Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

https://wiadomosci.wp.pl/kolizja-prezydenckiej-limuzyny-w-krakowie-6224855148099201a

 

Tak rozważam.... a może by tych wszystkich kierowców BOR & spółka wysłać na szkolenie do SJS ?

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.8e253ef60793e2ad77d64283b4e57d9d.png

 

https://web.facebook.com/PKKinfo/photos/a.252022908182581.78336.128290123889194/1900296880021834/

 

 

Miałem napisać w innej sprawie. Mianowicie, pojawiła się informacja o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem. Szczerze mówiąc, mam nadzieję że Komisja Europejska tudzież UOKiK nie wyrażą zgody, gdyż oznaczałoby to cofnięcie się (nie powiem, że wstecz ;)) o dwadzieścia kilka lat do czasów CPN-ów. Obecnie mimo, że istnieje wiele różnych sieci stacji paliw, to w zasadzie wszystkie hurtowo zaopatrują się w Orlenie albo w Lotosie. A co to oznacza dla końcowego klienta? Ech ... :angry:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Od-1-kwietnia-nowe-obowiazkowe-wyposazenie-samochodow-Bez-modulu-eCall-nie-zarejestrujesz-pojazdu-7578686.html

 

czy naprawdę wszystkie samochody będą to miały? od Fiata Tipo zaczynając?

co poza "systemem ratunkowym" owy system będzie gromadził?

 

UE=Orwell :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 21.3.2018 o 11:39, markos007 napisał:

 

czy naprawdę wszystkie samochody będą to miały?

Tak.

 

W dniu 21.3.2018 o 11:39, markos007 napisał:

co poza "systemem ratunkowym" owy system będzie gromadził?

Zasadniczo system niczego nie "gromadzi". Połączenie ( + lokalizacja ) następuje tylko w przypadku wypadku lub z inicjatywy kierowcy.

Najogólniej to taka uboższa wersja ISR.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z prywatnym importem z np. USA, Kanady tamtejszych modeli? Np chcę ściągnąć nowego Forda F150 i będe musiał sam to dołozyć czy skoro fabryka nie dała to nie zarejestruję auta?

Z innej beczki - w Peugeocie i Citroenie mam magiczny guziczek SOS. W Polsce nie działa ale będąc w Czarnogórze przez przypadek szamocząc się w aucie go nacisnąłem. Połączyłem się z centralą we Włoszech. niestety po włosku słabo rozmawiam więc rozłączenie się było nieco trudne - to operator musi rozłączyć a ciężko było mu wytłomaczyć że wszystko Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
55 minut temu, GREGG napisał:

A Subaru w Polsce zostanie z ISR? Czy będzie konieczna zmiana systemu?

Temat dotyczy nowych homologacji, więc ( chwilowo ) dla nas jeszcze bez znaczenia.

Docelowo musimy się zorientować, co faktycznie klienci by stracili, gdybyśmy zrezygnowali z ISR ( np. nr. 112 funkcjonuje w Polsce jeszcze dość słabo - nie wiem nawet, czy możliwa jest tu dokładna lokalizacja miejsca zdarzenia = kluczowe dla szybkiego udzielenia pomocy ).

22 minuty temu, STIFF napisał:

Np chcę ściągnąć nowego Forda F150 i będe musiał sam to dołozyć czy skoro fabryka nie dała to nie zarejestruję auta?

Temat dotyczy nowych homologacji, więc j.w. nie ma wpływu na import F150.

Ponadto w przyszłości będzie dotyczył nowych samochodów ( być może więc rocznik produkcji będzie parametrem decydującym o ew. konieczności "dozbrojenia" auta.

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...