Skocz do zawartości

inspektorki ITD


sender3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niedawno padło tu trafne pytanie, które nie doczekało się odpowiedzi. Pozwólcie, że powrócę do niego: co jeśli wskażę jako kierującego obywatela np. Białorusi ?

 

Każdemu tak robiącemu powinno się odbierać prawo jazdy do momentu zgłoszenia się z kolegą z Białorusi na Polską komendę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno padło tu trafne pytanie, które nie doczekało się odpowiedzi. Pozwólcie, że powrócę do niego: co jeśli wskażę jako kierującego obywatela np. Białorusi ?

 

Każdemu tak robiącemu powinno się odbierać prawo jazdy do momentu zgłoszenia się z kolegą z Białorusi na Polską komendę...

 

Na podstawie jakiego paragrafu?

 

Powtarzam:

Dopóki "strażnik prawa" będzie wykorzystywał bezprawne metody - tzn. ja nie otrzymam dowodu (w postaci zdjęcia) mojej winy - to mogą mnie w trąbkę pocałować, i takie zagrania, w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego, powinny być jak najbardziej wykorzystywane.

 

Skąd w ogóle mam mieć pewność, nie otrzymując zdjęcia, że popełniłem dane wykroczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ajax

 

Chyba trochę przesadzasz.

 

Taka np. straż wiejska nie uwzględnia w swojej działalności pojęcia rozsądek. Wysyłają człowiekowi na adres domowy (prawdopodobnie znajdując go w KRS'ie) zawiadomienie, w którym wzywają w charakterze podejrzanego o popełnienie wykroczenia, w celu wskazania kierującego pojazdem. Pojazd ów okazuje się być autem firmowym, którym jechał któryś z pracowników na wszystkich świętych. I teraz zamiast do firmy, przysyłają mi coś takiego do domu i jeszcze każą się stawić na posterunku osobiście w Pierdziszewie Dolnym. Nie wspominając już o tym, że nawet nie raczą wysłać tego zdjęcia. :toobad:

 

I ja teraz mam podróżować przez pół Polski, żeby ujrzeć to piękne zdjęcie, na którym prawdopodobnie i tak nie będzie widać, który to z pracowników. No pewnie, poświęce sobie na to jakiś dzień, bo przecież nie mam nic lepszego do roboty :wacko:

A może ja im wyślę jakieś zdjęcie? Np. z wyprostowanym środkowym palcem B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno padło tu trafne pytanie, które nie doczekało się odpowiedzi. Pozwólcie, że powrócę do niego: co jeśli wskażę jako kierującego obywatela np. Białorusi ?

 

Każdemu tak robiącemu powinno się odbierać prawo jazdy do momentu zgłoszenia się z kolegą z Białorusi na Polską komendę...

 

Może z urzędu do pierdla, aż się przyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie jakiego paragrafu? Powtarzam: Dopóki "strażnik prawa" będzie wykorzystywał bezprawne metody - tzn. ja nie otrzymam dowodu (w postaci zdjęcia) mojej winy - to mogą mnie w trąbkę pocałować, i takie zagrania, w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego, powinny być jak najbardziej wykorzystywane. Skąd w ogóle mam mieć pewność, nie otrzymując zdjęcia, że popełniłem dane wykroczenie?

 

Na podstawie paragrafu - mam dość bezkarnych debili w służbówkach za kółkiem.

 

Nigdzie nie napisałem, że nie ma być wysłane zdjęcie. Oczywiście foto powinno być wysłane. Natomiast promowanie sposobów jak mordercy mogą dalej radośnie zabijać ludzi i mieć w dupie wszystkie przepisy nie jest najmądrzejsze.

 

Kierowców nie obejmuje zdrowy rozsądek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie paragrafu - mam dość bezkarnych debili w służbówkach za kółkiem.

 

Nigdzie nie napisałem, że nie ma być wysłane zdjęcie. Oczywiście foto powinno być wysłane. Natomiast promowanie sposobów jak mordercy mogą dalej radośnie zabijać ludzi i mieć w dupie wszystkie przepisy nie jest najmądrzejsze.

 

 

 

 

Przejrzyj poprzednie strony tego wątku, znajdź list lekarza/chirurga, ratującego ofiary wypadków. Pisze on, że zdecydowaną większość powodują ludzie w wieku 35-45 lat, kobiety, trzeźwe. Bo nie myślą. Bo czują się panami drogi. Bo "nie są młodymi szczylami z BMW, którzy według rządu powodują wypadki". Mi osobiście lecące lewym pasem autostrady 200km/h Octavie TDI nie przeszkadzają - ja frustrację tych ludzi, spędzających w autach pół życia, w wiecznym pośpiechu, gdy muszą się wlec 40'tką obwodnicą miasta lub 50'tką przez las szczerze rozumiem.

