Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Bez sensu jechać za swoje, prywatnym zespołem i walczyć z fabrykami.... To by było porywanie się z motyką na słońce... no i po co, gdzie sens ?

 

Monte to chyba taki epilog WRC, przynajmniej na razie dopóki się ktoś z workiem $ nie znajdzie... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam inne zdanie. Twierdzę, że Lotos podszedł do sponsoringu bez ambicji i odwagi. Nie mam wątpliwości że przez ten czas zmarnował wielokrotne większe kwoty na bezsensowne wsparcie takich czy innych inicjatyw(z politycznego punktu widzenia poprawnych). A Kubica jest dobrem narodowym. Uniemożliwienie mu osiąganie adekwatnych wyników jest uszczupleniem sportowego dorobku 40-milionowego kraju. A godność jest jedną z podstawowych cech tożsamości narodu. A może mnie to nie odpowiada, że o najwyższe cele walczą Niemcy, Francuzi, Finowie, Hiszpanie a Polak dziaduje. A może mnie jest z tym źle i mam pretensje o to do każdego od Prezydenta , Po Panią Premier , Rząd , Sejm , Spółkę skarbu Państwa Lotos i Jej Szanownego Prezesa , który opłacany jest z moich podatków, które płacę.

 

Więc żadne dziękujemy tylko jestem rozczarowany, wściekły i załamuje mnie ten dziadowski kraj z jej maluczkimi ludkami. To mówiłem ja, Jacky X :P

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o jednej rzeczy. Nie ważne ile Lotos by nie dał kasy, prywatna Fiesta zawsze będzie prywatną Fiestą i to jedynie droga by się pokazać i walczyć o miejsce w fabryce, a nie o zwycięstwa. Lotos przez 3 lata położył na program WRC i ERC moim zdaniem porządne pieniądze jak na prywaciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackyX, masz prawo do swojego zdania i nikt nie powinien się z Tobą o to kłócić.

 

Nam wszystkim (a na pewno większości) jest żal, że Lotos daje na piłkarzy czy skoczków, a nie na rajdy... dla mnie akurat sponsorowanie tych "masowych i medialnych" dyscyplin jest bezsensowne, bo one się same utrzymają, ale media/marketingowcy/PR'owcy mają inne zdanie...

 

a z Jumpan'em się zgadzam.

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackyX, sądzę że masz za mało informacji by twierdzić, że "Lotos podszedł do sponsoringu bez ambicji i odwagi".

Nie znasz przecież szczegółów ich relacji sponsorskich. Wspierali go w lepszych i gorszych momentach nieprzerwanie przez 3 lata.

 

Dziadostwem jest raczej to, że inne polskie (i nie tylko) firmy nie walą drzwiami i oknami by sponsorować RK.

Pytanie, kto i jak zarządza tymi sprawami dla RK, bo jego potencjał marketingowy jest bez wątpienia bardzo duży i to na skalę światową.

 

Ale pytanie, czy to jednak nie RK uznał (bo tak mówił przecież), że albo profesjonalizm i fabryka (w sensie VW, Hyundai, Citroen) albo zbieram zabawki i idę tam gdzie mnie chcą, należycie obsłużą i jeszcze dobrze zapłacą (wyścigi).

W MSporcie już jeździł w 2014 i była kicha, własny team też już miał i oczywiście nie da się tak wygrywać rajdów. Więc powyższa konkluzja jest dość logiczna.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem co poniektórych podejścia... To ze Robert w tym momencie nie posiada nowej umowy sponsorskiej nie oznacza ze jeszcze jej nie zdąży podpisać w tym roku/miesiącu... Przeciez na pierwszy rzut oka widac ze Lotos nie odcial sie jeszcze od Roberta i Kajetana! To ze sponsorują skoczków nie ma nic wspólnego z Robertem, widocznie tam byla zawarta umowa dlugoterminowa i zmiana rzadu/ ewentualna zmiana prezesa nie ma akurat wpływu na tamta umowę... Jestem przekonany ze Lotos/Prezes Olechnowicz ma dobre intencje i plany wobec Roberta a to czy zostanie na swoim stanowisku i bedzie mogl je realizować to juz inna bajka. Gdyby Lotos kategorycznie odcial sie od Roberta to juz dawno mielibyśmy takie informacje... Niestety w obecnej sytuacji politycznej Robertowi i Kajetanowi pozostaje tylko cierpliwie czekać na decyzje które nadejdą... Oczywiscie szkoda Szwecji ale ja jestem pozytywnie nastawiona na dalsza współpracę RK i Lotos, a narazie cieszmy sie startem Roberta, wspierajmy go i nie wieszajmy psów na Lotosie bo napewno nie Malo kasy juz wydali na rajdy/Roberta:)

pozdrawiam

 

