Skocz do zawartości

inspektorki ITD


sender3

Rekomendowane odpowiedzi

Osobom, które nie wychwyciły informacji z mediów przypominam, że na drogach pojawiły się nieoznakowane pojazdy ITD służące do robienia zdjęć pojazdów w ruchu bez zatrzymywania sprawcy wykroczenia.

 

Przypominając o konieczności bezpiecznej jazdy, szczególnie w trudnych warunkach zimowych podaję znaki szczególne aut ITD:

Posiadają dwa dodatkowe halogeny (starego typu) z przodu pod rejestracją, które służą do naświetlana przy robieniu foto np. po zmroku, głowicę radarową w atrapie (pod kątem 22 stopnie – na drogach dwujezdniowych inspektorzy poruszają się prawym pasem ruchu i fotografują tylko auta, które wyprzedzają radiowóz. Na drogach jedno-jezdniowych radar mam możliwość robienia zdjęć aut zbliżających się z przeciwka. Nie wspominając o stacjonarnym fotografowaniu). Jadąc z tyłu charakterystyczne są anteny: CB oraz GSM. Ty ostatnich może być aż trzy (służą do bezpośredniego transferu zdjęć).

 

Numery rejestracyjne nowych nieoznakowanych pojazdów ITD:

WE 574CW - Ford Mondeo - granatowy - Delegatura Południowo-zachodnia - Wrocław

WE 575CW - Ford Mondeo - granatowy - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Warszawa

WE 576CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Północna - Bydgoszcz

WE 577CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Wielkopolska Poznań

WE 578CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Śląska - Katowice

WE 579CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Wschodnia - Lublin

WE 580CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Północno-zachodnia - Gorzów Wielkopolski

WE 581CW - Ford Focus - granatowy - Delegatura Wielkopolska - Poznań

WE 582CW - Ford Focus - czarny - Delegatura Północno-wschodnia - Białystok

WE 583CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Południowo-zachodnia - Wrocław

WE 584CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Północna - Bydgoszcz

WE 585CW - Ford Focus - czarny - Delegatura Śląska - Katowice

WE 586CW - Ford Focus - granatowy - Delegatura Wschodnia - Lublin

WE 587CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Centralna - Łódź

WE 588CW - Ford Focus - czarny - Delegatura Południowo-wschodnia - Rzeszów

WE 589CW - Ford Focus - granatowy - Delegatura Południowa - Kraków

WE 590CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Centralna - Łódź

WE 591CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Północno-zachodnia - Gorzów Wielkopolski

WE 592CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Północno-wschodnia - Białystok

WE 593CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Południowa - Kraków

WE 594CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Południowo-wschodnia - Rzeszów

WE 595CW - Ford Focus - czarny - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Warszawa

WE 214EC - Peugeot Partner - oznakowany żółty - Delegatura Południowo-wschodnia - Rzeszów

WE 215EC - Peugeot Partner - oznakowany żółty - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Warszawa

WE 216EC - Peugeot Partner - oznakowany żółty - Delegatura Północna - Bydgoszcz

post-8505-0-31787800-1355387009_thumb.jpg

post-8505-0-37694600-1355387016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

myślałem, że znajdę tu ciekawsze zdjęcia(sądząc po nazwie topicu) ;)

 

Osobom, które nie wychwyciły informacji z mediów przypominam, że na drogach pojawiły się nieoznakowane pojazdy ITD służące do robienia zdjęć pojazdów w ruchu bez zatrzymywania sprawcy wykroczenia

a jak jest z punktami, też przyznają? Jak za kimś nieświadomym pojadą kilkadziesiąt km, to szybko może być po prawku :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już miałem z nimi do czynienia, mandat co prawda jeszcze nie przyszedł ale zrobili mi zdjęcie. Wyglądało to tak ze stali sobie Panowie na poboczu (Ciągła linia) trasa z Grójca do Warszawy na zgaszonych światłach w cywilnym samochodzie ,a był późny wieczór. Przejeżdzasz sobie koło tego samochodu a tu bach błysk dziękuję. Stali na zakazie zatrzymywania się, nawet postojówek nie mieli zapalonych, zadnego znaku że będzie pomiar prędkości nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko że na śląsku cieszyńskim (głównie na tarsachdojazdowych do miast Skoczów, Wisła, Ustroń, Cieszyn) jeździ nowy srebrny busik Citroen Jumpy od ITD. Ku przestrodze informuję że bardzo ładnie nagrywa :angry: , o czym niestety przekonałem się na własnej skórze. Także przy zbliżającym się okresie naporu turystów, podróżującym w pobliżu wyżej wymienionych miejscowości radzę dokladnie się oglądać...

a jak jest z punktami, też przyznają? Jak za kimś nieświadomym pojadą kilkadziesiąt km, to szybko może być po prawku :o

. Tak, ja dostałem punkty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już miałem z nimi do czynienia, mandat co prawda jeszcze nie przyszedł ale zrobili mi zdjęcie. Wyglądało to tak ze stali sobie Panowie na poboczu (Ciągła linia) trasa z Grójca do Warszawy na zgaszonych światłach w cywilnym samochodzie ,a był późny wieczór. Przejeżdzasz sobie koło tego samochodu a tu bach błysk dziękuję. Stali na zakazie zatrzymywania się, nawet postojówek nie mieli zapalonych, zadnego znaku że będzie pomiar prędkości nic.

