Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, adamW202 napisał(a):

Tak, w internetach są manuale i zestawy naprawcze (bywa problem z dostepnością części - wykminiłem, że najlepiej części szukać jesienią/zimą właśnie i ze wzgledu na cenę i dostępność bo potem wiosną wymiata wszystko ze sklepów, szczególnie jak ma się jakieś popularne modele), nie ma problem, przynajmniej wiem, ze jest porządnie zrobione i wymienione bez ściemy. Najwięcej kłopotu mam jednak zazwyczaj z centrowaniem kół, no jakoś mi nie idzie, zbieram się żeby kupić sobie porządną centrownicę bo z moim młodym to nie ma chyba koła którego by nie zwichrował:facepalm: a no i raz musiałem zanieść piastę do serwisu bo potrzebny był specjalny klucz wewnętrzny, którego akurat nie miałem a chałupniczą metodą nie dało się jej rozkręcić. Panowie też niestety jej nie rozkręcili całkiem tylko napieprzyli smaru w bębenek by nie chrobotało (ucichła też na smutno piasta bo prawie przestała cykać) i zadowoleni skroili mnie jak za pełen serwis. To był ostatni raz jak oddałem rower do serwisu, pierwszy raz oddałem rok wcześniej bo musiałem by dostać gwarancję na ramę:angry:

no i koniec moich przygód z serwisami. Myślałem nawet czy by nie otworzyć swojego serwisu...ale chyba nie dałbym rady się z tego utrzymać, zbyt dokładny jestem i jednocześnie z tego powodu powolny, nie umiałbym chyba też tak ludzi w bambuko robić, ale może się mylę.

Niestety sama prawda... Jako ze nie znam Headshoka i Lefty to wyslalem do specjalisty, i mimo ze zrobi robote, skasuje pieniadza - to zawsze "cos jest nie tak" podobnie ze specem od tylnich tlumikow... i albo odsylam albo sam cos poprawiam.  Takze porprostu ludzie nie przykladaja sie do roboty.  W swoich Manitou tez wszystko sam robie bo to prosta konstrukcja, i szkoda wydawac pieniedzy na niewiadomo jaka jakosc serwisu.

Do kol mam kupla ktory idelnie je sklada... przez zime 2 zestawy bedzi mi skladal.  Od niego wiem ze praca w serwisie jest nieoplacalna - trzeba miec cos do sprzedania na czym mozna zarobic.  Jest to niestety smutne... bo nie ma na kim polegac.  Z drugiej strony moge polecic do tlumikow Wichu - jesli jeszcze funkcjonuje - zrobili idealna robote, lepiej niz spece u mnie.

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kręci mnie napęd Pinion - ktoś ma, używa ? Wiem, że jest cięższy i nie jest tak wydajny jak zwykłe, ale chciałbym rower na jesień/zimę gdzie niezależnie od pogody jadę, błoto, itp bez późniejszego mycia, smarowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RoadRunner napisał(a):

Panowie, kręci mnie napęd Pinion - ktoś ma, używa ? Wiem, że jest cięższy i nie jest tak wydajny jak zwykłe, ale chciałbym rower na jesień/zimę gdzie niezależnie od pogody jadę, błoto, itp bez późniejszego mycia, smarowania itp.

Szczerze mowiac to sam sie tym tematem interesowalem kiedys - z tym ze wtedy bardziej koncentrowalem sie na Rohloff'ie ze wzgledu na to ze generalnie mozna go do kazdej ramy wsadzic.  Docelowo cena i waga mi nie odpowiadaly.  Pinionem tez sie interesowalem, ale tu znowu problem jest z waga, oporami w skrzyni biegow, cena no i do tego rama musi byc dedykowana.  Cyclingabout na YT jest wielkim fanem tego rozwiazania i w jednym ze swoich filmikow podzielil sie swoja opinia ze taki sprzet najlepiej zdaje egzamin w bike packingu,  bo wtedy opory nie sa az tak odczuwalne, no i jak pisales naped nie jest az tak wrazliwy na syf.  

