Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewną teorię spiskową. Kiedyś był wywiad z którymś kierowca (nie pamiętam którym). Pojawiło się tam stwierdzenie, że moc silnika przekłada się bezpośrednio na pakiet aero. Auto lepiej przyspiesza więc generowane jest więcej docisku, auto lepiej się prowadzi i czasy są lepsze.

Do czego zmierzam.

Mam niejasne przeczucie, że kontrakt RUS + Mercedes jest już klepnięty i Toto odkręcił kurek z osiągami jednostki napędowej w silniku Williamsa 63, a to się przełożyło na dzisiejszy wynik. Oczywiście nic nie ujmując Georgowi. Bolid sam nie jeździ. Wiemy że jest szybki ale kto wie czy dzięki Toto nie będzie teraz jeszcze szybszy.

Chwila prawdy będzie jutro. Jeśli wyścig będzie w miarę normalny, bez dzwonów i losowych przetasowań, a George będzie miał znowu wystrzał formy to będę prawie pewien, że mam rację :mrgreen:

  • Super! 1
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pablonas napisał:

Mam pewną teorię spiskową. Kiedyś był wywiad z którymś kierowca (nie pamiętam którym). Pojawiło się tam stwierdzenie, że moc silnika przekłada się bezpośrednio na pakiet aero. Auto lepiej przyspiesza więc generowane jest więcej docisku, auto lepiej się prowadzi i czasy są lepsze.

Do czego zmierzam.

Mam niejasne przeczucie, że kontrakt RUS + Mercedes jest już klepnięty i Toto odkręcił kurek z osiągami jednostki napędowej w silniku Williamsa 63, a to się przełożyło na dzisiejszy wynik. Oczywiście nic nie ujmując Georgowi. Bolid sam nie jeździ. Wiemy że jest szybki ale kto wie czy dzięki Toto nie będzie teraz jeszcze szybszy.

Chwila prawdy będzie jutro. Jeśli wyścig będzie w miarę normalny, bez dzwonów i losowych przetasowań, a George będzie miał znowu wystrzał formy to będę prawie pewien, że mam rację :mrgreen:

też o tym czytałem, chyba Webber o tym opowiadał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablonas napisał:

Mam pewną teorię spiskową. Kiedyś był wywiad z którymś kierowca (nie pamiętam którym). Pojawiło się tam stwierdzenie, że moc silnika przekłada się bezpośrednio na pakiet aero. Auto lepiej przyspiesza więc generowane jest więcej docisku, auto lepiej się prowadzi i czasy są lepsze.

Do czego zmierzam.

Mam niejasne przeczucie, że kontrakt RUS + Mercedes jest już klepnięty i Toto odkręcił kurek z osiągami jednostki napędowej w silniku Williamsa 63, a to się przełożyło na dzisiejszy wynik. Oczywiście nic nie ujmując Georgowi. Bolid sam nie jeździ. Wiemy że jest szybki ale kto wie czy dzięki Toto nie będzie teraz jeszcze szybszy.

Chwila prawdy będzie jutro. Jeśli wyścig będzie w miarę normalny, bez dzwonów i losowych przetasowań, a George będzie miał znowu wystrzał formy to będę prawie pewien, że mam rację :mrgreen:

Ciekawe, acz realne.. 

Warto też zwrócić uwagę na to, że w tak trudnych warunkach bolid ma nieco mniejsze znaczenie, niż w idealnych suchych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale snujecie teorie spiskowe

williams ustawił auto typowo na deszcz

widać to było na początku kwalifikacji gdzie na torze było dużo wody a oni wyjechali do kwalifikacji pierwsi do tego tylko oni założyli przejsciówki, a czasy williams miał jedne z lepszych

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zyzol napisał:

A jaki interes miał Mercedes we wcześniejszym zakręcaniu kurka Russellowi?

 

No właśnie, a jaki, żeby aż tak zakręcać, do takiego stopnia, by oglądać bolid z ich silnikiem na ostatnich miejscach?

Myślę, że to zbyt "szyta" teoria.

