Skocz do zawartości

Wycieraczki ?


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

A co najlepiej w tej chwili sie sprawuje ?

 

Kupilem Bosch'e Aero i przestaly idealnie wycierac po jakims tygodniu, a w tej chwili (po 2 miesiacach) prawa ledwo juz wyciera - dno :(

 

Slyszalem duzo dobrego o wycieraczkach, dostepnych w aso - ktos uzywa ?

 

Ja używam Aeroblades od paru miesięcy, chyba z rok nawet. Super są na deszcz i śnieg, na robactwo takie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

odnowię temat bo mam problem z moją wycieraczką kierowcy. zaznaczam z góry, że mam nowe pióra (góra 5kkm) - valeo ale modelu nie pamiętam (z tych tańszych - standardowych, nie XTRM).

 

problem jest taki: powyżej 140 kmh właściwie nie działa wycieraczka. na środku pola działania lewego pióra zostaje plama wody, mniej więcej na takiej powierzchni jak zaznaczyłem na zdjęciach.

 

31208.jpeg

 

31209.jpeg

 

mam na ramieniu wycieraczki oryginalny spojler i wydaje mi się, że on jest przyczyną. moja teoria jest taka, że przy dużej prędkości w momencie gdy wycieraczka przekracza kąt 45st (idąc w górę), spojler zaczyna działać odwrotnie do swojego przeznaczenia - przez pęd powietrza idący po szybie wręcz odrywa wycieraczkę od powierzchni szyby...

 

pytanie - czy ktoś miał podobny problem?

 

pytanie 2 - co na to zaradzić?

...bo zwalnianie do 120 by przetrzeć szyby jest lekkim absurdem, szczególnie w deszczu w nocy

 

edit: może zmienić ramię na jakieś z lepszym spojlerem? np. od STi - jest takie jedno na części w kupię/sprzedam ;) będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z Tesco, czy innego hipermarketu, kosztowaly cos kolo 50-60zl za pare =)

 

Maja jednak taka wade, ze wycieraczka pasazera nie dociska przy samym slupku do konca, wiec w rogu miast ostrej granicy brudne-czyste mam zazwyczaj troche rozmazane, ale to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z Tesco, czy innego hipermarketu, kosztowaly cos kolo 50-60zl za pare =)

 

Maja jednak taka wade, ze wycieraczka pasazera nie dociska przy samym slupku do konca, wiec w rogu miast ostrej granicy brudne-czyste mam zazwyczaj troche rozmazane, ale to nie przeszkadza.

właśnie takie kupiłem - na test czy ta konstrukcja w ogóle pomoże. przy 150 było lepiej niż kiedyś ale prawdziwy test dopiero na autostradzie. dzięki za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Valeo do Leśnika - najdroższe i rzekomo najlepsze - komplet kosztował chyba ze PLN 170 wraz z tylnią. Już po dwóch tygodniach mazały i mam ten sam objaw że mi nie wycierają środka szyby. I nie ma to nic wspólnego z prędkością - tzn. u mnie. Czy stoję na światłach czy jadę maxa efekt ten sam. Nie tylko marzą i zostają smugi ale nawet wody nie ściągają. Nie wiem jaka jest przyczyna. Nawet je odtłuszczałem ale nic nie pomaga. No i tak jeżdżę. Dodam że dbam o pióra - nie włączam przy brudnej szybie i przy lodzie. Valeo generalnie jest dobrą i znaną firmą. Nie wiem czy tak jak z proszkami do prania Valeo daje do Polski jakieś gówno czy też takie tandety sprzedają w całej UE. Ja wiem jedno Valeo już nigdy nie kupię - bo szkoda pieniędzy. Bosch to już też nie to samo co kilka lat temu. Wszyscy tłuką wycieraczki w Chinach - tylko potem pakują w Europie i za kartonik piszą Made in EU czy Made in Germany. Właściwie powinienem odesłać te moje pióra do Valeo i poprosić o zwrot kasy. A wydawało by się że wycieraczki to taki trywialny temat. Kiedyś miałem za młodych lat malucha. Mała szyba ale polskie wycieraczki kupione za grosze ścierały wodę prawie do sucha. A minęło tyle lat i technologie poszły tak mocno do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwie godziny odbieram autko z przeglądu, zobaczę i dam znać Pozdrowienia Zahuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Zahuś, te valeo to takie o tradycyjnej konstrukcji czy owe "śledzie"?
chyba chodzi o tradycyjne ...