IMO - jesli sporo jezdzisz w piachu to ten system ma sens, gdybym mial sie na piniona decydowac to wybralbym chyba Fat Bike, bo wtedy faktycznie wszedzie wjade, w kazdych warunkach bez obawy o trakcje, syf itd.  Waga i opory w napedzie nie maja wtedy az takiego znaczenia, bo wiadomo ze to nie wyscigowka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Eryk napisał(a):

IMO - jesli sporo jezdzisz w piachu to ten system ma sens, gdybym mial sie na piniona decydowac to wybralbym chyba Fat Bike, bo wtedy faktycznie wszedzie wjade, w kazdych warunkach bez obawy o trakcje, syf itd.  Waga i opory w napedzie nie maja wtedy az takiego znaczenia, bo wiadomo ze to nie wyscigowka...

Właśnie o takim combo myślałem, ale FatBike z Pinionem to chyba tylko na zamówienie :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoadRunner napisał(a):

Właśnie o takim combo myślałem, ale FatBike z Pinionem to chyba tylko na zamówienie :/ 

Raczej tak, bo trzeba przyjac ze ktos kto decyduje sie na takie dziwactwo, ma zapewne takze odchylenia z innymi czesciami roweru...  Takze zaczynasz od ramy, i kompletujesz reszte... sama przyjemnosc ;).  IMO wersja analogowa jest w takim przypadku optymalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 3 sezonów używam Muc-off powodów do narzekań nie mam, nie zdarzyło mi się żebym złapał kapcia (córka kilka razy przebiła dętki kolcami od akacji, więc albo mam szczęście, albo uszczelniło) ciśnienie z zasady też trzyma. W zeszłym roku wymieniałem jedną oponę, to jak zdejmowałem starą to mleczko jeszcze było płynne a przez rok nic nie dolewałem.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupię roweru szosowego bo:

- nie ma tym gdzie jeździć, nie przejadę przez trawnik, nie zjadę z krawężnika, a na drodze z kostki wypadną mi zęby.

- jeżdżą na tym jacyś nawiedzeni ludzie, z golonymi nogami, w obcisłych strojach z logotypami paneli podłogowych, czy innych silikonów. Dziwne i spięte towarzystwo.

 

No i bach… na stare lata: 25C

IMG_2319.thumb.jpeg.f1fe6c4e87c844b5abe536a29b135e43.jpeg

Żeby nie było obrazy majestatu - platformy są tymczasowe :P Pedałów i butów nie zdążyłem jeszcze kupić.

  • Super! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 15:14, adamW202 napisał(a):

wykminiłem, że najlepiej części szukać jesienią/zimą właśnie

masz do polecenia jakieś sklepy www gdzie można w rozsądnych pieniądzach kupić?

muszę już się rozejrzeć za sporym serwisem choć najchętniej bym sobie kupił jednak nowy rower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, markos007 napisał(a):

masz do polecenia jakieś sklepy www gdzie można w rozsądnych pieniądzach kupić?

muszę już się rozejrzeć za sporym serwisem choć najchętniej bym sobie kupił jednak nowy rower ;)

Niestety nie, czasami kończy sie na tym że musisz kupić nawet jeśli wiesz, że przepłacasz, bo nigdzie nie ma, potrzebujesz a "oni" akurat to mają i dobrze wiedzą, że nigdzie indziej tego nie kupisz. 

Zaczynam jednak od wpisania w google poprostu numeru zestawu naprawczego (taki kod serwisowy który można znaleźć w instrukcji danego modelu) z dopiskiem cena, eventualnie wklepuję np: "zestaw napraczy rock shox revelation" i paczam co wyskoczy. Pozatym często kupuję na alledrogo, bo poprostu można trafić najtaniej;) choć czasami jest drożej;) no i niezmiennie polecam Centrum Rowerowe, też potrafią mieć dobre ceny niestety nie wszystko mają.

