Skocz do zawartości

Forester XT MY09 - MY12 faktyczne spalanie...


AllRad

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nowych Forków XT MY09 jest jak na lekarstwo, a wątek dotyczący spalania liczy ponad 211 stron postanowiłem zapytać krótko i na temat Was użytkowników...

 

Jakie macie w swoich MT lub AT:

 

1. Najwyższe spalanie w mieście przy normalnej jeździe z korkami

2. Najniższe spalanie w mieście

3. Spalanie w trasie przy 100 km/h

4. Spalanie autostradowe przy 120 km/h

5. Spalanie autostradowe przy 140 km/h (czy wzrasta drastycznie w porównaniu z prędkością 120 km/h)

 

Zakładam, że gaz wciskamy normalnie / średnio - dynamicznie to chyba dobre określenie:)

 

Pod uwagę nie bierzemy szaleńczej jazdy bo na to pytanie jestem sobie w stanie sam odpowiedzieć, że spali tyle ile się wleje czyli od 17 do 25 l na 100 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 14-15

ad 2 12 z haczykiem - ja tak umiem

ad 3 9,7 pełne obciżenie 2+2 + bagażnik dachowy plus pełen bagąznik i zmimówki

ad 4 10,5 i mniej

ad 5 mniej niż 13 ale żadko tak jeżdżę ale jak już jeżdżę to jest ok 12,5/100

 

autostradami jeżdżę z tepomatem

 

inny forek ale też 2,5t podobna waga ogromne opory powietrza.

nowsze forki chyba miały bardziej ekonomiczny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie w swoich MT lub AT

Ja mam MT

 

Najwyższe spalanie...

Przyjmij, że pali średnio 15 l /100 km :idea:

 

Po co na początku liczyć na coś, co raczej nie nastąpi :mrgreen:

 

Tu rozpisałem się kiedyś obszerniej :)

Edytowane przez Urabus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najwyższe spalanie w mieście przy normalnej jeździe z korkami : 16 l/100 klima non stop

2. Najniższe spalanie w mieście 12 l/100:

3. Spalanie w trasie przy 100 km/h: 8.6 l/100 km minimum jakie zdołałem osiągnąć ale bez specjalnej napinki, maks 12 jak trzeba wyprzedzac konwoje

4. Spalanie autostradowe przy 120 km/h" maks. 10 l/100km

5. Spalanie autostradowe przy 140 km/h (czy wzrasta drastycznie w porównaniu z prędkością 120 km/h): oj tak, wzrasta do co najmniej 12l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Coraz więcej nabywam wątpliwości, bo o ile spalanie w mieście na poziomie 12 - 14l jest akceptowalne w Subaru o tyle w trasie Forek XT zaczyna być totalnie nieekonomiczny, a jazda z prędkością 120km/h po autostradzie jest najzwyczajniej w świecie nudna. Jeżdżę często do Łodzi i zauważyłem, że tą prędkością nie porusza się już prawie nikt.

Czy lpg faktycznie nie nadaje się do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne spalanie jak koledzy. I niestety spalanie na autostradzie jest wysokie co bolesnie doswiadczylem jadac na wakacje samochodem (w sumie okolo 4-5 tyś km), nie wiem czy to wina sylwetki, silnika czy napedu.

 

Co wiecej zima w miescie mam problem z zejsciem do 13l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lpg faktycznie nie nadaje się do tego modelu?

 

Odpowiem na to pytanie za kilka lat (za jakieś 100 tkm) ;) , bo dopiero ok. 30 tkm przejechałem na lpg. Z tego co się orientuję, to jest kilka (kilkanaście) 2.5xt zagazowanych na tym forum w różnym wieku i z różnym przebiegiem na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Coraz więcej nabywam wątpliwości, bo o ile spalanie w mieście na poziomie 12 - 14l jest akceptowalne w Subaru o tyle w trasie Forek XT zaczyna być totalnie nieekonomiczny, a jazda z prędkością 120km/h po autostradzie jest najzwyczajniej w świecie nudna.

