Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Blixten napisał(a):

Podobno żeby spalić jednego pączka trzeba leżeć 12 godzin

albo zjeść 38 pączków :)

 

A ja w tym roku pierwszy raz od kiedy pamiętam nie zjadłem żadnego i już nie będę miec dziś okazji:angry:

  • Super! 1
  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Blixten napisał(a):

Podobno żeby spalić jednego pączka trzeba leżeć 12 godzin, a ja wciągnąłem dzisiaj dwa :facepalm:

Weekend za chwilę, masz szansę spalić  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, STIFF napisał(a):

albo zjeść 38 pączków :)

 

A ja w tym roku pierwszy raz od kiedy pamiętam nie zjadłem żadnego i już nie będę miec dziś okazji:angry:

A ja świadomie nie zjadłem żadnego, po raz pierwszy w życiu, i o dziwo jest super :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był żart ale też ne powód do dumy. Pączków nie jadam - wyjątek to tłusty czwartek. Wtedy owszem i tego dnia nic innego nie jem. Zazwyczaj bywało 10-12. Zeszły rok - no jakoś tak wyszło. A pączka pewnie wciągnę za rok - w tym miałem ochotę ale miałem też silną wolę bo muszę się przed wiosną odbudować z kondycją i zredukować z wagą.

  • Trzymaj się 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas opisanej w "Cham na drodze" podróży, na odcinku około 270 km i przy prędkości 120-130 km/godz, spalanie ~8 ltr/100 km, Szary Mnich obsadzony przez dwie osoby i średni bagaż. Trochę mnie niepokoiła temperatura oleju dochodząca do 99 stopni C na małych nawet wzniesieniach. Na zewnątrz było tylko 6 stopni C. Wkrótce przegląd na 75kkm, może warto temat poruszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mio1 napisał(a):

To normalna temperatura, być może wcześnie nie zwracałeś na to uwagi, w lecie natomiast jest dobrze ponad 100st. C

No właśnie, że latem nigdy nie było "dobrze ponad 100", jeśli setka była przekraczana to o jeden, dwa stopnie. Przy obciążeniu jak opisane powyżej ale w temperaturach ~30 stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem,ze masz silnik 1,6. Ja mam FB20 i 2,0 u mnie przy prędkościach rzędu powyżej 130 km/h latem temperatura oleju powyżej 100 st.C to norma. To powyżej to bywa 105 st., ale wraz z odjęciem nogi z pedału gazu oczywiście temperatura maleje.

Ale może niech się wypowiedzą koledzy bardziej biegli w temacie.

Edytowane przez mio1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 08:40, Michał W. napisał(a):

… tyle pali Forester 2.0 :)

(podczas zjazdu z Karpacza w stronę Jeleniej Góry) ;)

Na dokładnie tym samym odcinku jakoś w zeszłym roku hondą civic 1.5 turbo zrobiłem wynik 1,7 litra na 100. Producenci samochodów powinni tam badania homologacyjne robić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inne samochody. W dużym skrócie: forek to bardzo praktyczny samochód, który bardzo skutecznie i przy tym dość zwinnie robi w zasadzie wszystko. Honda to samochód dający całe pokłady frajdy z jazdy, przy jakichśtam związanych z tym niewygodach i niedogodnościach. I jeszcze jedna, podstawowa różnica: forkiem szybko i dynamicznie pojedzie każdy, trzeba tylko nie przegiąć; w hondzie trzeba trochę więcej ogarniać, ponieważ okno optymalnych osiągów tego samochodu jest zdecydowanie węższe.

FXT robi wszystko to, co ma robić, więc zaspokaja wszystkie moje potrzeby. Gdybym miał jednak w garażu oba samochody i za każdym razem decydował, którym gdzieś pojechać, w 90 procentach przypadków wsiadłbym do civica. Problemem jest te 10%, które forek ogarnia, a civic nie :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aga napisał(a):

:blink:

A wynik niech Cię szczególnie nie dziwi. Tam ze 20 kilometrów jedzie się po prostu w dół, praktycznie przez cały czas na zapiętym trzecim biegu i bez gazu w ramach hamowania silnikiem. Do połowy tego dystansu miałem wynik 0,5 litra, potem zrobiło się nieco bardziej płasko i spalanie drastycznie skoczyło do 1,7 litra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...