Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki to brodzik i dlaczego nie może stać na nóżkach? Pianka byłaby wypełniaczem, ale marną podstawą.

@piwozniak jeżeli masz zamontować w ścianie GK to są takie puszki z większą kieszenią, które można włożyć przez standardowy otwór.

Edytowane przez Efti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Efti napisał:

Jaki to brodzik i dlaczego nie może stać na nóżkach? Pianka byłaby wypełniaczem, ale marną podstawą.

Ponieważ

a) brodzik jest przewidziany do postawienia bezp. na podłodze

b) producent nie przewidział do niego nóżek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gourmet napisał:

Może ktoś coś. Brodzik przeznaczony do postawienia na rantach, pusty wewnątrz, bez nóżek. Nie mogę postawić jak chce producent, stoi na opłytkowanym cokole. Wymyśliłem wypełnienie od spodu pianą montażową niskoprężną, na to folia żeby się nie przykleiło i nie wyrosło ponad poziom. Niestety pianka zamiast się rozprężyć kurczy się, wiąże się powierzchniowo i pozostawia pustkę wewnątrz. Próbowałem dwie różne piany. Czy winien jest brak powietrza przy wiązaniu? Jakieś alternatywne sposoby wypełnienia?

IMG20210209150354.jpg

IMG20210209151142.jpg

Po co chcesz piankować? Potem syfon stoi w miejscu bo zapiankowany, a brodzik się ugina pod ciężarem człowieka. Za kilka lat uszczelka tego nie wytrzyma i będziesz rozbierał aby uszczelke wymienić. To ma pracować razem z dnem brodzika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gourmet napisał:

Ponieważ

a) brodzik jest przewidziany do postawienia bezp. na podłodze

b) producent nie przewidział do niego nóżek

 

Bardziej chodziło mi o konkretny model. Pytam z tego względu, że niektórzy producenci brodzików stawianych na płytki nie przewidują wypełnienia przestrzeni pod nimi, musi stać na krawędziach a środek powinien pracować przy zmiennym obciążeniu i temperaturze. Z kolei inni oferują akcesoryjne nóżki, dla różnych dziwnych przypadków.

Jeżeli ma być przestrzeń pod, a podparte krawędzie to tylne, niewidoczne bym podmurował a pod frontowe próbował zabawy z wklejeniem czegoś twardego, co się da obrobić (XPS?) zachowując dystans na płytkę i później docinaniem do właściwego wymiaru przy ustawianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie nast:

ponieważ brodzik nie może opierać się na płytkach, pozostawiona szczelina pod silikon. Podest z bloczka i styroduru( EPS, XPS? - twardy)

 

DSC00002.JPG

Edytowane przez gourmet
..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągnąłem klejem do glazury i wyrównałem łatą. Odpływ wody pod pianką do usunięcia

 

Klej do glazury nie ściąga, będzie dobrze. Jedyne ale to brodzikowi przybyło 13 kilogramów, ale to bez większego znaczenia

DSC00009.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś pomożecie doradzicie !, dziś miałem czarny piatek ;) 2h temu dostałem info na tel. że temp. w moim starym domu spadła poniżej 13st. ( nikt tam nie mieszka ) . Po prostu stoi, i jest utrzymywany w gotowości, w sumie nie wiem na co.... Ale nie o tym, padł sterownik,  po konsultacjach z moim hydraulikiem rozebrałem piec , zrobiłem zworkę piec działa w trybie awaryjnym, ogrzewanie działa i mróz zwyczajnie nie rozwali rur. Jutro sterownik mi wymienią i ok, ale co na przyszłość zrobić aby maksymalnie obniżyć koszty użytkowania takiego pustego domu ? Prąd tylko idzie na lodówkę i zamrażarkę, piec do C.O. ustawiłem na 13 st. w sensie temp. wnętrza, nie temp. wody, ta chyba była na 40st. , ciepłą wodę wyłączyłem zupełnie.  Na ile ustawić bezpiecznie temp. na piecu, czy pomysł o wyłączeniu podgrzewania wody jest sensowny ? Piec jakiś zwyczajny dwufunkcyjny + bojler . Dzięki ! 

