Skocz do zawartości

forester 2.5 2009 xt 230km krzywda na lpg?


adaskoo23

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdząc wcześniej dieslem tdi nigdy nie byłem zwolennikiem aut benzynowych z założona istalacja gazową.Ale ostatnio zacząłem coraz wiecej czytac i pytać fachowców o fakt założenia do takiego świetnego autka jak mój forester 2.5 xt turbo gdyż karkulujac ta inwestycja szybko się zwróci biarac pod uwage spalanie 15 trasa 16 miasto.co sadzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaskoo23,

koniecznie zadaj to pytanie tu : viewtopic.php?f=26&t=102284&start=3000 , tam bowiem znajduje się dedykowany tematowi LPG wątek.

 

A odpowiadając bardzo lapidarnie - jak najbardziej się da, jak najbardziej można to zrobić w sposób bezstresowy dla żywotności silnika, jak najbardziej jest to ekonomicznie uzasadniona decyzja w tych nieciekawych benzynowo czasach ;-)

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdząc wcześniej dieslem tdi nigdy nie byłem zwolennikiem aut benzynowych z założona istalacja gazową.Ale ostatnio zacząłem coraz wiecej czytac i pytać fachowców o fakt założenia do takiego świetnego autka jak mój forester 2.5 xt turbo gdyż karkulujac ta inwestycja szybko się zwróci biarac pod uwage spalanie 15 trasa 16 miasto.co sadzicie na ten temat?

 

sadze ze mam ten motor zagazowany w forku zony i nie zaluje:) Instalacja od mistrza Jako, sprawuje sie bez zarzutu, osiagi absolutnie nie gorsze niz na benzynie.

 

przebieg mam pod 70kkm, w tym 50kkm na gazie, wlasnie musialem zrobic regulacje zaworow, podejrzewam ze gaz to przyspieszyl ale jak dla mnie bilans i tak bezdyskusyjny. Rachunki sa proste, bierz kalkulator i licz:)

 

a w ogole to jest watek o gazie...

 

pyzdra

janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo chciałem forestera 2.0 D ale testując wszystkie trzy jednostki dostepne w tym modelu nie byłem wstanie oprzeć się 2.5 TX.

Instalacja od mistrza Jako ? Kogo miałes na myśli?

 

-- Cz mar 17, 2011 11:15 am --

 

Najbardziej przeraża mnie chyba obniżanie sie zaworów co w tym modelu bedzie nieuniknione.analizując nasz rynek instalacji LPG mam do wyboru landi renzo omegas 25/80 bcr na g-maxie, elpi gaz stella obd a także proponowano mi coś na MtM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Miejmy nadzieje że cena benzyny bedzie stopniowa spada.Lub nie rosną

nadzieja matką...

 

:)

 

nawet w czasach, gdy popyt na benzynę spadnie, to jej cena nie spadnie. bo wtedy, to benzyna będzie już na tyle unikatowa, że droga :) wszyscy będą jeździli na prąd albo wodór. i zostaną tylko wielkie starodawne ryczące potwory na egzotyczne drogie paliwo zwane benzyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje że cena benzyny bedzie stopniowa spada.Lub nie rosną

nawet w czasach, gdy popyt na benzynę spadnie, to jej cena nie spadnie. bo wtedy, to benzyna będzie już na tyle unikatowa, że droga :) wszyscy będą jeździli na prąd albo wodór. i zostaną tylko wielkie starodawne ryczące potwory na egzotyczne drogie paliwo zwane benzyna :)

Od 2005 roku wydobycie nie nadąża za zwiększającym się popytem, głównie dzięki Chińczykom :(

 

PAPRPOP.gif

 

PAPRPNT.gif

 

cchina.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zostaną tylko wielkie starodawne ryczące potwory na egzotyczne drogie paliwo zwane benzyna :)

 

.... czyli Subaru :mrgreen:

 

Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do lpg. Swojego monstera kupiłem z już zainstalowaną by Jako instalacją. Musiałem zrewidować swoją opinię w tym temacie. Teraz jestem na TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd,

oj nie gadaj

 

2008 cena spadła na lotosie do 3,03 :shock:

 

tak to były czasy usd 2.2 pln :mrgreen:

 

teraz cena dolara i eur spada względem pln a cena na stacjach nie

 

btw, wczoraj po raz pierwszy w karierze zatankowałem za 303 pln - stacja lotos obok bomi

durne punkty :oops:

 

co do lpg, to dla mnie jedyna wada, to wypalane gniazda zaworów, bardzo wysoki koszt regulacji zaworów w 2.5T

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd,

oj nie gadaj

 

2008 cena spadła na lotosie do 3,03 :shock:

 

tak to były czasy usd 2.2 pln :mrgreen:

 

teraz cena dolara i eur spada względem pln a cena na stacjach nie

 

btw, wczoraj po raz pierwszy w karierze zatankowałem za 303 pln - stacja lotos obok bomi

durne punkty :oops:

 

co do lpg, to dla mnie jedyna wada, to wypalane gniazda zaworów, bardzo wysoki koszt regulacji zaworów w 2.5T

 

Pozdrawiam

 

Oj chyba nie jest tak źle z tymi zaworami i kosztami pobocznymi. Ja na Jakowym LPGie zrobilem 50kkm i na razie jest gitara. W lutym reg zaw u Carfita to powiem cosik wiecej o dodatkowych kosztach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie 15 trasa

 

A może zamiast LPG prościej było by trochę nauczyć się jeździć... :D z całym szacunkiem dla Ciebie. Mam na mysli poznanie kilku zasad "eco-driving`u".

 

Ja mam ten sam silnik, robię dużo tras i pali mi 10-12, rzadko przekraczam 13.

 

Chyba że go nie dawno kupiłeś i sie nim cieszysz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie 15 trasa

 

A może zamiast LPG prościej było by trochę nauczyć się jeździć... :D z całym szacunkiem dla Ciebie. Mam na mysli poznanie kilku zasad "eco-driving`u".

 

Ja mam ten sam silnik, robię dużo tras i pali mi 10-12, rzadko przekraczam 13.

 

Chyba że go nie dawno kupiłeś i sie nim cieszysz....

 

Fun z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem poczytałem o eco drivie chętnie spróbuje tej techniki.Jestem ciekawe ile bedę mógł zbić litrów na 100km.

 

Daj info jaki wynik udało Ci się osiągnąć.

 

Moje minimalne spalanie to 8,3 - wspominam to jako koszmar. Prawa noga zdrętwiała mi do bólu... :lol:

 

Ogromna przyjemnością było potem zobaczyć wskazówkę obrotomierza za 4k obr....

 

2.5XT to taki samochód, którym dużo przyjemniej się zużywa paliwo niż oszczędza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...