 

Kierowców nie obejmuje zdrowy rozsądek?

Obejmuje. Ale przede wszystkim obejmuje on ustawodawców, policję, ITD i ustawiających znaki. A oni dali d**y po całości.

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj poprzednie strony tego wątku, znajdź list lekarza/chirurga, ratującego ofiary wypadków. Pisze on, że zdecydowaną większość powodują ludzie w wieku 35-45 lat, kobiety, trzeźwe.

Jedna osoba coś powiedzieła a Ty naprawdę w to wierzysz?

Jeszcze raz: Lekarza chirurga - motocyklistę, który nie lubi kobiet i którego prywatne statystyki nie pokrywają się z ogólnodostępnymi. Tak na marginesie to ciekawe skąd on te statystyki bierze ? Pyta na SORze nieprzytomne często ofiary, kto je potrącił, ile miał lat, zawód ?

Sorry ale to są bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnych obserwacji też mi wynika, że jakoś do tej pory rozwalonej "firmówki" nie widziałem na drodze, natomiast rodzinnych van'ów i suv'ów - w cholerę. O żniwie śmierci, jakie obserwuję w drodze na wakacje już nawet nie wspominam. O debilnych tatusiach, którzy obładowanym Passacikiem wyprzedzają na trzeciego bo "są panem i władcą" też nie.

 

Jak powiedział mój ćwiczeniowiec, dając nam ankiety od jednego z profesorów na temat jego własnych wykładów: "Wpiszcie cokolwiek. I tak wyniki zostaną zinterpretowane zgodnie z założeniem profesora". I tak samo wierzę w statystyki rządowe.

I owszem, bardziej wierzę lekarzowi ratującemu ludzi niż złodziejom z Wiejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnych obserwacji też mi wynika, że jakoś do tej pory rozwalonej "firmówki" nie widziałem na drodze, natomiast rodzinnych van'ów i suv'ów - w cholerę.

By być tak do końca zgodnym z literą prawa, te vany i suvy zapewne są w leasingu na firmę... czyli firmówki :) Takie mam przynajmniej zdanie po tym ile i jakich aut widzę u siebie na osiedlu. Takich na 100% kupionych na kredyt konsumencki czy gotówkę jest mało, bardzo mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba coś powiedzieła a Ty naprawdę w to wierzysz?

Coż to za różnica wierzyć w to, czy też w "ogólnodostępne statystyki". Jedno i drugie może być totalną bzdurą.

O ile co do przyczyn wypadków to można się spierać (policja mówi o prędkości, NIK o drogach) to wiek, płeć sprawców raczej nie pozostawia wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnych obserwacji też mi wynika, że jakoś do tej pory rozwalonej "firmówki" nie widziałem na drodze, natomiast rodzinnych van'ów i suv'ów - w cholerę. O żniwie śmierci, jakie obserwuję w drodze na wakacje już nawet nie wspominam. O debilnych tatusiach, którzy obładowanym Passacikiem wyprzedzają na trzeciego bo "są panem i władcą" też nie.

 

Jak powiedział mój ćwiczeniowiec, dając nam ankiety od jednego z profesorów na temat jego własnych wykładów: "Wpiszcie cokolwiek. I tak wyniki zostaną zinterpretowane zgodnie z założeniem profesora". I tak samo wierzę w statystyki rządowe.

I owszem, bardziej wierzę lekarzowi ratującemu ludzi niż złodziejom z Wiejskiej.

 

 

Jak myślisz dlaczego praktycznie każda ubezpieczalnia ma dodatkowe klauzule odnośnie wieku kierowcy ( sprawców szkody/wypadku ) ? W AXA jest to np. +20% jeżeli masz poniżej 26 lat i prawo jazdy krócej niż 3 lata.

Ja rozumiem, że chcesz być "anty" wszystkiemu bo tak wygodniej ale takie statystyki sporządzają instytucje nie zależne od "zlodzieji z Wiejskiej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem rozumowania - czy są zwyżki dla 35-45-letnich mężczyzn i kobiet z klasy średniej, z prawem jazdy od 20 i więcej lat, pracujących w sektorze handlowym? Bo z poprzednich stron tego wątku by wynikało, że to właśnie oni - kierowcy firmówek - są najgroźniejsi na drodze

 

EDIT: Tak w ogóle, to do czego odnosił się Twój komentarz? Czy ja gdzieś napisałem, że młodzi kierowcy (nomen-omen w moim wieku) są najbardziej ostrożni/nieostrożni i najmniej/najbardziej groźni? Groźni są ludzie bez wyobraźni i kultury. A takich nie brakuje w żadnym wieku, stanie cywilnym, płci i miesięcznym dochodzie.