 

IMG_8884.JPG

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, carfit napisał:

Może coś pomożecie doradzicie !, dziś miałem czarny piatek ;) 2h temu dostałem info na tel. że temp. w moim starym domu spadła poniżej 13st. ( nikt tam nie mieszka ) . Po prostu stoi, i jest utrzymywany w gotowości, w sumie nie wiem na co.... Ale nie o tym, padł sterownik,  po konsultacjach z moim hydraulikiem rozebrałem piec , zrobiłem zworkę piec działa w trybie awaryjnym, ogrzewanie działa i mróz zwyczajnie nie rozwali rur. Jutro sterownik mi wymienią i ok, ale co na przyszłość zrobić aby maksymalnie obniżyć koszty użytkowania takiego pustego domu ? Prąd tylko idzie na lodówkę i zamrażarkę, piec do C.O. ustawiłem na 13 st. w sensie temp. wnętrza, nie temp. wody, ta chyba była na 40st. , ciepłą wodę wyłączyłem zupełnie.  Na ile ustawić bezpiecznie temp. na piecu, czy pomysł o wyłączeniu podgrzewania wody jest sensowny ? Piec jakiś zwyczajny dwufunkcyjny + bojler . Dzięki ! 

 

IMG_8884.JPG


 

Lodowke i zamrażarkę wyłącz,  dobrze umyj i zostaw z lekko uchylonymi drzwiami. 
 

Piec tez bym ustalił na 14-15 temp wewnątrz domu. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osób, które w ostatnim czasie robiły przydomową oczyszczalnie, czy operat wodno-prawny jest zawsze wymagany i pomimo zapłacenia 2k można dostać odmowę?

Czy można jakoś wcześniej sprawdzić czy w ogóle takie pozwolenie zostanie wydane jeśli jest MPZP? Dodać, że do najbliższego zbiornika wodnego jest ok 500m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w 100% pewny, ale z tego co wiem to jeśli jesteś w stanie tą wodę zagospodarować na swojej działce (jakaś studnia chłonna, albo coś w tym stylu) to wtedy nie potrzeba operatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 07:13, chojny napisał:


 

Lodowke i zamrażarkę wyłącz,  dobrze umyj i zostaw z lekko uchylonymi drzwiami. 
 

Piec tez bym ustalił na 14-15 temp wewnątrz domu. 

W domu letniskowym mam pompę ciępła ustawioną na 10 stopni i daje radę. Przez internet mogę ustawić dowolną temperaturę w domu. Koszt pompy o mocy 3.5KW 3.500zł. Za całą zimę wyszło mi 220zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, markos007 napisał:

ma ktoś może do polecenia firmę wykonującą przydomowe oczyszczalnie działającą na terenie woj. Mazowieckiego (na północ od warszawy)?

Potrzebuję ogarnąć projekt do zgłoszenia do starostwa.

Kupiłem dom z oczyszczalnią. Użytkujemy dwa lata i jest całkiem ok. Poprzednia właścicielka użytkowała 15 lat.

EKOSERWIS ul. Bieżuńska2a

Są na internecie, więc chyba istnieją

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zależy do jakich zastosowań. Ja np. Często tnę jakieś pieńki i rzucam nimi do taczki klasyk a ta się co rusz przewraca. Do tego trzeba patrzyć na jakość. Mam jakiś najtańszy model: ładunku ziemi lub betonu nie uniesie: od razu gną się rączki oraz te podpórki z cienkiej blachy. Trzymanie tego przez lato na podwórku = wymiana opony co 2 lata bo jest to jakiś najchińszy chinogum. Generalnie te najtańsze są do wożenia liści i to suchych :) Do moich zastosowań to dałbym teraz szansę japonce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bikeman1 napisał:

Panowie czy ktoś ma taczkę japonkę? Jak to to się sprawuje? Podają ze grubość tego tworzywa to 4mm.

 

Piach, trawę, korę to pewnie bez problemu, a z gruzem jak? 

TACZKA-DWUKOLOWA-wozek-paszowy-koleba-japonka-300L.jpeg


 

 Mam z „plastiku” przyczepkę do traktorka i się obawiałem trochę o trwałość ale niepotrzebnie. Można ładować wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...