Skocz do zawartości

Opony całoroczne - Opinie


bbulet

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kriskristoffers napisał:

Miałem takie w Outbacku II H6

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/imperial-all-season-driver-205-55-r16-94-v-xl#389585193

 

Powiem Ci, że opona budżetowa, ale dawała radę - cicha i przyczepna.

 

Jeżeli jednak klasa premium to wziąłbym Nokiany

 

Na marce kompletnie mi nie zależy, więc jeżeli działają to mogą być i jakieś Brain Tire Fire :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hejo, szukam drugiej połówce całorocznych do gh
16tki, 205 na pewno, profil myślę 55? Takie zimówki ma obecnie. 
Jak obczajalem ostatnio, w oczy rzuciły mi się poniższe 
SmartSelect_20220514-232012_Chrome.thumb.jpg.7da1682809389316f5fed5d441929c45.jpg
SmartSelect_20220514-232102_Chrome.thumb.jpg.c766c32b628532e2ec3394486de21c58.jpg
SmartSelect_20220514-232113_Chrome.thumb.jpg.92a4b3021b88a7c10cde2a13a5a90d31.jpg
Tego hankooka testowałem na fiacie 500 i daje rade całkiem dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aQq napisał:
W dniu 14.05.2022 o 23:21, Danko napisał:

Hejo, szukam drugiej połówce całorocznych do gh
16tki, 205 na pewno, profil myślę 55? Takie zimówki ma obecnie. 
Jak obczajalem ostatnio, w oczy rzuciły mi się poniższe 


 

Tego hankooka testowałem na fiacie 500 i daje rade całkiem dobrze.

Ano tak się składa, że wczoraj nam przyszły, więc po czasie pewnie zdam relacje :drinks:

20220528_095412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.08.2022 o 11:28, DariuszR47 napisał:

ja jednak nie jestem przekonany do tych całorocznych. w tym roku kupuje zimówki a na wiosnę letnie

Zależy gdzie mieszkasz kolego. W górach lub przy długich trasach zrozumiałe. Ale w niektórych przypadkach jak mój wybór wielosezonowych to strzał w 10 z kilku względów:

 

- mam 2 auta, subaru robi rocznie 4-5 tys km

- we Wrocławiu zima to po prostu chlapa na drodze, opona ma dobrze odprowadzać wodę

- zaleta 4x4

- zero przekładek kół 2x w roku lub opon u wulkanizatora (oszczędność na nowe opony za kilka lat)

- opony nie zajmują miejsca

- nowy wielosezon i tak lepszy niż 4 letnie opony lato/zima

- po prostu rozwaga na oblodzonej/zaśnieżonej drodze

 

Latam już w 3 aucie na wielosezonach. Gumka klei.

Edytowane przez makos89
  • Super! 3
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2022 o 08:21, rosaskc napisał:

Testował ktoś już Yokohama BluEarth-4S AW21? Opinie w internetach mocne i chyba zamówię teściowi do roboczowozu.

Ja założyłem, tydzień temu. Ale do tej pory zrobiłem na nich ok. 300km więc ciężko mi o miarodajną opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ijon KRK napisał:

Ja założyłem, tydzień temu. Ale do tej pory zrobiłem na nich ok. 300km więc ciężko mi o miarodajną opinię.

Zwłaszcza, że to opony całoroczne trzeba poczekać na zimę.

Ja z wielosezonowych opon byłem bardzo zadowolony i ich zachowanie ogromnie zaskoczyło na plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ijon KRK napisał:

Ja założyłem, tydzień temu. Ale do tej pory zrobiłem na nich ok. 300km więc ciężko mi o miarodajną opinię.

 

Pierwsze wrażenia? Nie są głośne? Wedle etykiety 72dB. Grzecznie jeździsz czy sprawdzasz czasem jak kleją w zakręcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2022 o 11:28, DariuszR47 napisał:

ja jednak nie jestem przekonany do tych całorocznych. w tym roku kupuje zimówki a na wiosnę letnie

Jedna bardzo ważna zasada przy oponach całorocznych, to mniejsza tolerancja na wysokość bieżnika vs. opony lato/zima. 5mm to granica przy której następuje duży spadek wydajności.

Z racji profesji ojca, przez prawie 10 lat korzystaliśmy w rodzinie z Michałów CC, na których przejechaliśmy łącznie >1mln kilometrów. 

