Skocz do zawartości

Wycieraczki ?


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

może zmień miejsce parkowania

może kradną na zagrychę w końcu "śledzie"

mówię ci, strasznie jest w centrum w-wy :mrgreen:

pocieszające jest, że szyby nie porysowali - więc "obsługa" elegancka :roll:

rozumiem, że rynek się już nasycił i można bez obaw "blad'y" zakładać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mariuga, w centrum W-wy to normalka. To jedno z ulubionych zajęć pijaczków spod Pałacu Kultury - tam jest ogromny parking, a przy tym uczęszczany jedynie w dzień. Wieczorem praktycznie wokół pałacu się nie chodzi. To pijaczki czekają, aż ktoś zostawi tam wóz na noc (to też jest dość rzadkie, bo to głównie wozy służbowe pracujących wokół ludzi), biorą wycieraczki i następnego dnia oferują ich sprzedaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czasu Wam "śledzie" pozostają na samochodzie?

Wymieniłem, jak w takim okienku na wycieraczkach pojawił się żółty trójkącik :mrgreen:

ale to nie oznacza, że tak długo się ostały, bo miałeś je przynitowane do ramion wycieraczek? :)

skoro przestały być modne wśród zubożałych złodzieji, może i ja się skuszę na kolejny komplet?

wycierają jak prawie każde, ale nie hałasują przy większych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak długo się ostały, bo miałeś je przynitowane do ramion wycieraczek?

Nikt mi ich nie ukradł. Ujeżdżam teraz drugi komplet. Kradzieżność zależy od pewnie od miejsca użytkowania samochodu. Czasem też od szczęścia lub jego braku. O ile się nie mylę w hipermarketach pojawiły się już tanie śledzie firmy "NO NAME", więc i pokusa, żeby ukraść jest mniejsza :mrgreen:

 

nie hałasują przy większych prędkościach.

Chyba rzeczywiście są trochę cichsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi dzisiaj zawineli wycieraczki w centrum warszawy na nowogrodzkiej ;)

co ciekawe samochod stal tam tylko 2 godziny ;) - od 9:30 do 11:30 ;)

 

nie powiem troche sie zdenerwowalem..

na szczescie szyba cala.

 

Autko mam od niedawna i nie wiem jaki jest rozmiar wycieraczek do imprezy wrx 2004/2005 us spec. Czy bylby ktos tak uprzejmy i mogl mnie doinformowac :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj zawineli wycieraczki w centrum warszawy na nowogrodzkiej ;)

co ciekawe samochod stal tam tylko 2 godziny ;) - od 9:30 do 11:30 ;)

 

nie powiem troche sie zdenerwowalem..

na szczescie szyba cala.

 

Autko mam od niedawna i nie wiem jaki jest rozmiar wycieraczek do imprezy wrx 2004/2005 us spec. Czy bylby ktos tak uprzejmy i mogl mnie doinformowac :) ?

 

53cm i 45 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominikt, chyba Cię wczoraj widziałem w W-wie (WRX ameryka, jechałeś Alejami Jerozlimskimi w stronę Dw. Centralnego), ale dałbym głowę, że felgi były czarne...

 

wczoraj to niemozliwe, ale przedwczoraj owszem :) (patrz po rejestracji - łańcuckie blachy)

 

carfit dzieki ! nowe piora juz zalozone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś może Valeo XTRM o niestandardowej długości - 530/475 (zamiast teoretycznie 530/450) do Imprezy GC ('99).

 

Ma to szanse działać i niczemu nie szkodzić?

 

Nie przymierzałem jeszcze - w sklepie będą je mieli dziś dopiero po 16-tej (a oficjalnego rozmiaru nie mają i mieć nie będą), ale na pierwszy rzut oka mają szanse pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak pi*drzwi na razie zrobiłem - i jeśli czegoś nie przeoczyłem to ma szanse działać.

 

Ale mogłem coś przeoczyć... A może ktoś już sprawdzał to empirycznie i wie, że np. silniczek po 4 latach takiej eksploatacji mu się spalił/nie spalił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Może to wynika w kształtu szyby?...