Na wynik w Q Russela złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim widoczny w ostatnich GP progres Williamsa, a kluczowym był.....deszcz. To zawsze był czynnik niwelujący różnice między osiągami, a uwidaczniający te między kierowcami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russel w wywiadzie zaraz po kwalifikacjach sam powiedział, że mieli "odkręconą" pełną moc silnika. Samo to, że o tym wspomniał pokazuje, że po pierwsze nie zawsze jadą na (nomen omen) max'a, a po drugie nastawili się na kwalifikacje i mają chyba bolid ustawiony na deszcz. Ciekawa jaka będzie pogoda dzisiaj? :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Adi napisał:

 

No właśnie, a jaki, żeby aż tak zakręcać, do takiego stopnia, by oglądać bolid z ich silnikiem na ostatnich miejscach?

Myślę, że to zbyt "szyta" teoria.

Na wynik w Q Russela złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim widoczny w ostatnich GP progres Williamsa, a kluczowym był.....deszcz. To zawsze był czynnik niwelujący różnice między osiągami, a uwidaczniający te między kierowcami. 

Deszcz wyrównuje szanse to prawda ale ma tam torze w takich warunkach nie możesz jechać szybko samochodem który zle sie prowadzi i któremu nie możesz ufać także auto tez musiało być dobrze ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedział kto im tą moc "odkręcił"

mi wydaje się że poza mocą ważniejsze jest ustawienie auta + dobry dobór opon, potem moc

czy gdyby Norris miał więcej mocy to nie zrobił by dzwona?

podobno Russel przejechał szybciej ten sektor gdzie się rozbił Norris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kubanow napisał:

a powiedział kto im tą moc "odkręcił"

mi wydaje się że poza mocą ważniejsze jest ustawienie auta + dobry dobór opon, potem moc

czy gdyby Norris miał więcej mocy to nie zrobił by dzwona?

podobno Russel przejechał szybciej ten sektor gdzie się rozbił Norris

I pomyśleć ze to wszystko w samochodzie w którym pewien rezerwowy kierowca, który prawie wygrał Le Mans, nie mógł trafić w czarne jeszcze dwa lata temu, a teraz kolega zespołowy wsadził go na podium.......

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adi napisał:

To będzie długi wyścig. O 15 zapowiadana regularna ulewa. Będą opóźnienia, przerwy, wznowienia itp.

Oby tylko nie skończyło się wczesniejszym zakończeniem przez FIA

16 minut temu, fulcrum napisał:

byle bez dzwonów. to jak, Max na 1, Lewis na 2?

No właśnie, chyba ze mistrz Bottas ma już plan Kogo wyeliminować. Stawiam, ze pudło moze być dzisiaj dużą niespodzianką :upside-down-face_1f643-small:.

Edytowane przez Pablito79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablito79 napisał:

chyba ze mistrz Bottas ma już plan Kogo wyeliminować

Ty naprawdę wierzysz, że on to zrobił z premedytacją, żeby wysadzić z siodła oba RB? Wykonał głupi manewr ale nie był obliczony na konkretny efekt. To tym razem zastanawiaj się nad GR - w nagrodę może dostać fotel w Mercu, prawda?

 

Czekam na wyścig jak dziecko na choinkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pablito79 napisał:

Oby tylko nie skończyło się wczesniejszym zakończeniem przez FIA

No właśnie, chyba ze mistrz Bottas ma już plan Kogo wyeliminować. Stawiam, ze pudło moze być dzisiaj dużą niespodzianką :upside-down-face_1f643-small:.

naprawdę myślisz, że ktoś ryzykuje życiem by kogoś wyeliminować z wyścigu? wiedząc, że i tak wylatuje z Mercedesa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max będzie chciał jak najszybciej odjechać. Ale chyba na niewiele to się zda. Nie obędzie się bez SC, co ścieśni stawkę. 

Trochę liczę w związku z tym na czarnego konia deszczowego wyścigu- Lando. Chłopak namiesza w czołówce. Tu się da wyprzedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, .Misza. napisał:

Ty naprawdę wierzysz, że on to zrobił z premedytacją, żeby wysadzić z siodła oba RB? Wykonał głupi manewr ale nie był obliczony na konkretny efekt. To tym razem zastanawiaj się nad GR - w nagrodę może dostać fotel w Mercu, prawda?

 

Czekam na wyścig jak dziecko na choinkę :)

 

17 minut temu, fulcrum napisał:

naprawdę myślisz, że ktoś ryzykuje życiem by kogoś wyeliminować z wyścigu? wiedząc, że i tak wylatuje z Mercedesa?

Nasmiewam się po prostu z sytuacji.

A wyścig będzie na pewno ciekawy i nie obejdzie się bez SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...