Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

@@Karas,Dlaczego w takim razie ja wybrałem Forestera ?

Nie za bardzo rozumiem...twoją wypowiedź .

Ludzie nie wybierają Subaru bo boją się tej marki bo jest niszowa, i ma tyle różnych mitów że nie każdy będzie się zagłębiał i doczytywał tym bardziej że np Mazda jak było to widać opłacała AŚ i miała ponad rewelacyjne wyniki w testach.

Przepraszam ale sądzę że CX 5 nie ma podejścia do Forestera ...

Sprawdź moje posty .. Jeździłem i testowałem wielokrotnie Outlandera,CX5,Rav4,Xc60[tutaj cena mnie ograniczyła] ...

I Przepraszam ale Forester to po prostu według mnie najlepszy wybór i nie mówię tu o konkretnie 240KM ...

2.0 150 km - jest ciutek wolniejsze od 2,0 mazdy i ciut więcej pali ale prowadzi się dużo lepiej !

Jeśli chodzi o wnętrze to najlepsze materiały miała Toyota, a jakoś Mazda się sprzedaje... Dlaczego wszyscy nie kupują Toyoty ?

Pomijam kwestie napędu ..

Proponuję porównać ekran pomocniczy w Mazdzie CX5 2014 do Forestera 2014 - będziesz wiedział co mam na myśli.

Mazda to naprawdę fajne auto i finalnie jako jedyny konkurent została na placu boju z Foresterem, ale finalnie przegrała.

Proszę nie porównywać wyglądu bo to tylko i wyłącznie kwestia gustu i marketingu sensorycznego ;)

Czekamy na Levorga :o żeby nie było OT ;)

 

To bardzo proste - ludzie najczęściej kupują to, co im sie wizualnie podoba. Dotyczy to również samochodów.

 

Mazda stworzyła linię modelową, w tym CX-5, która się ludziom podoba i to bardzo. Do tego auta są spore, nieźle wycenione i mają opinię trwałych - masz juz sukces murowany.

 

Subaru ma linię....bardzo specyficzną, azjatycką. Długo się do FXT przekonywałem. To taki męski brzydalek - mnie i mojej żonie sie podoba, ale spotkałem sie z małą ilością zachwytów...

 

CX-5 podoba sie prawie wszystkim, co mnie też trochę zniecheciło - mam wbudowany bunt przeciw mainstreamowy, moze dlatego stalem sie tez klientem Subaru?

 

Ale denerwuje mnie brak wyboru i proszenie się o wersje silnikowe

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury,Cx5 jeżdzi dużo lepiej jak Forester ,super prowadzenie i brak efektu siedzenia jak na kozle w małym kombi.Jedynie XT jezdzi lepiej ,diesel nie ma podejścia do CX5.To super auto ,ma tylko jedną wadę - pasuje na Suva dla kobiety.Wyłącznie.Gdyby nie to ,kupiłbym ją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mazda ma taki az za ladny i przyjemny wyglad sa za malo meskie tak ladne ze az mi sie nie podobaja. Jezdzilem 2.0 AT i nic spacjalnego wyl jak to AT z takim silniczkiem ... to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CX-5 podoba sie prawie wszystkim, co mnie też trochę zniecheciło - mam wbudowany bunt przeciw mainstreamowy, moze dlatego stalem sie tez klientem Subaru?

 

 

Nie bycie mainstreamowym jest teraz mainstreamowe hehe :-D

 

Moim skromnym zdaniem auta typu: CX5, Kuga, Tiguan, X1, X3, Q3, Q5, Evoque to są auta, w których głównie widuje kobiety za kierownicą.

Natomiast: XV, Forester, Qashqai, Yeti, ASX, Duster, Łada Niva hehe => tym jeżdża mężczyźni... Czy to dobrze, że Subaru jest w gronie Skody i Dacii?

 

Tak mnie się to jakoś utarło. Nie idę już w te większe SUV-y.

 

Najważniejsze jest to, że Levorg jest świetnym modelem z optyki co widać po komentarzach ludzi na portalach typu onet, interia etc. Dużo jest opinii, że w końcu subaru wygląda "normalnie" i nie czepiają się tego 1.6 DiT, bo dla większości jest on wystarczający.

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest opinii, że w końcu subaru wygląda "normalnie" i nie czepiają się tego 1.6 DiT, bo dla większości jest on wystarczający.

Patrzac na japonska konkurencje typu: civic tourier, toyota auris /corolla kombi itp to bedzie to jedno z mocniejszych japonskich kombi tego segmentu na rynku - podkreslam japonskich ( bo za chwile mi tu ktos golfa R kombi wrzuci do porownania) co ma dosc istotne znaczenie - jest grupa zagorzałych fanów japoskiej motoryzacji ktora brzydzi sie europejskimi konstrukcjami. Wracajac do Mazdy- jest ladniejsza od forka co ma duze znaczenie jezeli kupujemy auto rodzinne ( niestety auto musi podobac sie rowniez żonie...)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim skromnym zdaniem auta typu: CX5, Kuga, Tiguan, X1, X3, Q3, Q5, Evoque to są auta, w których głównie widuje kobiety za kierownicą.

Natomiast: XV, Forester, Qashqai, Yeti, ASX, Duster, Łada Niva hehe => tym jeżdża mężczyźni... Czy to dobrze, że Subaru jest w gronie Skody i Dacii?

 

Dla mnie z tych aut, co wymieniłeś, męska jest tylko Niva... :-) Reszta tych aut pasuje facetowi równie dobrze co jeansy-rurki. Łącznie z obecnym Foresterem niestety... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim skromnym zdaniem auta typu: CX5, Kuga, Tiguan, X1, X3, Q3, Q5, Evoque to są auta, w których głównie widuje kobiety za kierownicą.

