biglol: A potem niech spróbują się zmierzyć na drodze z moim brzydalem  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po obejrzeniu i obmacaniu kilku innych propozycji zdecydowałem się właśnie na OBK ze wzgl na jego środek i wykończenie(Forek odpadł jako ostatni z powodu środka).

A to że MY15 jest z przodu łudzaco podobny do Hyundaia SantaFe i paru Fordów to już inna rzecz.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MY 15 wygląda lepiej, ale nie jest to na pewno "kosmiczna" różnica, jak niektórzy uważają....

 

Kosmos jest w środku, na zewnątrz według uznania  ;)

 

 

Na pewno zajrzę z ciekawości, bo u mnie jest (dla mnie) całkiem OK, więc jaki musi być ten kosmos  :huh:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i ja :) Był to diesel w najbogatszej wersji wyposażenia, pokaz "przedpremierowy"na tyłach salonu, samochodu który kilka godzin wcześniej został dostarczony. Przedstawię swoje wrażenia:

Z tyłu na pierwszy rzut oka jest do pomylenia z modelem poprzednim, jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się widać inne przetłoczenia. Przód również nawiązuje do poprzednika, choć w znacznie mniejszym stopniu niż tył, po prostu widać, że jest to Subaru :). Z kolei linia boczna przypomina nieco jeszcze starszy model. Zmiany zewnętrzne zdecydowanie na plus.

Największa rewolucja jest we wnętrzu- nareszcie pojawiły się porządne materiały i ładna stylistyka, szczególnie widać to po porównaniu na świeżo z poprzednim modelem- w nowym góra kokpitu wyłożona jest miękkim plastikiem. Bardzo przestronna kanapa tylna, choć wydaje się że jest tam mniej miejsca na stopy niż MY10-14.

Pozwolono mi uruchomić silnik-  pracuje ciszej i bardziej miękko niż w dotychczas oferowanych autach (nie wiem na ile jest to zasługą materiałów wygłuszających a na ile zmian, których w tym silniku podobno jest sporo). Na placu uruchamiany był Forester MY13 diesel- słychać było wyraźną różnicę na korzyść nowego.

Na koniec: sprzedawca powiedział, że na bieżący rok można było zamówić......50 Outbacków. A salonów w PL jest chyba 23....Podobno przyczyną tego stanu rzeczy jest bardzo duża popularność w USA i związane z tym niewystarczające moce przerobowe fabryki w Japonii.....Tak więc czas oczekiwania to ok. pół roku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przepraszam ale czy czasem w USA nie ma fabryki która zaopatruje ów rynek ?

 

Owszem jest. A i oczekiwanie polroczne w Polsce to nie dziwota jak sie zamawia samochod do produkcji a nie bedacy na stocku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na wszystkich,co daje 2 i trochę auta na salon. (to jest informacja od sprzedawcy,dopytałem go bo nie wierzyłem ze tak mało ). Blado to wygląda.....

Edytowane przez kornik1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczna liczba 50 - to raczej liczba samochodów właśnie na stock ... I dostępne od ręki, jakoś do tej pory nie było takich ogromnych problemów z zakupem nawet Forków XT - które biły rekordy sprzedaży w minionym roku ...

Nie dramatyzował bym :)

Btw - jak dpassent mówi zamawiasz do produkcji i czekasz 6 msc lub bierzesz co jest w salonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...