Skocz do zawartości

Filmy


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Bączki FWD - można? Można! :mrgreen:

 

Mój ojciec tak robił jak byłem mały, Volkswagenem Derby na wstecznym, z zaciągniętym ręcznym na każdym zaśnieżonym parkingu :)

Może to on mnie wkręcił w upalanie ;)

 

 

 

To jest jeszcze gorsze niż drifty Golfem w dieslu na parkingu pod Bedronką....  :mellow:

 

Czy Ty własnie nazwałeś mojego ojca burakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No co Ty?!?

 

Z moim latalem Skodą po zamarzniętym jeziorze, wtedy nie było odpowiedniego sprzętu do driftu, nawet driftu nie było ;)

 

 

A mój wpis dotyczył filmiku, bo kiedy w naszych czasach kierowca wyścigowy kręci baczki na wstecznym FWD to jest słabe.

 

Teraz już Golfem nie polatasz na łapie, teraz guzik łapie na obie osie i jest dramat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Was tak dziwi?

Kobitka widziała , że za zakrętem leży motocyklista i próbowała wyhamować pozostałych , którzy nadjeżdżali .

Ten otyły Pan z tyłu pewnie instynktownie walnął po klamce i zblokował przednie koło no i poszło .. ;)

Dla mnie kobieta zachowała się jak najbardziej OK.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie kobieta zachowała się jak najbardziej OK.

 

Dokładnie, dawała znaki, że za winklem się coś wydarzyło ale nawet nie zdążyła wysiąść z samochodu.  

 

Kierowniczka z Subaraka kuma tą zabawę  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i stojąc na drodze (podwójna ciągła!) wcale nie stwarzała większego zagrożenia:

1. względem aut które mogły nadjeżdżać za nią

2. względem kierowców z przodu których mogło rozproszyć "machanko" na tyle by nie wyhamowali przed wypadkiem kilka metrow dalej

 

owszem, pierwszy motocyklista zareagował prawidłowo, ale ewidentnie widać że głowę obraca za siebie przez moment nie patrząc co się dzieje przed nim.

nie twierdzę że pani z OBK jest winna upadku (jednego lub drugiego motocyklisty), chciała dobrze (miała nawet awaryjne!), ale jednak było to też troszkę nierozsądne ;)

ja bym zwolnił, motocyklistom mrugałbym długimi (prawidłowe ostrzeżenie o niebezpieczeństwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. względem aut które mogły nadjeżdżać za nią

 

Chyba Hammerem jadąc po leżącym motocyklu i facecie, który stara się go pozbierać.

 

 

 

względem kierowców z przodu których mogło rozproszyć "machanko" na tyle by nie wyhamowali przed wypadkiem kilka metrow dalej

 

Dawała znak, znaczy że coś się dzieje na drodze, tylko tuman by bardziej odkręcił.

 

 

 

nie twierdzę że pani z OBK jest winna upadku (jednego lub drugiego motocyklisty), chciała dobrze (miała nawet awaryjne!), ale jednak było to też troszkę nierozsądne

 

Raczej dzięki niej Ci dwaj drudzy, nie wpakowali się na pełnej bombie w tych pierwszych.

 

 

owszem, pierwszy motocyklista zareagował prawidłowo, ale ewidentnie widać że głowę obraca za siebie przez moment nie patrząc co się dzieje przed nim.

 

Odwrócił głowę, gdy się już zatrzymał z nadzieją, że ten za nim również odpowiednio odczyta machanie Pani z OBK i w niego nie przywali, bo nie było gdzie uciekać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak można bez końca ;)

prawda jest taka, że każdy z nas zareagowałby inaczej, ta (najwyraźniej kontrowersyjna) reakcja z filmiku nie była idealna, choć jakiś skutek odniosła.

ja w takich momentach po pierwsze patrzę, by nie stworzyć większego zagrożenia próbą niesienia pomocy, która wcale nie była niezbędna, przecież wywrócony kierowca nie zajmował dwóch pasów, powiedziałbym że near miss, czyli sytuacja grożąca wypadkiem. 

 

keep-calm-and-don-t-panic-210.png

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Król prostej. Na zakrętach go Miniacze wciągały ;)

 

Może się mylę ale wydaje mi się, że w tym przypadku zasadniczą rolę odgrywa na zakrętach masa całkowita Mini vs. Cortina. A na prostej - pojemność, moc i moment :)

Mini poniżej 700kg - http://www.carfolio.com/specifications/models/?man=4125

Cortina 905kg - http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=66385

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...