Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

IMO H&S brzmi "doroslej", dzwiek jest moze przytlumiony, ale dla mnie brzmi potezniej - bardziej jak amerykanskie V8 - oczywiscie nie dokladnie jak V8 ale wiadomo ze brzmienie boksera subaru jest lepsze od jakiegokolwiek silnika 4 cylindrowego (przynajmniej dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Jutro o 23.25 na Eurosporcie ma być coś w rodzaju testu / wrażeń z jazdy STI.

 

Materiał był nakręcony podczas prezentacji prasowej w Stockholmie na początku tego roku.

 

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale filmik nie oddaje co naprawdę tego robi HS. Seryjny wydech był ok ale za dużo miał wysokiego metalicznego dźwięku zwłaszcza na wyższych obrotach, natomiast HS wydobywa sedno boxera w Subaru. Ma o wiele niższe tony to na filmiku słychać jak się odsłuchuje na dobrych głośnikach. HS jest BOSKI :)  Seryjny wydech natomiast jest najlepszy z dotychczasowych w STI...dla mnie to jednak za mało ;)

Edytowane przez herrkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyt do Dyrekcji

 

czy jest mozliwosc wpłyniecia w jakikolwiek sposob na FHI i nakłonienia ich aby wersja nowego STI na EU w 2015 r byla 'silnikowo' tak sama jak wersja japońska???

Niech wersje na Stany wyposazaja w 2,5 litrowego EJ-ta.

W Europie chcemy nowego STI z 2,0 EJ  !!!

Edytowane przez wasz_hugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

czy jest mozliwosc wpłyniecia w jakikolwiek sposob na FHI i nakłonienia ich aby wersja nowego STI na EU w 2015 r byla 'silnikowo' tak sama jak wersja japońska???

Już choćby ze względu na akcyzę jak najbardziej starałem się o 2.0 DiT .

 

 

nie da rady bo nie spelnia Euro 6 a za rok dwa wchodzi 2 DIT

STI spełnia Euro 6. 

 

Wtedy jeszcze nie padł :-D

 

 

"dowcip" trochę nie na miejscu - tematyka rzeczonego STI ( w którym zatarty został silnik ) została finalnie wyjaśniona.

Cytując opinię rzeczoznawcy :

"Po pełnej weryfikacji warsztatowej silnika z częściową rozbiórką stwierdza się, iż bezpośrednią przyczyną awarii silnika było zatarcie układu korbowo-tłokowego w wyniku braku ( zużycia ) oleju silnikowego w misce olejowej." 

 

Oraz z uzasadnienia ( dla fachowców ):

"Turbosprężarka - brak widocznych śladów przecieku ( wycieku ) oleju silnikowego. Nie stwierdzono luzu osi turbosprężarki."

"Kolektor ssący silnika - bez śladów zasysania oleju przez przepustnicę układu dolotowego" 

 

Temat będzie załatwiony pomiędzy TVN Turbo a SIP ( prowadzimy rozmowy ). 

Tym sposobem także dla mnie ten konkretny temat nie wymaga dalszych wyjaśnień.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze wrócę i zakończę temat przedłużenia gwarancji STI. Otrzymałem z SIP informację, którą cytuję poniżej.

 

"Na dzień dzisiejszy niestety nie ma takiej możliwości"

Ciekawe jak to się ma do tej gwarancji co wykupił od SIP jeden z forumowiczów.

 

 

 

"Po pełnej weryfikacji warsztatowej silnika z częściową rozbiórką stwierdza się, iż bezpośrednią przyczyną awarii silnika było zatarcie układu korbowo-tłokowego w wyniku braku ( zużycia ) oleju silnikowego w misce olejowej."

A ten olej to został wypity przez redaktora ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

  Dyrekcja powiedział "Po pełnej weryfikacji warsztatowej silnika z częściową rozbiórką stwierdza się, iż bezpośrednią przyczyną awarii silnika było zatarcie układu korbowo-tłokowego w wyniku braku ( zużycia ) oleju silnikowego w misce olejowej." A ten olej to został wypity przez redaktora ?
 

 

to mnie wicej tak jak orzeczenie,  że przyczyną zgonu pacjenta  było zatrzymanie krążenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja jeszcze wrócę i zakończę temat przedłużenia gwarancji STI. Otrzymałem z SIP informację, którą cytuję poniżej.

 

"Na dzień dzisiejszy niestety nie ma takiej możliwości"

Ciekawe jak to się ma do tej gwarancji co wykupił od SIP jeden z forumowiczów.

 

 

Chyba chodzi o mnie. Póki co wciąż mam. Choć przyznam, że do dealera odezwała się firma ubezpieczeniowa, że będą musieli odstąpić od umowy. Poprosiłem dealera, żeby skierowali ich bezpośrednio do mnie. Chętnie podyskutuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba chodzi o mnie. Póki co wciąż mam. Choć przyznam, że do dealera odezwała się firma ubezpieczeniowa, że będą musieli odstąpić od umowy. Poprosiłem dealera, żeby skierowali ich bezpośrednio do mnie. Chętnie podyskutuję :)

 

Żenada :(

 

 

Napiszę tyle - umowa podpisana, składkę wzięli  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...