 

miałem podobną sytuację, więc zapytam skromnie , czy oni robią to na legalu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację, więc zapytam skromnie , czy oni robią to na legalu

A czy TY, i ja, i my wszyscy łamiąc przepisy robimy to "na legalu" ?

 

Dokładnie. Nie prościej przestrzegać przepisów, prędkość przekraczać w zakresie 10 km/h :question: Internet pełen jest dyskusji o "złodziejskich" ITD, Policji i Samorządach, kupujących radary, nieoznakowane auta itp. Czemu więc dajecie im powód do działania :question:

Zamiast patrzeć po każdym Mondeo itp. ile ma antenek, lepiej moim zdaniem skupić się na drodze. Na swoją obronę można kupić rejestrator - najlepiej obsługujący więcej niż jedną kamerę. Wtedy można w sądzie podważać zdjęcia, nagrania itp.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację, więc zapytam skromnie , czy oni robią to na legalu

A czy TY, i ja, i my wszyscy łamiąc przepisy robimy to "na legalu" ?

 

Tylko dlaczego Oni chcąc złapać kogoś kto łamie prawo, też łamią prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację, więc zapytam skromnie , czy oni robią to na legalu

A czy TY, i ja, i my wszyscy łamiąc przepisy robimy to "na legalu" ?

 

Tylko dlaczego Oni chcąc złapać kogoś kto łamie prawo, też łamią prawo.

A jak mają to zrobić? :facepalm::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację, więc zapytam skromnie , czy oni robią to na legalu

A czy TY, i ja, i my wszyscy łamiąc przepisy robimy to "na legalu" ?

 

Tylko dlaczego Oni chcąc złapać kogoś kto łamie prawo, też łamią prawo.

 

Porozmawiaj z inspektorem ITD, policjantem drogówki. Niech opowie Ci o swojej pracy. Zmienisz podejście. Nie ma się co nakręcać. Postaw się w ich sytuacji. To są zwykli ludzie jak ja i Ty. To jest ich praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację, więc zapytam skromnie , czy oni robią to na legalu

A czy TY, i ja, i my wszyscy łamiąc przepisy robimy to "na legalu" ?

 

Tylko dlaczego Oni chcąc złapać kogoś kto łamie prawo, też łamią prawo.

 

Porozmawiaj z inspektorem ITD, policjantem drogówki. Niech opowie Ci o swojej pracy. Zmienisz podejście. Nie ma się co nakręcać. Postaw się w ich sytuacji. To są zwykli ludzie jak ja i Ty. To jest ich praca.

 

 

 

 

W tym momencie zakończe rozmowe z mojej strony. Dziękuję bardzo :D

Edytowane przez zawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z inspektorem ITD, policjantem drogówki. Niech opowie Ci o swojej pracy. Zmienisz podejście. Nie ma się co nakręcać. Postaw się w ich sytuacji. To są zwykli ludzie jak ja i Ty. To jest ich praca.

Próbowałem przy każdej kontroli. Nie chcieli ze mną rozmawiać.

Wiele ograniczeń prędkości jest z d.. wziętych (np. pozostałości po robotach drogowych) i maskowanie się w krzaczorach aby złapać "groźnego" pirata drogowego ma niewiele wspólnego z bezpieczeństwem.

Jeśli faktycznie zależy im na poprawie bezpieczeństwa to oznakowany radiowóz ma znacznie większe działanie prewencyjne czy tajniak cykający zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, może taki pomysł na aplikację na smartfona. Wbijamy do pamięci nr rejestracyjne, piszemy program, który filmuje naszą jazdę (musiałoby być możliwe, żeby montować smartfona jak gpsa i żeby w czasie rzeczywistym kamerką filmował drogę i rozpoznawał nr z foto). Program odczytuje nry rejestracyjne pojazdów, gdy wyłapie, że jeden z nich znajduje się na liście, wysyła taką inforację do centralnego serwera. Wszyscy, którzy korzystają na swoich smartfonach z aplikacji dostają "cynk" z centralnego serwera, że w pobliżu miejsca ich jazdy są krokodyle.

 

Kto napisze? :D Sprzedam pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z inspektorem ITD, policjantem drogówki. Niech opowie Ci o swojej pracy. Zmienisz podejście. Nie ma się co nakręcać. Postaw się w ich sytuacji. To są zwykli ludzie jak ja i Ty. To jest ich praca.