PS. I tak dobrze ze Robert mial troche kasy na Monte bo Kajto w tej sytuacji czeka bezczynnie...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wieszam psów na Lotosie, ale nie uważam też, że należy ich po rękach całować za to co było. Sponsoring jest to jedna z wielu dróg do zaistnienia lub zwiększenia rozpoznawalności marki. Nikt nie daje, a przynajmniej nie powinien w państwowej firmie, dawać pieniędzy za free. Jeżeli dawali, to też mieli z tego korzyści. Ale jeżeli nie mieli, lub w/g ich rozeznania te korzyści były mniejsze niż zakładali, to wycofują się i szlus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedziwne jest to, że Robert nie zniknął z materiałów reklamowych Lotosu co przy braku współpracy było by oczywiste. Na dziś trudno zrozumieć te relacje oraz przewidzieć przyszłość.

 

Gdybym miał wróżyć to bym powiedział ,że Robert ma jakiś kontrakt i czeka na jego realizację. Ale w słowach Maćka nie widać Robertowego relaksu. No widać Robert bardziej lubi tor niż Maciek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mimo wsystko jestem za tym , aby podziękować sponsorom za włożone środki finansowe w Roberta, nawet jeśli sie okaże ze nie bedzie w tym roku Lotosu , co nie jest jeszcze przesadzone w 100 % . Pamiętajcie ze m.in. dzieki nim Robert jeździł / jezdzi i daje nam pozytywne emocje !

Carfit, dzięki że to napisałeś. Właśnie taką powinniśmy mieć "mądrość", a nie, jak ktoś daje nam cukierka, to dobry, a jak przestaje dawać, to na niego plujemy.

Ja dalej tankuję na Lotosie!

Dokładnie.Bardzo ładnie to napisałeś Edwin.Robert jeździł dzięki ich sponsoringowi parę ładnych lat i dał nam dużo radości więc wypisanie się na nich w tej chwili jest bardzo nie fair.Zapewne jeżeli by mogli robili by to dalej ale niestety nic nie trwa wiecznie.

Inna sprawa jak sam Robert wykorzystał ta szansę ale to już temat na inną rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam inne zdanie. Twierdzę, że Lotos podszedł do sponsoringu bez ambicji i odwagi. Nie mam wątpliwości że przez ten czas zmarnował wielokrotne większe kwoty na bezsensowne wsparcie takich czy innych inicjatyw(z politycznego punktu widzenia poprawnych). A Kubica jest dobrem narodowym. Uniemożliwienie mu osiąganie adekwatnych wyników jest uszczupleniem sportowego dorobku 40-milionowego kraju. A godność jest jedną z podstawowych cech tożsamości narodu. A może mnie to nie odpowiada, że o najwyższe cele walczą Niemcy, Francuzi, Finowie, Hiszpanie a Polak dziaduje. A może mnie jest z tym źle i mam pretensje o to do każdego od Prezydenta , Po Panią Premier , Rząd , Sejm , Spółkę skarbu Państwa Lotos i Jej Szanownego Prezesa , który opłacany jest z moich podatków, które płacę.

 

Więc żadne dziękujemy tylko jestem rozczarowany, wściekły i załamuje mnie ten dziadowski kraj z jej maluczkimi ludkami. To mówiłem ja, Jacky X :P

 

Piłeś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie, kto i jak zarządza tymi sprawami dla RK, bo jego potencjał marketingowy jest bez wątpienia bardzo duży i to na skalę światową.

Też jestem ciekaw niby managerem jest Marcin Czachorski, ale ostatnie jego wypowiedzi są jeszcze z czasów tragicznego wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ostatnie jego wypowiedzi są jeszcze z czasów tragicznego wypadku...

 

Chyba nie...

 

Pierwszy lepszy link: http://wideo.przegladsportowy.pl/wideo,manager-kubicy-nalezy-miec-umiarkowane-oczekiwania,wideo,283035,1,1060.html

 

2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam inne zdanie. Twierdzę, że Lotos podszedł do sponsoringu bez ambicji i odwagi. Nie mam wątpliwości że przez ten czas zmarnował wielokrotne większe kwoty na bezsensowne wsparcie takich czy innych inicjatyw(z politycznego punktu widzenia poprawnych). A Kubica jest dobrem narodowym. Uniemożliwienie mu osiąganie adekwatnych wyników jest uszczupleniem sportowego dorobku 40-milionowego kraju. A godność jest jedną z podstawowych cech tożsamości narodu. A może mnie to nie odpowiada, że o najwyższe cele walczą Niemcy, Francuzi, Finowie, Hiszpanie a Polak dziaduje. A może mnie jest z tym źle i mam pretensje o to do każdego od Prezydenta , Po Panią Premier , Rząd , Sejm , Spółkę skarbu Państwa Lotos i Jej Szanownego Prezesa , który opłacany jest z moich podatków, które płacę.

