Skocz do zawartości

inspektorki ITD


sender3

Rekomendowane odpowiedzi

A może to taki element polityki prorodzinnej? Każdy poniżej 25/26 roku życia powinien zmieniać stan cywilny na małżeński i do tego starać się o potomstwo. Wtedy będzie miał niższe stawki OC.

 

żart oczywiście, ale IMO lepszy sposób niż becikowe :rolleyes:

Edytowane przez Staropramen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

- nie każdy posiadacz V8 5,7l czyni podczas wypadku spustoszenie większe niż właściciel wolnossącej popierdółki 0,9l - nie każdy mieszkaniec miasta tłukąc swoim autem w inne, robi to drastyczniej od mieszkańca wsi - nie każdy posiadacz STI zabija na pasach więcej ludzi niż posiadacz Legacy

 

Pamiętaj tylko, że pojemność silnika i rodzaj samochodu zależy od nas. Wybór miejsca zamieszkania też.

Natomiast niestety na wiek nie mamy wpływu. Dziś nawet płeć możesz sobie zmienić jak bardzo chcesz. Ale wieku nie - TO DOPIERO JEST DYSKRYMINACJA.

A ja chcę już mieć 67 lat i przejść na emeryturę! JAK BARDZO CHCĘ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BelegUS żeby interpretować staystyki trzeba je zrozumieć. Również trzeba poświęcić sporo czasu na zrozumienie jak są tworzone, przez kogo i jak należy je odczytywać. Na Twoje nieszczęście to nie posłowie tworzą statystyki dotyczące wypadków;) Co więcej pieniądze z polis OC również nie idą do kieszeni polityków tylko prywatnych firm:)

 

Zwyżki/zniżki w ubezpieczalniach są wiarygodnym źródłem informacji o wypadkach. Tworzą je ubezpieczalnie na podstawie wypłaconych szkód.

 

Jeśli system byłby talk "sprawiedliwy" jak biała karta dla 18 latka to w minute osiem takie firmy by zbankrutowały:)

 

Wyciągania wniosków na temat ogółu wypadków i ich przyczyn w PL nawet nie skomentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej pieniądze z polis OC również nie idą do kieszeni polityków tylko prywatnych firm:)

 

Co akurat nie znaczy, że nie mają oni wpływu na wysokość stawek. Taki np. podatek Religi.

 

Mają zdecydowanie większy wpływ niż tylko podatki pośrednie wszystkie wymogi OC są narzucone ubezpieczycielom odgórnie.

 

Dzięki temu ubezpieczyciel nie płaci już tylko za uszkodzony samochód ale także za auto zastępcze, hotel, koszty leczenia/rehabilitacji itp. Dla tego koszta OC ciągle rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc w pociągu z oszałamiajacą prędkościa ok. 50-60km/h przeczytałem kilka oficjalnych statystyk odnośnie wypadków tych najgorszych czyli śmiertelnych:

1. ok. 34% ofiarami są piesi

2. ok. 16% zderzenia czołowe

3. ok.9% zderzenia boczne.

 

W sumie stanową one około 60% i są praktycznie do wykluczenia przez większą/wystarczającą ilość autostrad i dróg ekspresowych....

To takie proste.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktował o tym artykuł z poprzedniego Auto Świata (załączam). Na marginesie - jest też info o zmianie "bebechów" w fotoradarach (coraz częściej widzę na drogach te z nadbudówkami) bez legalizowania ich.

Dla chętnych wklejam cytowane w artykule paragrafy. Jak na moje (prawnikiem nie jestem :) ) wynika z nich, że nie ma obowiązku dostarczania dowodów popełnionego wykroczenia i są one do obejrzenia "dla chętnych" w sądzie. A skoro nie ma obowiązku...

 

 

KP w spr. o wykr.

Art. 67.

§ 1. Zawiadamiając obwinionego o terminie pierwszej rozprawy lub posiedzeniu, o którym mowa w art. 60 § 1 pkt 1, dołącza się do zawiadomienia odpis wniosku o ukaranie.