 

Dokładnie. Stare (druciane) też nie przylegały, obecnie mam jakieś pasztetowe śledzie (po 19 zeta) i problemu nie ma.

Probowal juz ktos nowegu produktu Motgum?

http://www.motgum.com/nowosc/popup.html

 

Ponoc na tle niezbyt markowych sledzi sie pozytywnie wybijaja, a i od Valeo gorsze nie sa. Tylko nie znalazlem jeszcze ich w zadnym sklepie, a na allegro ciezko spotkac wlasciwy rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Może to wynika w kształtu szyby?...

 

Dokładnie. Stare (druciane) też nie przylegały, obecnie mam jakieś pasztetowe śledzie (po 19 zeta) i problemu nie ma.

Probowal juz ktos nowegu produktu Motgum?

http://www.motgum.com/nowosc/popup.html

 

Ponoc na tle niezbyt markowych sledzi sie pozytywnie wybijaja, a i od Valeo gorsze nie sa. Tylko nie znalazlem jeszcze ich w zadnym sklepie, a na allegro ciezko spotkac wlasciwy rozmiar.

 

 

Taaaak motgum to jedna z najlepszym firm na świecie, Bosha, i Valeo, wciąga nosem, śmiało kupuj, na tydzień styknie ( jak nie bedzie padało ) :twisted:

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przygodach z markowymi wycieraczkami kupuję zwykłe za kilka zeta sztuka i jak przestają wycierać zakładam nowe, nie zastanawiając się, czy chodziły miesiąc, czy 2 kkm.

Zastanawia mnie żywotność części w nowym aucie i kupionych "takich samych" oryginałach. Przykład: aku w nowym aucie potrafi wytrzymać 7-8 latek, po wymianie na nowy 3-5!! Podobnie z oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przygodach z markowymi wycieraczkami kupuję zwykłe za kilka zeta sztuka i jak przestają wycierać zakładam nowe, nie zastanawiając się, czy chodziły miesiąc, czy 2 kkm.

Zastanawia mnie żywotność części w nowym aucie i kupionych "takich samych" oryginałach. Przykład: aku w nowym aucie potrafi wytrzymać 7-8 latek, po wymianie na nowy 3-5!! Podobnie z oponami.

 

Sammar ale co Cię takiego dziwi :?: :shock:

Przecież to normalne że jak auto kupujesz nowe, i wiadoma jest rzecza że fabryczne opony zawsze wystarczaja na dłużej, nawet jak potem po paru latach kupisz identyczne. Zawieszenie jest juz bardziej zużyte, buda bardziej wypracowana, z reguły rzadziej sprawdzasz cisnienie itd.

To wszystko ma na to wpływ, to samo z akumulatorem i innymi rzeczami, podczas eksploatacji, czesto użytkownicy dodaja dodatkowe odbiorniki, halogeny, alarmy, immo, termometry, radia itd.

W przedniej szybie pojwiaja się prawie niewidoczne zarysowania, mikroskopijne ubytki, itd. to ma wpływ na jakość oczyszczania przedniej szyby, chocbys założył nie wiadomo jakie wycieraczki , i tak bedzie gorzej jak na tych co odebrałeś seryjnie z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie te płaskie wycieraczki ("śledzie") firmy SWF (to brand Valeo, ale nie wiem jak pozycjonowany - na opakowaniu jest logo Valeo), zbierają całkiem fajnie.

 

Jeszcze nikt ich nie ukradł z prostej przyczyny. Tzw. wskaźniki zuzycia są już żółte i pokazuję "CHANGE" (pic na wodę :grin: ) i nikt ich nie chce, by myśli, że są zużyte, a nie są. :mrgreen:

 

Ponaklejajcie sobie takie żółte naklejki i nikt nie ukradnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
A mi sie udalo wczoraj znalezc sledzie marki MotGum. Kupilem na sprobowanie - za jakis czas podziele sie wrazeniami. Raczej nikt tego nie powinien ukrasc, a nawet jesli, to 2x25zl, to nie jest tragedia :P

 

I jak wrażenia? Możesz cos napisać o tych wycieraczkach?

Szukam czegoś do swojego samochodu i mam ochotę zaryzykować te Motgumy?

Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...