Edytowane przez adamW202
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zyzol napisał(a):

Nie kupię roweru szosowego bo:

- nie ma tym gdzie jeździć, nie przejadę przez trawnik, nie zjadę z krawężnika, a na drodze z kostki wypadną mi zęby.

- jeżdżą na tym jacyś nawiedzeni ludzie, z golonymi nogami, w obcisłych strojach z logotypami paneli podłogowych, czy innych silikonów. Dziwne i spięte towarzystwo.

 

No i bach… na stare lata: 25C

IMG_2319.thumb.jpeg.f1fe6c4e87c844b5abe536a29b135e43.jpeg

Żeby nie było obrazy majestatu - platformy są tymczasowe :P Pedałów i butów nie zdążyłem jeszcze kupić.

Kup sobie buty SPD do MTB i takie tez pedaly to przynajmniej bedziesz mogl chodzic normalnie... Dedykowane buty/pedaly do szosy sa bardzie dla tych co licza kazdego wata mocy... a poza tym pedalu MTB sa obustronne co ulatwia wpinanie.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Eryk napisał(a):

Kup sobie buty SPD do MTB i takie tez pedaly to przynajmniej bedziesz mogl chodzic normalnie.

Sprawa do przemyślenia, dlatego od razu się nie rzucałem. Z założenia ma to być rower stricte do jazdy, żeby po pracy wyskoczyć, zrobić szybką rundkę i wrócić na kolację, ewentualnie w weekend dojechać do kolejki po kawę ;) Także chodzone dużo nie będzie. Rolę eksploracyjno-wycieczkowo-komunikacyjną zostawię dla gravela, którego na razie nie będę się pozbywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zyzol napisał(a):

Sprawa do przemyślenia, dlatego od razu się nie rzucałem. Z założenia ma to być rower stricte do jazdy, żeby po pracy wyskoczyć, zrobić szybką rundkę i wrócić na kolację, ewentualnie w weekend dojechać do kolejki po kawę ;) Także chodzone dużo nie będzie. Rolę eksploracyjno-wycieczkowo-komunikacyjną zostawię dla gravela, którego na razie nie będę się pozbywał.

Jak tak to spoko... myslalem ze Kolega zaczyna dopiero jazde z pedalami spd...  Ja tam w swojej kolarce mam pedaly SPD i uzywam te same buty co w MTB... takze to tez takie ulatwienie.  Milej jazdy zycze!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eryk napisał(a):

Jak tak to spoko... myslalem ze Kolega zaczyna dopiero jazde z pedalami spd

Poniekąd zaczynam wracać. Miałem swego czasu w mtb, ale w jeździe miejskiej, która to stanowiła znaczną część tras, to się pod wieloma względami nie sprawdziło i ostatecznie przestałem używać. W gravelu od początku mam platformy - mogę w zwykłych butach i dżinsach jechać do pracy, czy do sklepu.

Z szosową wersją spd nie mam żadnych doświadczeń, dlatego jakiś risercz przed wyborem strony mocy będzie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początek jazd z MTB zdecydowanie polecam platformy. W platformach nauka technik  typu typu bunny hop czy "przenoszenia" tyłu na ciasnych zakrętach uczy poprawnego ich wykonywania. W SPD, szczególnie tych "pro" ludzie uczą się ciągnąć do góry bo SPD na to pozwala... do czasu aż komuś wypnie się but :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę że młody dołączył do nas już samodzielnie, przesiadka z biegówki, żadnych kółek bocznych czy biegania z kijem. Wsiadł i pojechał :)

 

20230912_145106.thumb.jpg.87a5b63c5dccd4be3d4605633997ce3d.jpg

 

 

 

A przy okazji pytanie - żona w swoim Specu chce się przesiąść z 3x9 na 1x11 albo 1x12. Nie musi być z górnej półki, ma działać. Obecnie jest komplet Deore, na co trzeba zwrócić uwagę przy konwersji żeby było dobrze i nie przepłacić? 

