Skocz do zawartości

Wycieraczki ?


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

A ja na ten jego przyklad nie kupuje markowych, choc firma by zwrocila, bo mnie ich cena wnerwila.

wiec poszlem do sklepu na ulice czernaikowska - miedzy fabryczna a ludna i tam na jednym rogu jest sklep gumowy i maja wszystko do wszystkiego. I tanio. I dobre!

Popierajcie swojego szeryfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajnie :) Jeszcze fjaniej, że masz spojler na ramieniu wycieraczki (u mnie niestety już go brak) i muszę się posiłkować spojlerem na samych wycieraczkach. Te XTRM wymagają jakiegoś dodatkowego spojlera albo sa w takiej wersji dostepne czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spojler na wycieraczce przyklejony domowym sposobem :-) Oryginalne mocowanie nie wytrzymało.

Te wycieraczki w sumie nie potrzebują spojlera, raz, że są bardzo płaskie, stawiają mały opór i pęd powietrza nie odrywa ich od szyby a dwa od góry maja taki kształt, że i tak są dociskane podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

WRC fan dzieki za znalezienie i scalnie tematów (szukałem za pomocą szukajki ale nie znalazła tematów związanych z wycieraczkami :shock: )

hogi dzięki za wymiary. Jeśli chodzi o ten sklep z linka to mam jakieś mieszane uczucia co do niego :/ Słyszałem że sprzedają rzeczy których nie maja fizycznie na stanie a potem czekasz, czekasz i czekasz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jakich dotychczas uzywałem to nowe Valeo XTRM - (takie jak na zdjęciu u franasza)

Największa zaleta: im szybciej jedziesz tym lepiej są dociskane przez wiatr (sprawdzone do 180 w deszczu, oczywiście na autostradzie w Niemczech :roll: )

W zimę śnieg je mniej oblepia od klasycznych. Wymieniam co pół roku, ale starczą na dłużej

 

Maja dwa minusy:

- cena kpl. ok. 210 zł

- ukradli już dwa razy (Michal'owi cztery razy) :evil:

 

Ale odkąd pokazały się tanie tuningowe zamienniki po 20-50zł/szt. chyba ryzyko zmalało :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie, inna firma ale tez super.

Długość:

450 mm 530 mm

 

Po ile masz zamiar je kupić?

Tu są dobre ceny: http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=89078

 

Hogi dla swietego spokoju zmierzyłem jeszcze dzis swoje wycieraczki i maja 480mm i 520mm, nie wiem może dlatego że to wersja angielska :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalek, byłem dość zadowolony z tych seryjnych. Teraz jeżdżę, jak pisałem, na Valeo XTRM. I jedne i drugie są godne polecenia.

Problemy z ich skutecznością nie powinny się szybko pojawić chyba, że je uszkodzisz. Np. odrywając przymarznięte wycieraczki od szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co najlepiej w tej chwili sie sprawuje ?

 

Kupilem Bosch'e Aero i przestaly idealnie wycierac po jakims tygodniu, a w tej chwili (po 2 miesiacach) prawa ledwo juz wyciera - dno :(

 

Slyszalem duzo dobrego o wycieraczkach, dostepnych w aso - ktos uzywa ?

 

ja kupiłem w ASO, do Forka i są super jak narazie ale powyżej 160km/h troche się kładą :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co najlepiej w tej chwili sie sprawuje ?

 

Kupilem Bosch'e Aero i przestaly idealnie wycierac po jakims tygodniu, a w tej chwili (po 2 miesiacach) prawa ledwo juz wyciera - dno :(

 

Slyszalem duzo dobrego o wycieraczkach, dostepnych w aso - ktos uzywa ?

 

Kupiłem do Forka OEM'y SUBARU i są więcej niż OK. Mają fajne grafitowe wykończenie i badrzo dobrze zbierają wodę. Próbowałem wcześniej innych marek i nie spełniły moich oczekiwań tzn. nie były w stanie wytrzymać 6 miesięcy do wymiany. Zobaczymy czy dadzą radę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się pochwalę, że odkąd jeżdżę Subaru (3lata) wycieraczek nie zmieniałem, (szybę owszem :mrgreen: ale to inna historia) nie wiadomo ile były wcześniej u poprzedniego właściciela, no i jeszcze całkiem całkiem sie sprawują :)

Albo mało jeździsz, albo Twoje auto nie zaliczyło nigdy porządnej trasy w drogowym syfie (zresztą guma szybko starzej się od słońca i mrozu). Nie wyobrażam sobie by nawet najlepsza wycieraczka po pół roku użytkowania nadawała się do czegokolwiek innego niż do wywalenia na śmietnik. Pierwszym sygnałem, że należy to zrobić jest zostawianie za piórem jakiejkolwiek smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...