Moim zdaniem, jak poruszasz się dużo po autostradach to odpuść Forka. Właśnie z takiego powodu swojego sprzedaję mimo, że na inne drogi to auto jest REWELACYJNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tymi głosami, które mówią, że Forek nie na autostrady. Przy prędkościach 130-140 km/h (wg GPS) mój pali coś koło 11-12 litrów. Bardzo często jadąc do Wawy z Gdańska zamiast A1 jadę S7, właśnie ze względu, że jazda autostradą jest męcząca. Natomiast ekspresówką 100-120 km/h (wg GPS) spala 8-9. Na autostradę to diesel np. BMW 3d lub wolnossące V8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najwyższe spalanie w mieście przy normalnej jeździe z korkami - 14,5 litra

2. Najniższe spalanie w mieście - 11,6

3. Spalanie w trasie przy 100 km/h - 8,7

4. Spalanie autostradowe przy 120 km/h - 10,8

5. Spalanie autostradowe przy 140 km/h (czy wzrasta drastycznie w porównaniu z prędkością 120 km/h) - A2, którą regularnie jeżdzę Poznań-Wawa-Poznań - na tempomacie. Spalanie od 11,6 do 12,8. Wszystko zależy od wiatru :)

 

W porównaniu do mojego 2.0 xt to ten Forek jest oszczędniejszy przy szybkościach np. do 120km/h. W 2.0 xt nigdy nie wyszło mi spalanie poniżej 10l. Fakt, że na LPG też inaczej się jeździ i tutaj także zakładam, że po zepsuciu u Jako będe miał w mieście 14-15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do mojego 2.0 xt to ten Forek jest oszczędniejszy przy szybkościach np. do 120km/h. W 2.0 xt nigdy nie wyszło mi spalanie poniżej 10l. Fakt, że na LPG też inaczej się jeździ i tutaj także zakładam, że po zepsuciu u Jako będe miał w mieście 14-15.

A mi parakrotnie na trasie Olsztyn - Gniezno z Vmax do 100-105 parę razy wyszło 7.9. Zejście poniżej 10L w 2.0XT nie stanowi problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najwyższe spalanie w mieście przy normalnej jeździe z korkami - ok. 14-14,5

2. Najniższe spalanie w mieście - ok. 12

3. Spalanie w trasie przy 100 km/h - ok. 9

4. Spalanie autostradowe przy 120 km/h - ok. 10-11

5. Spalanie autostradowe przy 140 km/h (czy wzrasta drastycznie w porównaniu z prędkością 120 km/h) - ok. 11-12

 

Po roku jazdy średnio auto spaliło mi 13,2 l/100 km, głównie dojeżdżam 5km do Wrocławia i śmigam po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nowych Forków XT MY09 jest jak na lekarstwo, a wątek dotyczący spalania liczy ponad 211 stron postanowiłem zapytać krótko i na temat Was użytkowników...

 

Jakie macie w swoich MT lub AT:

 

1. Najwyższe spalanie w mieście przy normalnej jeździe z korkami

2. Najniższe spalanie w mieście

3. Spalanie w trasie przy 100 km/h

4. Spalanie autostradowe przy 120 km/h

5. Spalanie autostradowe przy 140 km/h (czy wzrasta drastycznie w porównaniu z prędkością 120 km/h)

 

Zakładam, że gaz wciskamy normalnie / średnio - dynamicznie to chyba dobre określenie:)

 

Pod uwagę nie bierzemy szaleńczej jazdy bo na to pytanie jestem sobie w stanie sam odpowiedzieć, że spali tyle ile się wleje czyli od 17 do 25 l na 100 km :)

 

 

Ad 1.: 13,0 l/100 km

Ad 2.: 11,4l/100 km

Ad 3.: ciężko powiedzieć B)

Ad 4.: 12,4l/100 km

Ad 5.: 13,2l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

MY09 MT, zakładałem prędkości licznikowe

 

1) 14 L (chociaż ja bardzo rzadko jeżdżę w takich warunkach, pór szczytowych unikam, a do miasta dojeżdżam 10km i w takich warunkach najczęściej jest 11 L))