Opony wystarczają od 50 do 60kkm przy normalnej jeździe w samochodach rodzinnych o mocach 100-200KM i dają radę w 90% warunków panujących w Europie.

 

Do mocniejszych aut zawsze zalecana jest opona lato/zima, bo całoroczna nie jest do tego zaprojektowana. Zużycie przy agresywniejszej eksploatacji jest dużo wyższe, a wtedy opony całoroczne tracą sens.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Firestone Multiseason 2 zakupione, będą testowane w OBK 3.

Poprzednio były Goodyear Vector 4 Seasons jednak po 6 latach boki zostały bardzo wyząbkowane, nie wiem czy to ich problem czy ktoś je mocno eksploatował ale nie nadawały się już do jazdy. 38cf7f8ec4e46965f22f241d1b28c6fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aQq napisał:

Poprzednio były Goodyear Vector 4 Seasons jednak po 6 latach boki zostały bardzo wyząbkowane,

Opony całoroczne nadają się do użytku max 5 lat od daty produkcji...

Mam już drugie Vector4 Gen2 (wcześniej Gen1 ) po 4 roku już mieszanka nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.08.2022 o 19:34, artaa napisał:

Opony całoroczne nadają się do użytku max 5 lat od daty produkcji...

Mam już drugie Vector4 Gen2 (wcześniej Gen1 ) po 4 roku już mieszanka nie daje rady.

To tylko opinia twoja czy używasz opon wielosezonowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam, przecież napisałem ( i to nie tylko w Subaru...). 

I na wiosnę musze kupić nowe, pewnie tym razem Gen3, 

bieżnika jeszcze dużo w Gen 2 ale już trzymanie mieszanki się kończy.

 

Geometria itp OK, robię kontrolę i jak trzeba ustawienie co minimum rok.

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, artaa napisał:

Używam, przecież napisałem ( i to nie tylko w Subaru...). 

I na wiosnę musze kupić nowe, pewnie tym razem Gen3, 

bieżnika jeszcze dużo w Gen 2 ale już trzymanie mieszanki się kończy.

 

Geometria itp OK, robię kontrolę i jak trzeba ustawienie co minimum rok.

Wszystko zależy gdzie, ile, kiedy, jak często jeździsz, gdzie garażujesz. Skoro twoim zdaniem 4-5 lat wielosezonowa to śmietnik to lato/zima ile używasz... 10 lat? 5 lat to i tak dobry wynik jak na opony całoroczne. Uniroyale w poprzednim samochodzie miały 4 lata i ok. 40 tys km i nie było z nimi problemu. Podbijam, duże miasto tylko wielosezonowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowe podobnie 5 lat max (właśnie o to chodzi że większości modeli wielosezonowych - to zimowa z dostosowaniem  na lato)

 

Trzymanie na łuku i nie tylko, 1 rocznej zimówki a 4 letniej to spora różnica...

 

Letnie to już kwestia zużycia ale 10 lat to za długo, dzisiejsze opony nie wytrzymują tyle bez spękań itp

Raczej max 7 lat.

 

Oczywiście jak ktoś jeździ wokół komina ze średnią prędkością strefy "Tempo 30" to może pewnie jeździć na 15 letnich... ;-)

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2022 o 14:36, makos89 napisał:

17 Kormorany, wbrew dawnych złych opinii firma poszła już dawno w jakość i jestem z nich zadowolony. Nie wiem czy głośne, czy nie bo wydech zagłusza ale zakręty i deszcz gumka klei.

 

 

20220611_085233.jpg

Ten dokładnie model kupiłem do bmw w październiku 2021. Szczerze? Byłem w szoku jak ta opona działa zimą. Gdybym nie wiedział, że to wielosezon to myślałbym, że jeżdżę na zimówce. I to w aucie pędzonym tylko na jedno, tylne koło. Jestem bardzo zadowolony.
 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej strony, rozmiar budżetowy auto lekkie ale 130KM Turbo z chipem, ma być niedrogo ale musi być XL (dziury i krawężniki)

https://allegro.pl/oferta/4x-195-60r15-ceat-4-seasondrive-92v-xl-2022-12545149346

 

Ktoś coś wie, zna jakieś testy portównawcze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee gdzie tam, to dawne wersje submarek Pirelii z Indii...

pytanie nie skąd, ale o realne testy

 

Teraz gdy masz np rozpadające się  Nokiany z Rosji, marka już wiele nie znaczy (niestety)

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...