Skocz do zawartości

PB95, 98 czy 100? Czyli czym zalewacie turboloty?


bzyq

Rekomendowane odpowiedzi

Poznije tylko checki sie swieca jak zatankowałem raz zwyklej wiec wole nie ryzykowac.

 

U mnie nic się nie świeciło, tylko znacznie wzrosło spalanie - o około 1 litr w takich samych warunkach. Auto od nowości jeżdżone na 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez leje Verve i nie zamierzam tankowac niczego innego! Poznije tylko checki sie swieca jak zatankowałem raz zwyklej wiec wole nie ryzykowac.

 

Ja też uważam Verve 98 za sprawdzone paliwo po którym nic złego się nie dzieje, dlatego nie myślę o laniu niczego innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebachon napisał(a):

Ja tez leje Verve i nie zamierzam tankowac niczego innego! Poznije tylko checki sie swieca jak zatankowałem raz zwyklej wiec wole nie ryzykowac.

 

 

Dziwne bo to ja napisalem a wyszlo ze kolegasebachon.

 

emdzejj, widze ze kolego masz taka sama praktyke jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo to ja napisalem a wyszlo ze kolegasebachon.

 

emdzejj, widze ze kolego masz taka sama praktyke jak ja

 

Ponieważ też mogę podpisać się pod taką praktyką - wszystko jedno... :wink: Znaczy Orlen ma trzech stałych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w makro w wawie podjeżdza nieoznakowana cysterna ,kierowca niechce powieć skąd ma paliwo, a Pani w kasie mówi że to orlen, czy to normalne że orlen nie ma swojej cysterny na terenie wawy żeby dojechać do makro i im wlać to do zbiornika. tak oszczędzają?

 

-- Wt lip 17, 2012 8:12 am --

 

jak leję racing na shellu to lepiej się czuję choć wiadomo skąd oni to sprowadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w makro w wawie podjeżdza nieoznakowana cysterna ,kierowca niechce powieć skąd ma paliwo, a Pani w kasie mówi że to orlen, czy to normalne że orlen nie ma swojej cysterny na terenie wawy żeby dojechać do makro i im wlać to do zbiornika. tak oszczędzają?

Z reguły jest tak, że odbiorcy sami odbierają paliwo z pomocą cystern swoich lub wynajętych. A paliwa również orlen kupuje gotowe, dużo tego przyjeżdża z Niemiec. Najlepsze jest to, że takie samo paliwo trafia na stacje Intermarche i inne Orleny, czy BP. Wszystko zależy od tego, kto (hurtownik) ma w danym dniu/tygodniu najtańsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duża LO nie zaszkodzi. Szkodzi za niska (spalanie stukowe), najwyżej silnik będzie mniej żwawy. Jest nowy środek Millersa, który tylko czyści układ paliwowy, nie zwiększając LO. Może wymień na ten nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :mrgreen:

 

 

Dostałem takie coś jak MILLERS PETROL POWER ECO MAX

 

[ http://www.millersoils.pl/wp-content/uploads/2009/12/Petrol-Power-ECOMAX-250ml-image-113x300.jpg ]

 

Dodatek do benzyny zwiększający liczbę oktanową benzyny o 3 oktany oraz zawierający zestaw detergentów czyszczących układ paliwowy.

 

STOSOWANIE: Do użytku we wszystkich silnikach benzynowych. Zawartość butelki (250ml) wystarcza na 60l benzyny.

 

KORZYŚCI: Dawka 250ml przystosowana jest do stosowania w celu szybkiego przywrócenia właściwości układu paliwowo – wtryskowego, oraz szybkiego podniesienia osiągów.

zwiększa liczbę oktanową benzyny o 3

zwiększona ilość detergentów czyści silnik i układ paliwowy oraz utrzymuje je w czystości

czyści wtryski i gaźniki

redukuje powstawanie nagaru w komorach spalania, utrzymuje w czystości przewody paliwowe i zawory

testy wykazały szybszą reakcję na pedał przyspieszenia, bardziej płynną pracę silnika oraz mniejsze zużycie paliwa

zmniejsza wydzielanie wraz ze spalinami szkodliwych związków do atmosfery

chroni katalizatory przed zatykaniem, pomaga udrażniać zatkane katalizatory

 

CHARAKTERYSTYKA:

Ciężar właściwy przy 150C: 0,840

Lepkość kinematyczna przy 400C: 2,5 cSt

Temperatura zapłonu: 660C

Nie poddawać działaniu promieni słonecznych. Trzymać z dala od ognia.

 

 

Moje pytania brzmią:

1) Normalnie zalewam Shell Racing 100 - to czy ten preparat wlać do tego paliwa ?

2) Czy wlać to na zalanym np. BP 98 Ultimate ?

3) Czy odpuścić to sobie i nie używać/wlewać ?

 

Nie posiadam wskaźników AFR/EGT od razu piszę.

 

Moim skromnym zdaniem daje to nie wiele, a pomaga tyle co spokojniejsza psycha, bo się wlało. Coś jak placebo na wszystko :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...