Skocz do zawartości

Opony całoroczne - Opinie


bbulet

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Na wrażenia z jazdy w wyższych temperaturach musimy poczekać do wiosny


Ja przejeździłem od lutego na Geolandarach G015 - nie dość, że AT, to jeszcze całoroczne. Na suchym ok. Na mokrym wymagają uwagi ale nie na tyle, żeby było niebezpiecznie. Na działkę mam ok. 1 km polnymi drogami i dwa strome podjazdy. Śnieg był tylko przez chwilę ale na tych podjazdach nie miałem żadnych problemów (mokry ubity śnieg)

Ośką na pewno bym nie wjechał - na zimowych też bym nie dał rady. Ale w piwnicy na wszelki wypadek leżą zimówki :)

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 11.10.2020 o 08:25, ewemarkam napisał:

Kiedyś kupiłem opony, właśnie wielosezonowe miały 3 tygodnie od daty produkcji. A miały być z zeszłego roku, bo chciałem ciut tańsze :)

 

U mnie podobnie - było promo, miały być 2021, a wczoraj kurier przywiózł takie 4 nówki :D

 

DSC_0184.thumb.JPG.802ecae76031a2e166bfa6e1dcfca95e.JPG

 

DSC_0170.thumb.JPG.9aa8edcc6665bf8351d3252361f9037a.JPG

 

DSC_0189.thumb.JPG.44fd2426996250fb04c63b995bba797e.JPG

 

 

Wracając do tematu całorocznych, od listopada 2017 jeżdżę na Falken Euroall Season AS200 (trochę ponad 40kkm, głównie miasto, czasem dłuższe trasy) - nigdy nie miałem sytuacji, w której miałbym wrażenie, że takie opony nie dają rady.

Bieżnik po tych ponad 4ch latach nie wygląda najgorzej, ale DOT mają 2015/2016 więc zmieniam na nowe.

 

Edytowane przez czekker
  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, czekker napisał:

 

U mnie podobnie - było promo, miały być 2021, a wczoraj kurier przywiózł takie 4 nówki :D

 

DSC_0184.thumb.JPG.802ecae76031a2e166bfa6e1dcfca95e.JPG

 

DSC_0170.thumb.JPG.9aa8edcc6665bf8351d3252361f9037a.JPG

 

DSC_0189.thumb.JPG.44fd2426996250fb04c63b995bba797e.JPG

 

 

Wracając do tematu całorocznych, od listopada 2017 jeżdżę na Falken Euroall Season AS200 (trochę ponad 40kkm, głównie miasto, czasem dłuższe trasy) - nigdy nie miałem sytuacji, w której miałbym wrażenie, że takie opony nie dają rady.

Bieżnik po tych ponad 4ch latach nie wygląda najgorzej, ale DOT mają 2015/2016 więc zmieniam na nowe.

 

Moje Nokiany z 2019 roku przejechały już około 50 kkm, znacznik nadal pokazuje 6 i choć kopnego śniegu nie zaznały to jeździ mi się na nich dobrze. Miałem nadzieję, że będą cichsze ale biorąc pod uwagę fabryczny brak przyzwoitego wygłuszenia XV to let it bee.

 

Następnym razem gdy będę wybierał opony to uprę się na H/T a nie jest łatwo H/T znaleźć.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nokianach jeżdżę już 2 lata (31tys km) i też złego słowa nie mogę powiedzieć :) a z racji, że felgi z XTka czekają na swoją kolej to pewnie im kupię nowe kapcie - też nokiany, a obecne puszczę z obecnym felunkiem :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nokiany WaterProof już drugi sezon. Mieszkam w miejscowości podgórskiej i nie bardzo odśnieżają. Rzekł bym, że wcale - szczególnie rankiem.  Rzeczywiście ciut głośne ale dają radę. Wcześniej miałem już dosyć łysawe zimówki i ślizgały się bardzo. Jednak wyższy ( w miarę nowy) protektor robi różnicę.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Ja na nokianach jeżdżę już 2 lata (31tys km) i też złego słowa nie mogę powiedzieć :) a z racji, że felgi z XTka czekają na swoją kolej to pewnie im kupię nowe kapcie - też nokiany, a obecne puszczę z obecnym felunkiem :)

To co, szukamy H/T? Nokian ich nie ma. Gdy przeglądałem ostatnio to znalazłem takie

 

terraincontactht_bsw_rd.png

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał:

To co, szukamy H/T? Nokian ich nie ma. Gdy przeglądałem ostatnio to znalazłem takie

 

terraincontactht_bsw_rd.png

Mi HT do szczęścia niepotrzebne :OO:

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

Ja mam tylko jedną uwagę, Nokiany są głośne. Dużo cichsze były vredstein. Tak to są bardzo dobre.