VALEO - konstrukcja tradycyjna - Są do d*** ... nie zbieraja wody, zostawiają smugę, prawa od pasażera jest chyba tylko jako wycieraczka do kurzu ... bo syfu już nie zbiera ... na środku zostaje woda... przy wyższych prędkościach po stronie kierowcy podwija się pióro (guma) ... masakra!

 

Generalnie tragedia od samego początku ... dzisiaj wylądowały na śmietniku po 1 miesiącu używania ... nie wiem czy kupić "śledzie" ?

 

edit:

niech mnie ktoś oświeci wymiarami wycieraczek do For 07 ? już nie aktualne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tragedia od samego początku ... dzisiaj wylądowały na śmietniku po 1 miesiącu używania ... nie wiem czy kupić "śledzie" ?

Kupiłem "śledzie" Valeo. Dobrze zbierają wodę i są dość trwałe - nie miałem z nimi problemów. Jedyna drobna niedogodność polega na tym, że prawa wycieraczka pozostawia niewytarty mały trójkącik w prawym dolnym rogu przedniej szyby - nie przylega dokładnie do szyby w najniższym położeniu. W niczym to jednak nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kupiłem właśnie "śledzie" z Valeo XTRM... 550mm i 475mm (komplet w norauto +/- 190pln)

od razu była okazja przetestować na A4 w sporej ulewie .... i w porównaniu do tych poprzednich jest na 5- ;)

 

po drodze widziałem 2 dzwony, jeden na barierce, drugi na słupku przy zjeździe :( pewnie mieli valeo "tradycyjne" ....

 

mam też pewną teorię na temat tych wycieraczek "starego" typu

Oryginały z subaru mają wykonane pióra w całości metalowe.... w tych valeo o tradycyjnej konstrukcji elementy przytrzymujące gumkę są plastikowe :!: zapewne z oszczędności :mad: Co powoduje że guma nie jest odpowiednio "usztywniona" ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja jednak taka wade, ze wycieraczka pasazera nie dociska przy samym slupku do konca, wiec w rogu miast ostrej granicy brudne-czyste mam zazwyczaj troche rozmazane, ale to nie przeszkadza.

 

prawa wycieraczka pozostawia niewytarty mały trójkącik w prawym dolnym rogu przedniej szyby - nie przylega dokładnie do szyby w najniższym położeniu. W niczym to jednak nie przeszkadza.

 

Mam już drugi komplet Subaru AeroBlades, które są de facto niczym innym, jak obrandowanymi przez subaru "śledziami" Valeo - są bardzo dobre, choć mają tę samą wadę, o której pisali koledzy tj. po stronie pasażera, na skraju wycieraczki pozostawiają obszary niedoczyszczone. Może to wynika w kształtu szyby?

 

W każdym razie o ile jest to zauważalne, to - jak pisał So What! - w niczym to nie przeszkadza :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czasu Wam "śledzie" pozostają na samochodzie?

Jestem ciekaw, czy przestano już je kraść z aut.

Po 3cim kpl skubniętym z z mojego Mondeo odechciało mi się "sponsorować" (choć oryginalne fordowskie były tańsze od Valeo, a przez niego wyprodukowane)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czasu Wam "śledzie" pozostają na samochodzie?

Jestem ciekaw, czy przestano już je kraść z aut.

 

pierwsze słyszę :roll:

miałam takie w megance od dawna, i nikogo to nie zainteresowało, oprócz panów w serwisie: "Oooo, jakie z.... (czyt. fajne :wink: ) wycieraczki :!:

Ostatnio też się zastanawiam, czy kupić sobie właśnie takie, bo nawet nie wiem, jakie mam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...