Skocz do zawartości

PB95, 98 czy 100? Czyli czym zalewacie turboloty?


bzyq

Rekomendowane odpowiedzi

w przeliczeniu wychodzi raptem 2.40 PLN/1L (dzisiejszy kurs)

 

 

i Ty przy takiej cenie benzyny pozbywasz się Subaraka :?: :shock:

na sprzedasz idzie tylko Impreza, Forek zostaje (przynajmniej na razie, a moze i na dluzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak jechałem przez Rzeszę i tankowałem na ichniejszych stacjach, to miałem nadzieję, że poczuję efekt tego sławnego wudabar niemieckiego paliwa, które to ponoć jest o tyle lepsze od naszego... I nic Spalanie to samo,

 

 

A no widzisz. Ja sciągając Imprezę z Niemiec, zatankowałem ją po korek paliwem 91 oktan. I co? Spalanie średnie 8,5l/100km. Rozumiem, że całe 1100km po autiobahnie, jednak w polsce nigdy tego wyczynu nie powtórzyłem, a autostradę mam pod nosem i często z niej korzystam.

Dodam jeszcze, ze owe paliwo tankowałem pod supermarketem EDEKA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu byłem w Libii i tam litr paliwa kosztował ok 40 groszy na nasze... butelka wody coś jak u nas koło 2 złotych :) kto da więcej?...

 

Do GTka zagazowanego leję 95 zgodnie z instrukcją :)

 

-- 21 lip 2011, o 15:39 --

 

zauważyłem że w ankiecie nie ma podwójnej opcji dla zagazowanych turbinek :) znaczy albo benzyna albo gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest w ogóle jakaś fikcja.

 

przy cenie ropy 100 USD za baryłkę, wychodzi ok. 1,76 zł za litr ropy - SUROWCA (nie mylić z paliwem do silników diesla).

 

a gdzie proces technologiczny, wynagrodzenie robotników, ekonomistów, i logistyki?

 

Fakt, wydobycie ropy w niektórych krajach kosztuje np 10 USD za baryłkę, wówczas surowiec kosztuje 17,6 grosza za litr.

 

czy to znaczy, że wszyscy powinniśmy pokochać reżim komunistyczny Białorusi, Kuby i Wenezueli, dofinansowujący przemysł paliwowy w tych krajach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to znaczy, że wszyscy powinniśmy pokochać reżim komunistyczny Białorusi, Kuby i Wenezueli, dofinansowujący przemysł paliwowy w tych krajach?

 

 

 

Reżim, który pozwolilby mi jeździć Subarakiem i płacić 18gr za litr od biedy chyba bym zaakceptował 8) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to znaczy, że wszyscy powinniśmy pokochać reżim komunistyczny Białorusi, Kuby i Wenezueli, dofinansowujący przemysł paliwowy w tych krajach?

 

 

 

Reżim, który pozwolilby mi jeździć Subarakiem i płacić 18gr za litr od biedy chyba bym zaakceptował 8) :mrgreen:

 

Reżim dał by Ci tanie paliwo i zabrał Subaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartekfi, rozumiem, że Twoja wypowiedź miała być żartobliwa, ale niestety, trzeba uważać, jeszcze by ktoś pomyślał, że państwo polskie steruje ceną benzyny w PL. A TAK NIE JEST. Cenami steruje Unia Europejska*, i polskiemu rządowi już nic do tego.

 

 

Takie - m.in. - są koszty bycia w Unii, niektórzy ślepo skreślali "tak" w referendum, nie znając późniejszych konsekwencji :)

 

* jakby ktoś nie wiedział, dlaczego, niech sobie poczyta o minimalnych stawkach akcyzowych narzucanych przez UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartekfi, rozumiem, że Twoja wypowiedź miała być żartobliwa, ale niestety, trzeba uważać, jeszcze by ktoś pomyślał, że państwo polskie steruje ceną benzyny w PL. A TAK NIE JEST. Cenami steruje Unia Europejska*, i polskiemu rządowi już nic do tego.

 

 

Takie - m.in. - są koszty bycia w Unii, niektórzy ślepo skreślali "tak" w referendum, nie znając późniejszych konsekwencji :)

 

* jakby ktoś nie wiedział, dlaczego, niech sobie poczyta o minimalnych stawkach akcyzowych narzucanych przez UE.

 

 

Dokładnie.

Ja Bogu Dzięki w tym "ważnym" dniu....pojechałem w góry co by frekwencji nie podnosic. :wink:

Dziś cieszę się z Tego wyboru. Poza tym cała unia zaczyna pomału rękawami oddychac, więc może wróci jeszcze wacha po 3,00 złocioki za liter. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos-wrx, nie przeceniaj roli Polski, ani nawet Unii Europejskiej :)

 

jeśli ktokolwiek spekuluje, to nie wyżej wymienieni :)

 

ropa to rynek sprzedającego, bo popyt przewyższa podaż. podażą steruje OPEC, a o ile wiem, żaden z krajów europejskich nie należy do tej organizacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No bardzo ciekawy wątek. A czy ktoś się orientuje, czy lanie "lepszej" benzyny może mieć negatywnego wpływu na działania silnika bez żadnych modyfikacji (remapping)?

 

Pytam, ponieważ od jakieś czasu miałem problem z moim Foresterem 2.0T ('99), szarpał i tracił moc powyżej 3000obr, szczególnie przy gwałtownym wciśnięciu gazu. Zawracałem głowę mechanikowi, który drapał się po czole, czyścił jakiś czujnik turbo-sprężarki (na moje ucho wyglądało, jakby właśnie turbo przestawało działać). Cóż się okazało, kiedy wlałem pierwszy raz od bodaj 5 baków zwykłe 95 zamiast 98, którym to chciałem zrobić dobrze 11-letniemu silnikowi (zawsze tankuje na Statoil lub bp)? Wszystko jak ręką odjął. Żadnych przerwań, szarpań, jeździ równo, a spadku mocy nie widać.

 

Może mi ktoś wyjaśnić, czy to możliwe, że 98 psuje taki silnik?

 

dziękuję,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje, czy lanie "lepszej" benzyny może mieć negatywnego wpływu na działania silnika bez żadnych modyfikacji

 

dla mnie wadą 98 jest wyższa temp spalania.

 

na zwykłej 98 nie powinienm lepiej jeździć bo się wolniej spala. wersja verwa i dynamic spalają się podobnie jak 95.

 

załączałem kiedyś test, że na 98 silnik miał mniejszą moc niż 95

 

plusem 98 jest podwójna ilość punków na stacji paliw :twisted::lol:

 

lpg ma 104 oktany :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...