Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Adasko75 napisał:

Brat zamawia nowego Tiguana, wczoraj byliśmy na jeździe próbnej - 2.0TSI, 220KM, 4motion, Forek nie ma startu! o sekundę lepszy do setki..Wewnątrz virtual cockpit, świetna sprawa, navi przed nosem, ogromne wrażenie zrobiło na mnie nagłośnienie Dynaudio -audiofilskie pełną gębą. Ogólnie kokpit Forka przy Tiguanie Highline wygląda jak z epoki kamienia łupanego...Po negocjacjach i rabatach 165k. Jedyny minus - oczekiwanie pól roku.

 

 

Coś dziwnego bo dane katalogowe podają 7,9s do 100 km/h.

 

http://autoefl.pl/Catalog/CarDetails/72747

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie z filmików będziecie liczyć ile co ma do setki ? :D

 

Co do kolejnych propozycji rządu to oni chyba chcą by wszyscy wynieśli się z kraju ze swoimi firmami i będą na tacy zbierać na swoje kolejne obiecanki z rozdawaniem pieniędzy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem po ekspresówce Tiguanem 220PS i faktycznie lepiej się zbiera od FXT. CVT strasznie kastruje ten silnik. Idea słuszna, ale implementacja kiepska.

Dzisiaj zaś jeździłem Lexusem 200t F-Sport. Zbiera się trochę lepiej niż Tiguan, ale niewiele. Natomiast przy prędkościach autostradowych miażdży Tiguana i Forka wyciszeniem w środku. 

Podobnie fotele. Reklamowane ergoactivy w VW nie przemawiają zbytnio do mnie. Lexus w wersji FSport ma dużo lepsze trzymanie boczne i bardzo mi pasującą regulację podparcia odcinka lędźwiowego.

I teraz mam dylemat: Tiguan nówka czy 2-3 letni Lexus. Z jednej strony nowe auto a z drugiej Japończyk do których mam sentyment. No i mam nadzieję, że ciągle dobra bardzo jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoadRunner napisał:

Pokaż mi Rav4 z silnikiem 2.0 turbo.

No dobra.. Jest różnica w gamie silników :) Siedziałem w nx i szczerze mówiąc lepsze wrażenie zrobiło na mnie Stelvio, a silnik ma jeszcze lepszy niż Lex. Nie posiadam danych porównawczych, ale Stelvio zapewne lepiej jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, msi napisał:

 Stelvio zapewne lepiej jeździ :)

wszystko racja, tylko pytanie: Jak długo?   Polecam forum Alfaholicy, tam goście opisują co się dzieje w ich Stelviach po i w trakcie 1 roku użytkowania...P.S. Właśnie ta niepewność trwałości a powiem więcej - duże prawdopodobieństwo awaryjności (niech to nawet będą pierdółki, ale jednak po prostu wqrzające) mnie osobiście zniechęciła do Stelvio, w której się zakochałem od 1 wejrzenia. Poza tym fakt, że z każdą błahostką i na przeglądy bym musiał do Wawy jeździć, bo w Białymstoku salon Alfy zlikwidowano, również jakoś mi się niespecjalnie widzi. Także u mnie na placu boju jeśli chodzi o next car został NX i Stinger! 50/50. Chyba będę losy ciągnął ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adasko75 napisał:

wszystko racja, tylko pytanie: Jak długo?   Polecam forum Alfaholicy, tam goście opisują co się dzieje w ich Stelviach po i w trakcie 1 roku użytkowania...P.S. Właśnie ta niepewność trwałości a powiem więcej - duże prawdopodobieństwo awaryjności (niech to nawet będą pierdółki, ale jednak po prostu wqrzające) mnie osobiście zniechęciła do Stelvio, w której się zakochałem od 1 wejrzenia. Poza tym fakt, że z każdą błahostką i na przeglądy bym musiał do Wawy jeździć, bo w Białymstoku salon Alfy zlikwidowano, również jakoś mi się niespecjalnie widzi. Także u mnie na placu boju jeśli chodzi o next car został NX i Stinger! 50/50. Chyba będę losy ciągnął ;) Pozdrawiam.

Jeśli masz konkretne informacje o awariach w Stelvio to wklej proszę. Jestem na forum alfy i gdzieś przeoczyłem. Sam użytkuję Giuliettę i jestem bardzo mile zaskoczony, trwałością i niskimi kosztami utrzymania (części są 2 lub 3 krotnie tańsze niż w Subaru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adasko75 napisał:

Nie mam czasu na cały wątek ale widzę jakieś zabawy z elektroniką... Czy to straszne? Są jakieś opisy UPG po 200 km autostradą z butem w podłodze? Jakieś stukające przekładnie kierownicze? Może w jakimś wał się ukręcił? Żeby nie było, nie bronię Stelvio, ale nie taki diabeł straszny :)

Edytowane przez msi
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, msi napisał:

ale nie taki diabeł straszny

 

to kup :) nie wierz gebie - poloz na zebie,  jak to mowia u nas na wsi

dokladnie to samo mowiono mi o alfie 159, wiec na zasadzie lamania stereotypow kupilem to cacko

w efekcie przeszedlem na ty ze wszystkimi mechanikami z adf we wroclawiu

z elektrykiem markiem w. (pozdrawiam) robilismy grile i bylem na komunii jego dzieci

potrafie uruchomic alfe bez kluczyka, zamknieta z wlaczonym alarmem ofkors

potrafie wrzucac biegi bez uzywania sprzegla, blokowanie sie 2 biegu usuwam w kilka minut

potrafie wysunac plyte cd z wylaczonego radia bez uzycia jakichkolwiek narzedzi

klawiszami na kierownicy wychodze z trybu awaryjnego

mam segregator 9 cm grubosci z pismami po polsku i wlosku, dzieki nim mam opanowany wloski w stopniu komunikatywnym

oraz poznalem pierwsza i najwazniejsza zasade prawdziwego alfoholika: od alfy nigdy nie jest za daleko

 

tapatalked

 

  • Haha 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, msi napisał:

Było blisko, kupiłem Skodę :)

 

Skoda królową Północnej Pętli :huh:

 

W klasie SUV. ;)

 

7-osobowych.  :D

 

http://www.autoklub.pl/news/nowa-skoda-kodiaq-rs-z-rekordowym-czasem-okrazenia-na-nurburgringu,85659

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chojny napisał:

 

Nic innego na tym forum nie polecamy z większym entuzjazmem jak Skode ;)

Śmiejcie się, ale właśnie jesteśmy w Czarnogórze. Goście zerwali asfalt i lecimy jakaś kamienista droga, z której wystają korzenie, kamienie itp. A do tego przejeżdżamy pod łyżkami koparek. Lecimy FXT w swoim tempie (na Plejadach zmielilismy wahacz) i co spotykamy na trasie? :D  

97080C9F-4163-4CC3-A7DD-678D2BB854E6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Śmiejcie się, ale właśnie jesteśmy w Czarnogórze. Goście zerwali asfalt i lecimy jakaś kamienista droga, z której wystają korzenie, kamienie itp. A do tego przejeżdżamy pod łyżkami koparek. Lecimy FXT w swoim tempie (na Plejadach zmielilismy wahacz) i co spotykamy na trasie? :D  

97080C9F-4163-4CC3-A7DD-678D2BB854E6.png

Niefart ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...