Edytowane przez skwaro
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, skwaro napisał(a):

A ja się pochwalę że młody dołączył do nas już samodzielnie, przesiadka z biegówki, żadnych kółek bocznych czy biegania z kijem. Wsiadł i pojechał :)

 

20230912_145106.thumb.jpg.87a5b63c5dccd4be3d4605633997ce3d.jpg

Piękny Early Rider i nieźle młody śmiga. :)

Na moją nieświadomą jeszcze o schowanym prezencie córkę też już czeka ale trochę większy. ;)

Wspaniałe rowerki teraz robią dla dzieciaków.

IMG_0377.jpeg

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał W. napisał(a):

Piękny Early Rider i nieźle młody śmiga. :)

Na moją nieświadomą jeszcze o schowanym prezencie córkę też już czeka ale trochę większy. ;)

Wspaniałe rowerki teraz robią dla dzieciaków.

 

Miał być Woom, ale kolega nas wyprowadził z błędu, pojechaliśmy do sklepu oglądać i bez porównania, Early to tak ze dwie półki wyżej. Następny też będzie Early ;)

 

A córce pogratulować, na pewno będzie zadowolona, bo te rowery są mega. Możemy im tylko pozazdrościć że my takich nie mieliśmy :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, skwaro napisał(a):

Miał być Woom, ale kolega nas wyprowadził z błędu, pojechaliśmy do sklepu oglądać i bez porównania, Early to tak ze dwie półki wyżej. Następny też będzie Early ;)

 

A córce pogratulować, na pewno będzie zadowolona, bo te rowery są mega. Możemy im tylko pozazdrościć że my takich nie mieliśmy :)

Moja jeździ jeszcze na Woom 4 ale coraz chętniej pakuje się w las, błoto i inne pagórki więc Early jest zdecydowanie bardziej odpowiedni do takich zabaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał(a):

A ja się pochwalę że młody dołączył do nas już samodzielnie, przesiadka z biegówki, żadnych kółek bocznych czy biegania z kijem. Wsiadł i pojechał :)

 

20230912_145106.thumb.jpg.87a5b63c5dccd4be3d4605633997ce3d.jpg

 

 

 

A przy okazji pytanie - żona w swoim Specu chce się przesiąść z 3x9 na 1x11 albo 1x12. Nie musi być z górnej półki, ma działać. Obecnie jest komplet Deore, na co trzeba zwrócić uwagę przy konwersji żeby było dobrze i nie przepłacić? 

Gratuluje sukcesu!  Z dzieciakami roznie bywa ale jak zatrybi to jezdza.  Nasz Early Rider jest ujezdzany juz przez druga corke i obie sa bardzo zadowolone z roweru.

 

Starsza jezdzi juz na 26 calowych kolach i na poczatku zainstalowalem 1x9, a nastepnie 1x11 11-46t w miniony weekend testowalismy.  Przerzutka i koronki SLX, korba deore, manetka XT i dziala.  Kaseta weszla bez problemu na piaste Hope Pro 2 ktora byla produkowana w czasach gdy istnialy tylko napedy 3x9 w MTB w sesie ze to byla max liczba koronek.

 

Z zebatka 30t Predkosc maksymalna jest nizsza niz w 3x9 ale w terenie jest to byc moze bez znaczenia, na szutrach moze to byc bardziej odczuwalne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Michał W. napisał(a):

Moja jeździ jeszcze na Woom 4 ale coraz chętniej pakuje się w las, błoto i inne pagórki więc Early jest zdecydowanie bardziej odpowiedni do takich zabaw. 

Najpierw młody przymierzył się do Seekera, on jest bardziej na ulicę, ale jego od razu bardziej interesował teren, dlatego wzięliśmy Heliona, w teren jest idealny :) Co ciekawe, już jest przygotowany pod montaż przerzutki z tyłu jakby ktoś chciał jeszcze grubiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Mini-Fala się przesiadła z decathlonowego ST900 na 20" (z amorem, ale ciężka stal...) na fajnego bardzo Treka Roscoe na 24"x2.8 :drool:

Amor na razie niepotrzebny przy takim skoku opony :biglol:

Pinkroscoe.jpg

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...