Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

Upraszam, nie nadeptywać mnie tak. W szczególności na urlopie będąc.

Upraszam, odpuść sobie z tym tytułem :)

 

 

Wątek powstał w 2005 roku i powinien pozostać. 

O psychopatach można założyć, zalecam od razu w Zone 51 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tez podoba gadka policji, ze wyścigi miejskie to plaga, a ostatnio dali 150 mandatów i czemuś-tam zapobiegli.

U mnie w kantonie, jakby mu kiosk zrobił zdjęcie z przekroczeniem ponad 30km/h, to:  

- mandat 600chf

- list od sędziego (bo to sprawa karna) z pytaniem o majątek

- kolejny list z wycena kary wg stawek dziennych 

A jak więcej niż jeden kiosk, to recydywa i podniesione kary. 

 

Kolega na motorze "się pomylił" myśląc, że już jest poza zabudowanym i pociągnął pod 90. W rezultacie dostał trzy opcje: 30 tys chf kary, 11 dni aresztu, 4 tys kary i zawiasy na dwa lata. Wybrał opcje numer trzy.

 

 

Nie ma opcji, żeby ktoś po mieście pojechał ponad 60. No, może tacy, co są dobrze zorientowani, na którym odcinku 200-300m taki manewr uchodzi na sucho.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rafacon napisał(a):

Mnie się tez podoba gadka policji, ze wyścigi miejskie to plaga, a ostatnio dali 150 mandatów i czemuś-tam zapobiegli.

U mnie w kantonie, jakby mu kiosk zrobił zdjęcie z przekroczeniem ponad 30km/h, to:  

- mandat 600chf

- list od sędziego (bo to sprawa karna) z pytaniem o majątek

- kolejny list z wycena kary wg stawek dziennych 

A jak więcej niż jeden kiosk, to recydywa i podniesione kary. 

 

Kolega na motorze "się pomylił" myśląc, że już jest poza zabudowanym i pociągnął pod 90. W rezultacie dostał trzy opcje: 30 tys chf kary, 11 dni aresztu, 4 tys kary i zawiasy na dwa lata. Wybrał opcje numer trzy.

 

 

Nie ma opcji, żeby ktoś po mieście pojechał ponad 60. No, może tacy, co są dobrze zorientowani, na którym odcinku 200-300m taki manewr uchodzi na sucho.

Dokładnie w wielu krajach w europie i na świecie sa podobne systemy i dlatego jest porządek i statystyki wypadków śmiertelnych sa bardzo niskie.

A za takie numery to lecisz za kratki, masz po prostu przerąbane i nikt tam sie z tobą nie certoli.

Na miejscu rodzin tych ofiar juz abstrahując od tego czy wsiedli dobrowolnie czy nie i czy byli ze środowiska to jeszcze bym matkę pozwał bo jak sie pięknie w mediach afiszowala kulture jazdy wyniósł z domu.

Jak by sie moi rodzice dowiedzieli ze sobie jakieś wyścigi w nocy po mieście robię to by mnie nogi z dupy powyrywali,  zabrali kluczyki od auta i to by bylo na tyle , no ale jak sie ma siano w głowie to tak to się właśnie kończy. 

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maryjan napisał(a):

Gościu, jesteś niereformowalny :-) 

Dyskusja nie była o tym czy pieszy przyczynił się do wypadku, tylko że jest matołem wychodzącym na pałę zza latarni czy tam drzewa. Czy (współ)przyczynił się, czy nie, rozstrzygnie dochodzenie. Jak widać zdania ekspertów są podzielone, wg. mnie wylecieliby nawet gdyby nie było tego nieszczęsnego gościa, i nikt nie usprawiedliwia kierowcy. Parę postów temu pisałeś, ze pieszy może być naćpany i/lub nayebany, i nie ma problemu, bo wszystko ma się przed nim rozstąpić, a kilkadziesiąt ton zatrzymać w miejscu.