Próbowałem przy każdej kontroli. Nie chcieli ze mną rozmawiać.

Wiele ograniczeń prędkości jest z d.. wziętych (np. pozostałości po robotach drogowych) i maskowanie się w krzaczorach aby złapać "groźnego" pirata drogowego ma niewiele wspólnego z bezpieczeństwem.

Jeśli faktycznie zależy im na poprawie bezpieczeństwa to oznakowany radiowóz ma znacznie większe działanie prewencyjne czy tajniak cykający zdjęcia.

Ale tu nie chodzi o żadną poprawę bezpieczeństwa, a jedynie o wypełnienie planu Vincenta, który wpisał do projektu budżetu 2 miliardy zł z mandatów :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z inspektorem ITD, policjantem drogówki. Niech opowie Ci o swojej pracy. Zmienisz podejście. Nie ma się co nakręcać. Postaw się w ich sytuacji. To są zwykli ludzie jak ja i Ty. To jest ich praca.

Próbowałem przy każdej kontroli. Nie chcieli ze mną rozmawiać.

Wiele ograniczeń prędkości jest z d.. wziętych (np. pozostałości po robotach drogowych) i maskowanie się w krzaczorach aby złapać "groźnego" pirata drogowego ma niewiele wspólnego z bezpieczeństwem.

Jeśli faktycznie zależy im na poprawie bezpieczeństwa to oznakowany radiowóz ma znacznie większe działanie prewencyjne czy tajniak cykający zdjęcia.

 

Miałem na myśli spokojną rozmowę po pracy. Zdaję sobie przy tym sprawę, że nie każdy ma w rodzinie czy w gronie przyjaciół jakiegoś funkcjonariusza więc nie będę drążył tematu.

 

Jeśli Twoim zdaniem jakiś znak jest źle ustawiony, możesz to zgłosić. W Warszawie mamy Dyżurnego Technicznego Miasta, który przez 24h pod numerem telefonu przyjmuje zgłoszenia odnośnie m.in. sytuacji na drogach. Zgłaszałem pozostawione znaki po remontach okresowych, bałagan po robotach drogowych. Oni są wdzięczni za to, bo nie mają tylu ludzi czy dostępu do kamer, żeby na bieżąco monitorować sytuację. Ktoś widzi pozostawiony znak ograniczenia prędkości, zaczyna "wieszać psy" na robolach, władzach, urzędach itp. A ilu z tych ludzi zadzwoni do zarządcy drogi i poinformuje go o zaistniałej sytuacji :question: Maskowania "w krzaczorach" nie komentuję. To jest tak samo bezmyślne jak bezmyślnie szybka jazda.

 

Inna sprawa, że z perspektywy historii naszego kraju, Policja źle się kojarzyła, źle się kojarzy i źle kojarzyć się będzie. I dopóki nie zmieni się mentalność ludzi po obu stronach barykady to nie zmieni się nic.

 

Ale tu nie chodzi o żadną poprawę bezpieczeństwa, a jedynie o wypełnienie planu Vincenta, który wpisał do projektu budżetu 2 miliardy zł z mandatów wacko.png

 

Przestaniemy łamać przepisy = nie będzie dochodów z mandatów = projekt umrze śmiercią naturalną. Proste.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoim zdaniem jakiś znak jest źle ustawiony, możesz to zgłosić. W Warszawie mamy Dyżurnego Technicznego Miasta, który przez 24h pod numerem telefonu przyjmuje zgłoszenia odnośnie m.in. sytuacji na drogach.

W wielu innych miastach działa: http://naprawmyto.pl/home

 

Przestaniemy łamać przepisy = nie będzie dochodów z mandatów = projekt umrze śmiercią naturalną. Proste.

Przestaniemy łamać przepisy = nie będzie dochodów z mandatów = nie trzeba będzie zatrudniać ITD = zmniejszą się wydatki budżetowe o 2 mld

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację, więc zapytam skromnie , czy oni robią to na legalu

A czy TY, i ja, i my wszyscy łamiąc przepisy robimy to "na legalu" ?

 

Dokładnie. Nie prościej przestrzegać przepisów, prędkość przekraczać w zakresie 10 km/h :question: Internet pełen jest dyskusji o "złodziejskich" ITD, Policji i Samorządach, kupujących radary, nieoznakowane auta itp. Czemu więc dajecie im powód do działania :question:

Zamiast patrzeć po każdym Mondeo itp. ile ma antenek, lepiej moim zdaniem skupić się na drodze. Na swoją obronę można kupić rejestrator - najlepiej obsługujący więcej niż jedną kamerę. Wtedy można w sądzie podważać zdjęcia, nagrania itp.

 

rozumiem że ty jeździsz zgodnie zprzepisami tyyy zawalidrogo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...