Natomiast: XV, Forester, Qashqai, Yeti, ASX, Duster, Łada Niva hehe => tym jeżdża mężczyźni... Czy to dobrze, że Subaru jest w gronie Skody i Dacii?

 

Dla mnie z tych aut, co wymieniłeś, męska jest tylko Niva... :-) Reszta tych aut pasuje facetowi równie dobrze co jeansy-rurki. Łącznie z obecnym Foresterem niestety... 

 

Gdzie ja napisałem, że te auta są męskie? :-)

 

Napisałem, że częściej widuje w nich mężczyzn za kierownicą, a to nie jest tożsame.

 

Patrząc na Subaru jako markę sądzę, że jedna kobieta na dziesięć chciałaby to auto kupić jeżeli chodzi o optykę i nie mam na myśli, że mąż/chłopak/kochanek kupuje auto kobiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury,Cx5 jeżdzi dużo lepiej jak Forester ,super prowadzenie i brak efektu siedzenia jak na kozle w małym kombi.Jedynie XT jezdzi lepiej ,diesel nie ma podejścia do CX5.To super auto ,ma tylko jedną wadę - pasuje na Suva dla kobiety.Wyłącznie.Gdyby nie to ,kupiłbym ją

I właśnie dlatego sądzę że Mazda to byłby najlepszy wybór dla Ciebie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FastAndFurious

Mazdy gnija blyskawicznie i pisze to niestety z wlasnego doswiadczenia. Mechanicznie nic sie nie zepsulo przez 5 lat. Ale rdza zzerala nadkola i progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortis, szczerze mówiąc to nie wiem. Narazie oba mają po równo. Mazdy jeszcze nie prowadziłem, ale kolega kupił nie dawno i forek w środku to ubiegła dekada, no i w fotelach Mazdy nie latalem jak worek kartofli. Ale jazda próbna wyjaśni.

W NO, dodatkowo auta się konserwuje, bo warunki są jakie są. Kolega ma białą perłę, wiec rudą szybko będzie widać :)

 

Ciekawe kiedy tu levorga dostaną, bo na razie cisza, zresztą obk jest w sprzedaży, na stronie w wisi a w salonie nie widać i nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zbyt krytycznie podszedłem do tematu mazdy ...Bo ja w tym temacie nie zauważyłem żadnej różnicy tyle samo plastiku tylko z inną strukturą.. :) 
Zawieszenie w N/a forestera moim zdaniem jest wygodniejsze,miększe niż w 2.0 n/a mazdy a na pewno bardziej precyzyjne.
Fotele w Mazdzie fajne są ale w 6.. z podparciami bocznymi i stosunkowo głębokie .. fajne.

Fotele w Foresterze są ok nie wiem co się do nich wszyscy przyczepiają ...tylko nie trzymają na boki ..;)
 

Ciekaw jestem co wybierzesz.. :P

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co wybierzesz..

ja rowniez - bo jest to sytuacja o ktorej z Fortisem dyskutowalismy pare stron wczesniej ( tzn zakup nowego suva ) Co do srodka i wykonczenia mam takie same zdanie tzn.

 

forek w środku to ubiegła dekada
O wszystkim zadecyduje jazda- w tej kwesti sie nie wypowiadalem bo nie jechalem cx5 Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o "dizajn", ja nie z tych co muszą macać każdy element w aucie :biglol:

Jednak w moim odczuciu wnętrze Mazdy bardziej cieszy oko. Forek to tak trochę "z pod siekiery".

Fotel mógłby jednak bardziej trzymać, bo o ile na autostradzie nie ma to takiego znaczenia o tyle, na krętej górskiej drodze ma bardzo duże. Raczej trzymanie się kierownicy, nie jest "zgodne ze sztuką" a i czucie auta diametralnie się zmienia. W swoim starym sztruclu tak nie latam, przez te 16 lat mogli się bardziej postarać :D

 

Ciekawe jak to rozwiążą w levorgu. Coś pomiędzy tapczanem a stołkiem z STi było by w sam raz.

 

Za forkiem przemawia jeszcze silnik, jednak 2.0 n/a to wciąż stara sprawdzona jednostka. Mazda ma bardziej zaawansowany silnik o większym spreżaniu, wiec wydaje mi się że szybciej się coś może w nim skończyć. Ale inzynierĘ nie jestĘ :biglol: więc mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie z tych aut, co wymieniłeś, męska jest tylko Niva

idac twoim tokiem myslenia ( tak mi sie wydaje) to meski jest tylko UAZ lub Hammer... Reszta to auta dla bab :)
Niestety ale tez się zgadzam z przedmowca.Zwlaszcza male SUVy to auta kobiece.Chesz kupic meskego suva to kup Q7 V12 albo Range Rovera ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dyskusja odnośnie stylistyki jest w ogóle bez sensu. Każdemu podoba się co innego. Mnie osobiście bardziej pasuje design Forestera (zwłaszcza z przednim zderzakiem XT) niż mazdy CX-5, ale jak widać jej styl też ma swoich zwolenników.

To samo dotyczy wnętrza. Są tacy co lubią mieć w środku salonkę, z drewnem i skórą i niewiadoma jeszcze czym. Ja wolę nienaganną funkcjonalność wnętrza, prostotę obsługi jaką daje mi Forester (no może poza fabryczną nawigacją ;) ).

 

Zresztą Subaru przyzwyczaiło nas od dawna do swojego innego i nieco kontrowersyjnego stylu, ale przyznajcie, kto z was wyrzuciłby z garażu bugeye-a STI? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...