 

Więc żadne dziękujemy tylko jestem rozczarowany, wściekły i załamuje mnie ten dziadowski kraj z jej maluczkimi ludkami. To mówiłem ja, Jacky X :P

weź czasami przeczytaj swoje posty zanim klikniesz wyślij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie popadajcie w paranoję.... nie znamy całego backgroundu tych umów sponsorskich, warunków startów, decyzji Roberta itd....

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie EMOCJE DO PEŁNA. Większe niżby jechał wszystkie rajdy :biglol:

 

To są wspaniałe chwile kiedy Robert z Maćkiem są na trasie. I jeśli nie ma WRC chciało by się choć WRC2. Ale po krótkiej refleksji jeśli RK jest w stanie zlać Ogiera to czy naprawdę chcieli byśmy aby Ogier jechał zachowawczo a RK nie mógł go dogonić WRC2. I czy ambicją Roba jest jazda w WRC2. Nie. Więc jeśli Rob nie dostał adekwatnego pakietu to nie mam żalu ,że powiedział PASS.

 

PS. Pozwolę sobie zrezygnować z przedłużania subskrypcji wrc+ w dzień rozpoczęcia R. Szwecji. Takie nic ale tak właśnie zrobię.

 

PS2.QbaqBA

Może Kubica jest niemedialny ale ma kibiców i renomę na całym świecie. I jak przychodzi do jakiegoś głosowania to jest w czubie.

Może często przypadek kieruje ludzkim losem. Może gdyby wtedy podpisał umowę z Citroenem lub Hyundaje to dziś lub w zeszłym roku walczył by o mistrza. Kto wie ???

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie (ale nie wiem tylko podejrzewam ;) ) podpisanie teraz przez prezesa lotosu kontraktu na dużą kasę na wsparcie dla kierowcy który w/g premierzycy i jej szefa zapewne dalej jeździ w f1 (jeśli w ogóle wiedzą kto to) to pierwszy gwóźdź do trumny - ja się nie dziwię że nawet jeśli chce to się po prostu boi (swoją drogą pewnie i tak mu to wiele nie pomoże), do tego pojawia się pomysł połączenia lotosu orlenu i pgnig - może wręcz jest zakaz podejmowania tego typu decyzji?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może Kubica jest niemedialny ale ma kibiców i renomę na całym świecie.

 

Ale Lotos nie operuje "na świecie", tylko na naszym smutnym padole. A tu większość ludzi myśli tak jak "premierzyca i jej szef" wspomniani w poście wyżej. W TV nie ma o nim (jak i o rajdach) praktycznie żadnej wzmianki. Teraz reprezentacji w kopaną się wiedzie, siatkarzom, modny jest tenis, czasem skoki jak Stochowi dobrze pójdzie i Stachu111 by Wam powiedział co jeszcze jakby go odbanowali. To po co/jakim prawem inwestować pieniądze praktycznie wszystkich Polaków w reklamę która trafi do garstki? Niestety wątpię, żeby to się opłacało. I nie piszę tego z radością.

 

Motorsport jaki kochaliśmy skończył się wraz z zakazem reklamy producentów alkoholu/papierosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z facebooka EMOCJE DO PEŁNA:

 

"Adrian Chwietczuk Emocje do pełna wszystko fajne ale jaki plan na ten rok? Robert Kubica nie jedzie Rajdu Szwecji zapewne z powodu budżetowych. Czy Grupa LOTOS S.A kończy wspieranie Roberta? Kiedy poznamy więcej informacji o zaangażowaniu Grupy Lotos w Rajd Monte Carlo?"

 

odp:

 

"Emocje do pełna Adrian, stosowne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, dlatego nie możemy podać odpowiedzi. My również nie możemy się doczekać tych informacji, by jak najszybciej się nimi z Wami podzielić."


Straszna lipa, że lista na drugi rajd sezonu już zamknięta, a Lotos się "zastanawia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

/g mnie (ale nie wiem tylko podejrzewam ) podpisanie teraz przez prezesa lotosu kontraktu na dużą kasę na wsparcie dla kierowcy który w/g premierzycy i jej szefa zapewne dalej jeździ w f1 (jeśli w ogóle wiedzą kto to) to pierwszy gwóźdź do trumny

 

jakby zapytac rzadzacych, to by pewnie powiedzieli, ze jak ma jezdzic to niech jezdzi w Polsce, a nie zagranica i najlepiej POLSKIM samochodem. W koncu nasze najlepsze, a obce jest be :P Aha, ale zeby jezdzic, musialby zostac poslem Bezprawia i Niesprawiedliwosci! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...