Skocz do zawartości

PB95, 98 czy 100? Czyli czym zalewacie turboloty?


bzyq

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nie ten wątek, najwyżej proszę moda o wydzielenie do nowego ...

Więc krótko: woda destylowana też jest miękka, ale wystarczy odstana przegotowana kranówka, też będzie miękka.

Od b. kierowcy rajdowego słyszałem, że stosują w lecie samą miękką wodę + dodatek typu Mocool, lub Millerowski Extracool.

extra_cool.jpg

Płyny dzielą się generalnie na takie z dodatkiem krzemianów (silikaty) - zwykle w kolorze niebieskim i bezkrzemianowe w kolorze czerwonym. W Subaru mam niebieski płyn Millersa.

5L-Antifreeze-BT-www.jpg

Podczas wymiany zlałem stary płyn, zalałem czysta wodą destylowaną, wstępnie odpowietrzyłem, zlałem wodę i zalałem nowym płynem (koncentrat) z wodą destylowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,B ... caid=1f09c

 

"Ropa drożeje też, bo poprawia się sytuacja gospodarcza w Stanach Zjednoczonych, a w Europie oddalone zostały groźby bankructwa Grecji i rozpadu strefy euro. "

 

No do cholery - wcześniej pisali ,że ropa drożeje przez niestabilną sytuację Grecji i hamującą gospodarke USA, teraz sytuacja jest odwrotna ,a ropa nadal drożeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Benzyna-powinna-juz-kosztowac-6-zl,wid,14864559,wiadomosc.html?ticaid=1f09c

 

"Ropa drożeje też, bo poprawia się sytuacja gospodarcza w Stanach Zjednoczonych, a w Europie oddalone zostały groźby bankructwa Grecji i rozpadu strefy euro. "

 

No do cholery - wcześniej pisali ,że ropa drożeje przez niestabilną sytuację Grecji i hamującą gospodarke USA, teraz sytuacja jest odwrotna ,a ropa nadal drożeje.

 

bo każdy powód do podwyżki jest dobry...

 

przedwczoraj zabili mnie w wiadomościach na TVN Turbo... "średnia cena benzyny 95 wynosi 5.73", ja patrzę za okno a u mnie 5.93... co ja kurde w jakimś mieście bogaczy mieszkam ?? za Verve 98 6.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za Verve 98 6.15

 

W Wawie Verva po 5,99 PLN i na niektórych BP -w tej samej cenie 98 Ultimate. :roll:

 

 

W Nowym Tomyślu :P tyle samo.

 

U mnie tez i na stacjach ktore mijałem 98 po 5.99.

 

no właśnie... więc w moim mieście chyba sami milionerzy mieszkają że walą takie ceny... We Wrocku już dawno nie widziałem żeby cena była przynajmniej równa, a najczęściej jest przynajmniej kilka groszy niższa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki001, a po ile lpg?

to jakbyś mnie spytał po ile diesel... nawet nie wiem gdzie sprzedają :D

 

teraz najlepsze ... wyspa, na której mieszkam ma 18 na 38 km... i gdzie tu jeździć ? A przez najbliższych kilka weekendów docieram silnik po upgrejdach... tylko skąd wziąć do tego cierpliwość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No to faktycznie jezdzic nie masz gdzie... icon_neutral.gif

Wracając do tematu, kiedy kupiłem 100 shella to różnicę każdy odczuł. Nie tylko szyper. Po prostu ciszej jechał, reakcja na gaz też wyraźnie lepsza. Między 98 a 95...można sobie wmawiać ale tak naprawdę nie ma różnicy. Setka Shella przyjeżdża z Niemiec i pewnie nie zawiera biokomponentów. 98 i 95 jest z Polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...