Na hałas nawet nie zwracam uwagi :P za bardzo jestem przyzwyczajony :biglol: bardziej mnie irytuje brzęczenie jednego plastiku, który namierzyłem 2 dni temu, a nie dawał mi spokoju od pół roku :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Mi HT do szczęścia niepotrzebne :OO:

Na hałas nawet nie zwracam uwagi :P za bardzo jestem przyzwyczajony :biglol: bardziej mnie irytuje brzęczenie jednego plastiku, który namierzyłem 2 dni temu, a nie dawał mi spokoju od pół roku :upside-down-face_1f643-small:

Ja właśnie zwracam. W forku mimo że wydech był nie seryjny to w środku było ciszej. A te Nokiany hałasują tak samo jak AT 10 letnie które były na Volvo jak kupiłem. Ale oprócz hałasu to nie ma się do czego przycepić, jakby były cichsze to opona idealna. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko historia. Dawno temu straciłem oponę, dętkową, na trasie z Monachium do Rotterdamu. Na szrocie wybrałem sobie całe piękne koło. Do zastawki 1100p. Założyłem sobie na przód. Właśnie Wredny Stein ! Huk z lewej strony, wywalanie na każdym wyboju, twarda jak diabli. To było moje zderzenie  z rzeczywistością PRL a zachodem. :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, stoję przed tematem zakupu opon całorocznych ,wstępnie wybrałem Vredestein Quatrac Pro w rozmiarze 225/60/17 do Forestera SJ 2.0i . Czy ktoś z kolegów ma te opony i może coś na ich temat napisać .

Pozdrawiam.

Edytowane przez mio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w Forku Quatrac 5. Ta Pro to niby następca. Jeździłem 3 lata na nich, złego słowa nie powiem. Teraz kupiłem do Volvo Nokiany, dużo gośniejsze od Vredstein. Kupiłbym Vredstein raz jeszcze. Teraz o opinie po 3 latach gdy już pewnie połowa bieżnika została poproś @kriskristoffers bo on teraz Forkiem jeździ. Tylko to ciągle nie są Pro tylko 5.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mio1 napisał:

Witam, stoję przed tematem zakupu opon całorocznych ,wstępnie wybrałem Vredestein Quatrac Pro w rozmiarze 225/60/17 ido Forestera SJ 2.0i . Czy ktoś z kolegów ma te opony i może coś na ich temat napisać .

Pozdrawiam.

Przede wszystkim powiedz ile km robisz rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż opinii o oponach nikt z forumowiczów nie zamieścił, czyżby były aż tak niszowe jak marka Subaru :-)

Tak, z pewnością kupię opony  wielosezonowe, i chyba moim wyborem będą Vredestein Quatrac Pro.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do vredenstainow to polecam w 100%, w yarisie 1.8 ts żony są założone od stycznia 2021 quatrac 5 i jest zadowolona, jeździła nimi w każdych warunkach i zawsze czuła się pewnie, ja u siebie w 330 konnym s60 t6 (4wd) miałem quatrac pro, zanim gość skasował mi auto zdążyłem je sprawdzić w deszczu i na suchym marzec-sierpień i też byłem zadowolony, często latałem z autostradowymi prędkościami, plus opon że dają chwilę wcześniej znać żeby bardziej nie przesadzać. W służbowym aucie ma znowu jakieś nokiany też mówi że jest ok ale jak ktoś wcześniej napisał są wyraźnie głośniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie w Outbacku II H6

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/imperial-all-season-driver-205-55-r16-94-v-xl#389585193

 

Powiem Ci, że opona budżetowa, ale dawała radę - cicha i przyczepna.

 

Jeżeli jednak klasa premium to wziąłbym Nokiany

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...