 

Jak dla mnie możesz wychodzić, a nawet dla lepszego efektu wybiegać za drzew i rogów kamienic, bez rozglądania się. Zwisa mi to wielkim kalafiorem.

Ja będę robił po swojemu. Zobaczymy kto w dłuższej perspektywie wyjdzie na tym lepiej.


Dalej nie czytasz dokładnie

 

napisalem ze moze byc nacpany, pijany itd. Dlatego nie jezdzimy po miescie 150-200. 
Bo przy 50 mamy szanse go ominac albo jak przywalisz to raczej przezyje. 
 

Przy 150 nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak policja nie rozpidzieli tego towarzystwa w Wieliczce to będzie największy skandal w tej sprawie. Wystarczy sobie przypomnieć jaka pokazówkę Słowacy zrobili pare late temu po temu po tym jak dwie osoby zginęły bo nasi sobie Gumball zrobili. Tak to się powinno załatwiać.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pan Dziedzic napisał(a):

Eeeeee, bym wybrał 11 dni aresztu. Szybko zleci a i kasa zostanie.

W Szwajcarii też bym poważnie rozważył taką opcję. Trzeba gromadzić nowe doświadczenia, a 11 dni brzmi jak urlop ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Henryk82 napisał(a):

A tu kolejna ameba co w poważaniu miała czerwone światło dla pieszych , ważniejsze ze ona musi szybko dotrzeć do szpitala :facepalm:

 

 

A co to ma do rzeczy ? Powodem wypadku jest nadmierna prędkość ( wielokrotnie przekroczona ) a nie pieszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, turdziGT napisał(a):

A co to ma do rzeczy ? Powodem wypadku jest nadmierna prędkość ( wielokrotnie przekroczona ) a nie pieszy. 

A to ciekawe co teraz napisałeś , że wielokrotnie przekroczona. Auta ruszały z poprzednich świateł i  dojeżdżając do tych   nie były w stanie wielokrotnie zwiększyć od dopuszczalnej bo to nie są bolidy F1. Po drugie pasy ze światłami pozwalają na wyprzedzanie drugiego auta tuż przed i na nich bo nie ma prawa na nich być pieszego gdy masz zielone.

Po trzecie w busie słupek jest szerszy niż w osobówce i bardziej ogranicza widoczność.

Po czwarte pieszy nie ma prawa biegać po pasach co ta kobieta skutecznie robiła.

 

Jak nie widzisz błędów pieszego tylko samego kierowcy proponuje wziąć doszkalające lekcje z przepisów ruchu drogowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co mądrego wymyślą.

 

 

https://gazetakrakowska.pl/uczestnicy-nielegalnych-wyscigow-woza-smierc-po-malopolskich-drogach-coraz-czesciej-dochodzi-do-tragedii/ar/c1-17727437

 

Przecież rozwiązanie jest takie proste wystarczy zadzwonić do drzwi, wręczyć pismo od prokuratora i skonfiskować samochód jako dowód w sprawie i moze sobie czekakac na parkingu na rozprawe , rok , dwa , trzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Henryk82 napisał(a):

A to ciekawe co teraz napisałeś , że wielokrotnie przekroczona. Auta ruszały z poprzednich świateł i  dojeżdżając do tych   nie były w stanie wielokrotnie zwiększyć od dopuszczalnej bo to nie są bolidy F1. Po drugie pasy ze światłami pozwalają na wyprzedzanie drugiego auta tuż przed i na nich bo nie ma prawa na nich być pieszego gdy masz zielone.

Po trzecie w busie słupek jest szerszy niż w osobówce i bardziej ogranicza widoczność.

Po czwarte pieszy nie ma prawa biegać po pasach co ta kobieta skutecznie robiła.

 

Jak nie widzisz błędów pieszego tylko samego kierowcy proponuje wziąć doszkalające lekcje z przepisów ruchu drogowego.

 

Co ty chłopiec piszesz ten samochód przeleciał przez Foscha czyli skrzyżowaniu wcześniej ma czerwonym świetle. W miejscu przed zwezeniem mógł miec i nawet 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...