 

Co zaś do zwyżek za wiek... z kogoś doić trzeba.

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój komentarz był odnośnie Twojej negacji statystyk, które niestety są faktami. Ale widzę, że w dalszym ciągu uważasz że to są wymyślone bzdury stanowiące dobry pretekst żeby " kogoś doić ".

Zniżki, zwyżki itd... może sobie liczyć jak chcesz lub jak Ci jest wygodniej. Fakty są takie, że osoby poniżej 26go roku życia i/lub posiadajace prawo jazdy mniej niż 3 lata muszą zapłacić za to samo auto o 20% wyższą składkę. No ale koniec OT bo to nie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaś do zwyżek za wiek... z kogoś doić trzeba.

Kiedyś płaciłem jak byłem młody i też pomstowałem, ale jednak z perspektywy czasu uważam, że będąc "młodym szczylem" za kierownicą robiłem rzeczy takie, których bym już teraz nie zrobił i powoli zaczynam rozumieć ubezpieczycieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś płaciłem jak byłem młody i też pomstowałem, ale jednak z perspektywy czasu uważam, że będąc "młodym szczylem" za kierownicą robiłem rzeczy takie, których bym już teraz nie zrobił i powoli zaczynam rozumieć ubezpieczycieli.

 

Nie każdy młody kierowca jest nierozważny. Dlatego, byłoby lepiej, żeby każdy miał białą kartę na starcie. Jak będzie dzwonił, to zwyżki mu poszybują w kosmos i cześć. Dlaczego ktoś, kto robi prawo jazdy w wieku np.35 lat ma być traktowany inaczej niż ktoś kto robi je w wieku lat 18? Obaj po kursie i zdanym egzaminie mają dość mierne umiejętności kierowania samochodem. A taki 18-latek uczy się znacznie szybciej. Śmiem twierdzić, że taki młody człowiek jak będzie właściwie prowadzony (różne doszkalania, pojeżdżawki itd) szybciej zwiększy swoje umiejętności niż tenże faworyzowany przez ubezpieczalnie i "statystyki" 35-latek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś płaciłem jak byłem młody i też pomstowałem, ale jednak z perspektywy czasu uważam, że będąc "młodym szczylem" za kierownicą robiłem rzeczy takie, których bym już teraz nie zrobił i powoli zaczynam rozumieć ubezpieczycieli.

 

Nie każdy młody kierowca jest nierozważny. Dlatego, byłoby lepiej, żeby każdy miał białą kartę na starcie. Jak będzie dzwonił, to zwyżki mu poszybują w kosmos i cześć. Dlaczego ktoś, kto robi prawo jazdy w wieku np.35 lat ma być traktowany inaczej niż ktoś kto robi je w wieku lat 18? Obaj po kursie i zdanym egzaminie mają dość mierne umiejętności kierowania samochodem. A taki 18-latek uczy się znacznie szybciej. Śmiem twierdzić, że taki młody człowiek jak będzie właściwie prowadzony (różne doszkalania, pojeżdżawki itd) szybciej zwiększy swoje umiejętności niż tenże faworyzowany przez ubezpieczalnie i "statystyki" 35-latek.

 

Dziękuję. :) Jestem tego samego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy młody kierowca jest nierozważny. Dlatego, byłoby lepiej, żeby każdy miał białą kartę na starcie.

Pewnie, że było by i lepiej, ale to nie jedyna taka dyskryminacja :) No bo w końcu:

- nie każdy posiadacz V8 5,7l czyni podczas wypadku spustoszenie większe niż właściciel wolnossącej popierdółki 0,9l

- nie każdy mieszkaniec miasta tłukąc swoim autem w inne, robi to drastyczniej od mieszkańca wsi

- nie każdy posiadacz STI zabija na pasach więcej ludzi niż posiadacz Legacy

a jednak zarówno pojemność silnika, miejsce zamieszkania jak i model prowadzonego auta ma wpływ na wysokość stawki OC.

Nie zapominajmy też, że zwyczajowo każdy rok jazdy bez przygód daje nam 10% zniżki, która szybko rekompensuje karę wieku, niestety już tak mocno nie łagodzi wymienionych powyżej czynników stawki OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...