2) 10 L

3) 9 L

4) 11 - 12 L

5) 13,5 L (drastycznie wzrasta spalanie powyżej 160km/h, ja najczęściej ustawiam na 160-170 i wtedy spali 15 L, przy np. 180 spali już 18-19 L)

 

80% czasu jeżdżę ekonomicznie, pozostałą część sprawdzam przeciążenia. Uważaj na wyniki podawane przez kolegów Forków SF i SG, bo wyraźnie widać, że im palą jednak trochę mniej na trasie.

 

Tak, autostrada to nie jest najlepsza droga dla Forka, ale mi to nie przeszkadza. Zanim miałem Forka byłem przekonany, o niepodważalnej zasadzie "samochód pali na trasie mniej, a po mieście więcej" :lol:

 

Mój Forek jest zatruty LPG i na gazie pali o 15% więcej od powyższego zestawienia. Przez ostatni rok przejechałem 33t km. Średnie spalanie na benzynie 13,3 co daje 4389 litrów benzyny, czyli około 25tys zł. To dużo. Z tego powodu przejechałem ten dystans na LPG wydając na gaz i benzynę łącznie około 15tys zł. W międzyczasie żadnych awarii instalacji LPG oprócz jednego wadliwego wtryskiwacza wymienionego na gwarancji. Polecam. Zwłaszcza do wypróbowanego gazownika, bo mój warsztat musiał dokonać kilku poprawek na samym początku, zanim wszystko zaczęło grać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Spalanie autostradowe przy 140 km/h (czy wzrasta drastycznie w porównaniu z prędkością 120 km/h)

 

Przetestowane w ten weekend: 11.8 l/100 km. A2 Łódź - Warszawa i Warszawa -Łódź. Manual, BP E98 oraz cruise control ustawione na 140 km/h.

Edytowane przez guess2good
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trasa Poznań Gdynia Poznań - autostrada 140 tempomat, poza 100-120 - średnie spalanie 10,8 - 1 osoba PB95 - temp zewnętrzna +7C

 

Dzisiaj - trasa Poznań - Zieleniec - Poznań - 4 osoby dorosłe + sprzęt snowboardowy, 110-120 - średnie spalanie 10,4 litra - temp. zewnętrzna -10C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Poznań Gdynia Poznań - autostrada 140 tempomat, poza 100-120 - średnie spalanie 10,8 - 1 osoba PB95 - temp zewnętrzna +7C

 

Dzisiaj - trasa Poznań - Zieleniec - Poznań - 4 osoby dorosłe + sprzęt snowboardowy, 110-120 - średnie spalanie 10,4 litra - temp. zewnętrzna -10C

to i tak niezły wynik. ale podsumowując: nie ma różnicy w 2,5 XT/AT między forysiem II a III. Palą z grubsza tyle samo a miało być o litr mniej. Takiej jednomyślności co do autostrad nie było nigdy....to nie jest auto na autostrady. Ale żeby od razu sprzedawać? PYTANIE:

Czy hałas w III jest mniejszy niż w II ?

Edytowane przez limeryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto na autostrady. Ale żeby od razu sprzedawać? PYTANIE: Czy hałas w III jest mniejszy niż w II ?

 

bo to nie jest auto na autostrady i w pełni zgadzam się z tym, jeżeli tłukłbym się dużo po autostradach to też sprzedałbym forka i kupił dużego diesla albo tak jak do poprzedniego założył gaz (robiłem ponad 40.000 rocznie). Jeżdżę po mieście a jeżeli trasy to w większości mieszane i wówczas spalanie jest akceptowalne. Na co dzień jeżdżę służbowym autem i później jak jadę autostradą np. na wakacje to jazda 140 km/h jest trochę męką ale można się do tego przyzwyczaić. Alternatywą byłby zbiornik lpg na 80 litrów :D

 

Forek III jest zdecydowanie cichszy od Forka II na autostradzie.

Edytowane przez kitewinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...