§ 2. Zawiadomienie obwinionego o terminie pierwszej rozprawy powinno zawierać pouczenie o tym, że może on sprowadzić na rozprawę świadków i przedstawić inne dowody na swoją obronę lub wskazać je sądowi w takim czasie, aby dowody te mogły być przeprowadzone na rozprawie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od doręczenia zawiadomienia, a także o przysługującym mu prawie do odmowy złożenia wyjaśnień lub udzielenia odpowiedzi na pytanie i do korzystania z pomocy obrońcy oraz o prawie przeglądania akt sprawy, jak również o obowiązku powiadomienia sądu o każdej zmianie miejsca pobytu lub zamieszkania na okres dłuższy niż 7 dni, a w razie pobytu za granicą - o konieczności wskazania w kraju adresu dla doręczeń i o konsekwencjach uchybienia tym obowiązkom. W zawiadomieniu należy pouczyć obwinionego o przysługującym mu prawie wystąpienia z wnioskiem, o którym mowa w art. 58 § 3. Zawiadomienie lub wezwanie powinno także zawierać pouczenie, iż rozprawa może być prowadzona pod nieobecność obwinionego jako zaoczna oraz pouczenie o możliwości przymusowego doprowadzenia obwinionego na rozprawę.

 

Art. 38. (chyba tylko powiązanie z art. 156 KPK jest ważne)

§ 1. Do czynności procesowych prowadzonych w postępowaniu w sprawach o wykroczenia stosuje się odpowiednio także przepisy art. 95, 100 § 1 i 6 zdanie pierwsze, art. 105, 107, 108, 116-134, 136-142, 156 § 1-4, art. 157, 158, 160-166, 476 § 2 Kodeksu postępowania karnego, a gdy sąd orzeka jednoosobowo, również przepisy art. 109-114 i 115 § 1, § 2 zdanie pierwsze oraz § 3 Kodeksu postępowania karnego.

 

 

KPK

Art. 156.

§ 1. Stronom, podmiotowi określonemu w art. 416, obrońcom, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym udostępnia się akta sprawy sądowej i daje możność sporządzenia z nich odpisów. Za zgodą prezesa sądu akta te mogą być udostępnione również innym osobom.

§ 2. Na wniosek oskarżonego lub jego obrońcy wydaje się odpłatnie kserokopie dokumentów z akt sprawy. Kserokopie takie można wydać odpłatnie, na wniosek, również innym stronom, podmiotowi określonemu w art. 416, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym.

§ 3. Prezes sądu może w razie uzasadnionej potrzeby zarządzić wydanie odpłatnie uwierzytelnionych odpisów z akt sprawy.

§ 4. Jeżeli zachodzi niebezpieczeństwo ujawnienia informacji niejawnych o klauzuli tajności "tajne" lub "ściśle tajne", przeglądanie akt, sporządzanie odpisów i kserokopii odbywa się z zachowaniem rygorów określonych przez prezesa sądu lub sąd. Uwierzytelnionych odpisów i kserokopii nie wydaje się, chyba że ustawa stanowi inaczej.

 

post-3964-0-65233100-1359554148_thumb.jpg post-3964-0-50189500-1359554155_thumb.jpg post-3964-0-03909400-1359554165_thumb.jpg

Edytowane przez mzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że miłościwie panująca partia traktuje te miliardy do budżetu jednak bardzo poważnie → http://niezalezna.pl...iliony-mandatow :angry:

 

====

 

Poza tym warto zerknąć tu → http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-przyczynach-wypadkow-drogowych.html

 

Chyba już było, ale warto przypomnieć.

Edytowane przez debtux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przeczytałem dziś ciekawy artykuł:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14541331,_Jechalem_z_kolega__To_byl_polonez__Wypadlismy_z_drogi_.html#BoxSlotIIMT

 

jako, że lubię czasem poczytać komentarze to:

foreks

5 dni temu

 

Oceniono 465 razy 283

Tomus nie klam, znamy sie od lat. miales przeciez na forum Lancera Evo i Subaru ksywe man100, pamietam jak jezdziles swoja VIII i Impreza, ze turbina swiszczala na kazdej publicznej drodze. gnales na Tor Kielce po 180 przez wioski razem z nami i to bylo raptem kilka lat temu, a teraz obrosles w polityke i trzymasz sie zloba.

ja Ciebie rozumiem, wielu jest oportunistami, sprzedaja sie na momone, tylko nie opowiadaj andronow o jakims wypadku, bo to zwykla sciema, przez 10 lat nie powiedziales na forum slowa o tym, a teraz nagle jakas traume przywolujesz z mlodosci haha. pozdrowienia od starych kolegow z Warszawy, Kielc i Nowego Sacza, ktorzy dobrze Cie znaja.

 

uptodate

5 dni temu

 

Oceniono 56 razy14

Kredo życiowe generał ITD wypowiedział w 2006 roku na forum Subaru:

"To ja kcem na ministra, szefa kancelaryji i bendem szarom eminencjom rozdzialającą pochlebcom i wazeliniarzom łaski szczodrze

 

Ostatecznie wszakże mogę być przydupasem waadzy, bo wadza jest po to, aby nam dogadzać"

A w 2007 został szefem ITD.

 

Hmm ah ten internet... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...