Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Apropos łańcucha: nowy łańcuch, nowa kaseta, nowy blat. Po 450 km z czego 200km w solidnym deszczu i błocie łańcuch ma rozciągnięcie 0.75. Nie mówicie, że w cenie 250 PLN nie da się zrobić łańcucha, który się nie rozciągnie w takich warunkach na mocy 180 W. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoadRunner napisał(a):

Apropos łańcucha: nowy łańcuch, nowa kaseta, nowy blat. Po 450 km z czego 200km w solidnym deszczu i błocie łańcuch ma rozciągnięcie 0.75. Nie mówicie, że w cenie 250 PLN nie da się zrobić łańcucha, który się nie rozciągnie w takich warunkach na mocy 180 W. 

Mam pytanie... Jak wygladalo smarowanie lancucha przez te 450 km?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis też trochę jeżdżone było: Trail Park Dolni Morava, piękne widoki, świetnie przygotowane trasy, poprostu bajka, drogo ale warto. Niestety syn zbyt intensywnie sprawdził przydatność ochraniaczy i zbroi (naszczęście skończyło się jedynie na siniakach i zadrapaniach) więc tylko pół dnia jeżdżenia było.

20230707_111350.thumb.jpg.002d7ecca877c8b48f4943fe1b2855df.jpg

 

20230707_124548.thumb.jpg.9079712effa346c91129f8b605c7fa9b.jpg

 

Gdyby ktoś sie zastanawiał nad zasadnością kupywania fullfejsa to proszzzz:

20230707_145433.thumb.jpg.8041991d58e78d57c7c6a6e3e0ab3f3f.jpg

Zbroja też wygląda jakby ktoś ją za autem przeciągnął po asfalcie ale foty brak, "niece" mi sie iść już do auta bo w bagażniku została.

Edytowane przez adamW202
  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek_z napisał(a):

 A co to za łańcuch konkretnie? Blat Eagle?

A może Ty coś źle mierzysz?

Connex 11sx. 

Tak jest możliwość, że serwis a następnie ja źle pomierzyliśmy ;)

Deszcz to mały pikuś. Wszechobecne błoto to był problem.

 

2 godziny temu, Eryk napisał(a):

Mam pytanie... Jak wygladalo smarowanie lancucha przez te 450 km?  

Na 177 km i 309 km smarowane 

 

image.thumb.png.6b428136959cf5c8c66563b5247a0a66.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RoadRunner napisał(a):

Na 177 km i 309 km smarowane 

Z czyszczeniem czy bez?  Generalnie w suchych warunkach mokre smarowidlo trzyma kurz i piach, i w takich warunkach zalecane sa woskowate smarowidla ktore nie trzymaja piachu i kurzu... w warunkach blotnych - to niestety jest ciezko, bo wtedy lancuch lapie mase syfu ktory dziala jak papier scierny, wiec i lancuch moze sie szybciej skonczyc.  

 

Zawsze taniej zmienic lancuch niz caly naped...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Eryk napisał(a):

Z czyszczeniem czy bez?  Generalnie w suchych warunkach mokre smarowidlo trzyma kurz i piach, i w takich warunkach zalecane sa woskowate smarowidla ktore nie trzymaja piachu i kurzu... w warunkach blotnych - to niestety jest ciezko, bo wtedy lancuch lapie mase syfu ktory dziala jak papier scierny, wiec i lancuch moze sie szybciej skonczyc.  

 

No bez czyszczenia bo ja tam chciałem się w miarę ścigać :D Na mecie łańcuch był czysty. Dzisiaj wjechał nowy i jest ok - w sumie lepiej niż jakby kaseta miała być zarżnięta.

Co do woskowych, nawet rozważając tylko suche warunki, to chyba średnio nadają się na "dosmarowanie" w trakcie bo one z tego co wiem muszą wyschnąć po aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, RoadRunner napisał(a):

Co do woskowych, nawet rozważając tylko suche warunki, to chyba średnio nadają się na "dosmarowanie" w trakcie bo one z tego co wiem muszą wyschnąć po aplikacji.


A Muc-Off nie musi? Bo właśnie się zastanawiałem…

Mój smar ceramiczny musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RoadRunner napisał(a):

No bez czyszczenia bo ja tam chciałem się w miarę ścigać :D Na mecie łańcuch był czysty. Dzisiaj wjechał nowy i jest ok - w sumie lepiej niż jakby kaseta miała być zarżnięta.

Co do woskowych, nawet rozważając tylko suche warunki, to chyba średnio nadają się na "dosmarowanie" w trakcie bo one z tego co wiem muszą wyschnąć po aplikacji.

No niestety ciezka sprawa ze smarowaniem w trakcie wyscigu... moze dosmarowac przed odpoczynkiem zeby mialo czas wyschnac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę donieść, że mam cały nowy napęd 1x12 sram gx 500% w Treku Stache. 

Jest fantastycznie :thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zyzol napisał(a):

Powinny schnąć kilka godzin ;) Wynalazki z woskiem nawet do następnego dnia.

To chyba przekreślałoby dobry wynik :) 

To co innego proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eryk napisał(a):

To co innego proponujesz?

Ja się nie ścigam, ani nie robię dystansów 500 km „na raz”, więc nie wiem. Zawsze jest coś za coś, ale może takie, które nie wymagają schnięcia sprawdzą się lepiej… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zyzol napisał(a):

Ja się nie ścigam, ani nie robię dystansów 500 km „na raz”, więc nie wiem. Zawsze jest coś za coś, ale może takie, które nie wymagają schnięcia sprawdzą się lepiej… 

Najważniejsze, że kaseta i blat są ok. Takich imprez nie jeździ się co tydzień a i deszcz to raczej wyjątek, także żaden problem poświęcić łańcuch. 

 

W sumie to można nasmarować drugi łańcuch wcześniej, zabrać i w połowie zmienić :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RoadRunner napisał(a):

W sumie to można nasmarować drugi łańcuch wcześniej, zabrać i w połowie zmienić :biglol:

LOL - tez o tym myslalem, ale wydawalo mi sie ze w sytuacji wyscigowej chodzi o minimalne obciazenie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak trasa zawczasu znana, jedzie się chowając drugi łańcuch w wyznaczone miejsce i nie trzeba wozić. A żeby nie wracać po ten zdjęty podrzucamy komuś ze stawki i na mecie idziemy z tekstem w stylu chyba mi łańcuch wpadł do twojej torby. I dodatkowo może te kilkanaście gram spowolni go o tyle że zyskamy, więc korzyść 2 w 1:P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...