Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy po co chcesz iść do kina ?!

 

Czy po to żeby odpocząć od codzienności

Czy po to żeby zastanawiać się po seansie nad codziennością

Czy po to żeby przez dwa dni mieć dosyć codzienności

Czy po to żeby w towarzystwie zabłysnąć dyskusją o jakimś ambitnym dziele ?!

Achaa, no i spotkałem się z opinią że nie chodzi się na film tylko do kina...

Dodałbym do tego jeszcze: "Żeby zaopiekować się nowo poznaną koleżanką/kolegą."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Osaczonym bylem, taki sredniawy. Za to wybieram sie na pewno na Straz Nocna :twisted:

 

Dla wielbiciel gatunku będzie SUPER.

 

Rosjanie zaczynają robić filmy nie gorsze niż w Holywood, a co w tym czasie robi nasza kinematografia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nicol świetna.

 

Nie miała miecza świetlnego i co gorsza ...była ubrana :mrgreen:

 

Ach Lucek ten kompleks tych długich mieczy świetlnych .... :)

 

Długie to były miecze dwuręczne w średniowieczu. Te, które tak lubisz kwalifikują się do krótkich :twisted:

 

Prawie trafiłeś :)

Mój ideał to Japońska katana, rozmiar 97 cm, w tym rękojeść 27 cm z szerokim hibiki, z jednym rowkiem na stronę.

Tylko szkoda że nie świeci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda że nie świeci :)

 

Dało by się to zrobić :) przy odorobinie sprytu można wkompnować komplet baterii w rękojeść, a diody LED (oczywiście kolor do wyboru) ukryć w rowkach klingi przy samej rękojęsci :) Dla fanów rambo można jeszcze dorobić kompas z pojemnikiem na nici i igłę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Oskórować to znaczy ubrać/zapakować/opakować kogoś w skórę ?

 

Wituś czy Ty udajesz głupiego?Czy próbujesz mnie upokorzyć ? :mrgreen:

 

Specjalnie dla Ciebie: Oskórowac znaczy - obedrzeć ze skóry ..tada...oczywiście jest to tzw> "neologizm" i chyba nie trzeba byc geniuszem, żeby na to wpaść. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny film dzisiaj widziałem.

 

Film był czarno-biały i miał 40 lat. Pod wieczór (jak zwykle) odbyła się rodzinna dyskusja pod tytułem, "Co oglądać?"...

Wyjatkowo byłem stanowczy, więc "Witajcie w dżungli" upadł. W związku z tym młodzież zrezygnowała z oglądania na dużym ekranie i poszła oglądać "coś" na komputerach. Młodzież jest w miarę kumata i np. "Ojca chrzestnego", mimo, że to staroć z przed 25 lat, trawi i poważa. A, jak usłyszała, że czarno-biały i przeczytała na okładce, że o rozterkach pewnego zgrzybiałego (43 lata) artysty, to dała odpór i olała.

 

No, to oglądałem sam.

 

I mi się podobał. Co więcej, podobał mi się bardzo. Ponieważ miałem okazję oglądać go ze 30 lat temu, zachęcałem nawet młodzież, żeby spróbowała. Skutek zerowy.

 

Film się nazywał "8 i 1/2"

 

Wiadomo, że klasyk. Ale ja nie mam nabożnego podejścia do "klasyków" - tylko, ten akurat, jest bardzo dobry, był dobry wtedy i jest dobry teraz. Ale w drugiej scenie gł. bohater mówi "mam 43 lata"... może oni to wyczuli i olali, że nie dla nich?

 

Czy młodzież tu obecna film niniejszy kiedyś widzieć miała okazję i jakoś się do niego może ustosunkować? Znaczy, czy dla 20-to latka ten film coś znaczy? Dobry jest? Czy wręcz przeciwnie?

 

 

Bo nie wiem, czy to przez to, że czarno-biały, czy, że uznali, że jeszcze mają czas (może i słusznie)...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie film czarno biały musi być "be" dla młodzieży. Np. "Dead Man" Jarmuscha może im się podobać ;)

 

Ja oglądałem w sobotę: "Summer of Sam" Spike'a Lee, bardzo ciekawa propozycja, film co prawda z 1999 roku, ale nadal aktualny.

 

--

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...