Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Nic chyba nie przebije jak po żmudnym poszukiwaniu znajdzie się prawdziwka :)

Ja nie umiem zbierać grzybów i nie lubię. Może dlatego nie lubię bo nie umiem albo nie nauczyłem się bo nie lubię zbierać grzybów :biglol: ? Kiedyś jednak w górach trafiliśmy na taka jesień, że las wyglądał jakby wszędzie były porozstawiane lampki - tyle było rydzów. A poniżej fota z tamtej jesieni z prawdziwkiem w roli głównej i męskim butem, żeby pokazać wielkość grzyba.

 

DSC_0911.JPG

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do smakoszy pytanko jak ten trunek pić z robakiem agawy. Jak zwykłą  berbeluche z solą  i limonką czy dostojniej ?

 

 

 

20190430_180040.jpg

 

I czy cieszyć  się  z losowania zapałkami  kto ma zjeść  robaka :mrgreen:

 

 

 

20190430_180101.jpg

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ipsx82 napisał:

Do smakoszy pytanko jak ten trunek pić z robakiem agawy. Jak zwykłą  berbeluche z solą  i limonką czy dostojniej ?

 

 

 

20190430_180040.jpg

 

I czy cieszyć  się  z losowania zapałkami  kto ma zjeść  robaka :mrgreen:

 

 

 

20190430_180101.jpg

Jak prawdziwa meksykańska, a tak wygląda, to próbuj samej. Mój brat jak przywiózł z Meksyku butelkę to żal było psuć smak czym innym :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była instalacja,  a trawę kosił ogrodnik we czwartek i tak urosła w kilka dni.  Słabo sobie radził, więc mu pomogłem. ;)

 

20210907_120445.thumb.jpg.f47093bfae75095d00bd8a2d920ecf92.jpg

@llkuba makita po 4 arach koszenia ma jeszcze pół baterii. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemekka napisał:

Że nie zdążyłem rano zameldować, to wrzucam teraz. ;)

20210906_063605.thumb.jpg.e11c750ebb20f2b3f303a9d8f372a5a7.jpg

 

I melduję, że wjechała nowa fura. :D

20210907_111337.thumb.jpg.e314e93f00772f3e017c55e5792d7284.jpg

Jaki model kupiłeś i ile h potrzebuje na skoszenie trawnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiper I100S

 

Co do czasu koszenia to trudno powiedzieć bo mam go od dziś ;) i kosi wstępnie przykoszony trawnik.

Poza tym jeździ losowo jak odkurzacz rumba, choć ma gps i ma sobie z czasem zrobić mapę i kosić bardziej efektywnie.  Generalnie ma jeździć i podcinać na bieżąco. 

Edytowane przez przemekka
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, przemekka napisał:

Wiper I100S

 

Co do czasu koszenia to trudno powiedzieć bo mam go od dziś ;) i kosi wstępnie przykoszony trawnik.

Poza tym jeździ losowo jak odkurzacz rumba, choć ma gps i ma sobie z czasem zrobić mapę i kosić bardziej efektywnie.  Generalnie ma jeździć i podcinać na bieżąco. 

Dzięki, koniecznie daj znać jak to wychodzi w praktyce bo trochę czytałem i ludzie piszą że jak robot ma podane do 1000m2 to te 10ar będzie kosił całą dobę, co mnie trochę zmartwiło bo będę miał jakieś 5ar trawy do koszenia i 12h pracy non stop wypada dość słabo jak na jedno koszenie. Do tego wypadałoby nim kosić minimum raz w tygodniu i to nie wiem czy nie za rzadko żeby nie zbierać skoszonej trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, przemekka napisał:

Generalnie ma jeździć i podcinać na bieżąco. 

Generalnie nie rozumiem polskiej pasji, graniczącej z przymusem, do koszenia trawy a u kobiet do permanentnej depilacji. Jedno i drugie zjawisko pojawiło się w tym samym czasie. Czyżby miało to samo pochodzenie :biglol: ?!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Szürkebarát napisał:

Generalnie nie rozumiem polskiej pasji, graniczącej z przymusem, do koszenia trawy a u kobiet do permanentnej depilacji. Jedno i drugie zjawisko pojawiło się w tym samym czasie. Czyżby miało to samo pochodzenie :biglol: ?!

 

A myślałem, że dzisiaj tylko @ipsx82 pije :biglol:.

Edytowane przez llkuba
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, koniecznie daj znać jak to wychodzi w praktyce bo trochę czytałem i ludzie piszą że jak robot ma podane do 1000m2 to te 10ar będzie kosił całą dobę, co mnie trochę zmartwiło bo będę miał jakieś 5ar trawy do koszenia i 12h pracy non stop wypada dość słabo jak na jedno koszenie. Do tego wypadałoby nim kosić minimum raz w tygodniu i to nie wiem czy nie za rzadko żeby nie zbierać skoszonej trawy.

Abstrahując od poddanej w wątpliwość koncepcji koszenia samej w sobie, patrząc przez pryzmat niezbierania trawy, raz w tygodniu to zbyt rzadko, mam wrażenie. U mnie musiało by to być co 3-4 dni. Po tygodniu mam kilkaset (tzn bardziej 800 niż 300) litrów trawy (z12-13 ar). Boję się myśleć, co by się stało, jakby to zostało niezebrane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, B-52 napisał:


Abstrahując od poddanej w wątpliwość koncepcji koszenia samej w sobie, patrząc przez pryzmat niezbierania trawy, raz w tygodniu to zbyt rzadko, mam wrażenie. U mnie musiało by to być co 3-4 dni. Po tygodniu mam kilkaset litrów trawy (z12-13 ar). Boję się myśleć, co by się stało, jakby to zostało niezebrane.

Moim zdaniem robot ma sens tylko wtedy, gdy zakładamy że nie będziemy zbierać trawy, więc musi mieć wystarczającą wydajność, żeby w te kilka h skosić trawnik co 3-4 dni bo człowiek by chciał czasem z tego trawnika skorzystać zamiast patrzeć na robota. Stąd pytanie o czas koszenia, bo jak mi co 3-4 dni ma jeździć 12h to słabo to wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...